Kauniečiai raginami likti neabejingais savižudybių temai – Kas vyksta Kaune

Kauniečiai raginami likti neabejingais savižudybių temai

D. Biržiečio nuotr.

Rugsėjo 10-oji – Pasaulinė savižudybių prevencijos diena. Minint ją, Kauno miesto savivaldybė kartu su Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuru kauniečius kviečia diskutuoti itin skaudžia, tačiau labai aktualia savižudybių tema. Nuo penktadienio ryto mieste prasidėjo šiai temai skirta socialinė akcija, kurią užbaigs Kauno šokio teatro „Aura“ pasirodymas Aleksoto apžvalgos aikštelėje. Daugiau dėmesio savižudybių problematikai norintys skirti miestiečiai raginami įsitraukti ir į kitas, miesto visuomenės sveikatos biuro organizuojamas savižudybių prevencijos veiklas.

„Šiandien visame pasaulyje minima Pasaulinė savižudybių prevencijos diena, o visą rugsėjo mėnesį skiriamas didelis dėmesys savižudybių prevencijai. Siekiame atkreipti visuomenės dėmesį į pagalbos galimybes bei mokyti gyventojus kaip padėti tiems, kurie patiria savižudybės krizę. Šiemet vadovaujamės šūkiu – Sprendimas visada yra.

Leisk Tau padėti, kuriuo norime parodyti, jog sudėtingą asmeninę krizę išgyvenantis asmuo nėra vienas. Absoliučiai kiekvienas žmogus gali kreiptis profesionalios pagalbos, o specialistai bus pasirengę jam nuoširdžiai padėti.  Prašyti pagalbos nėra gėda, tai daryti – būtina. Taip pat labai svarbu jos kreiptis kuo anksčiau. Tokiu būdu bus galima išvengti sunkesnių padarinių“, – sako Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Gerda Kuzmarskienė.

Kauniečių dėmesiui patraukti – socialinė akcija

Penktadienio rytas centrinėse Kauno gatvėse prasidėjo socialine iniciatyva. Į miesto centro gatves išėjo tamsiais siluetais persirengę statistai, kurių misija – priminti jau išėjusius bei kiekvieną dieną tarp mūsų esančius, nevilties ir minčių apie pasitraukimą kamuojamus žmones.

„Kauno miesto gyventojai raginami būti budriais ir pastebėti vaikštančius išskirtinai apsirengusius asmenis, simbolizuojančius su savižudybės mintimis susiduriančius gyventojus, kuriais gali būti kiekvieno mūsų kaimynas, kolega, bendraklasis, draugas ar net šeimos narys. Socialinę akciją šiandien užbaigs šokio teatro „Aura“ pasirodymas Aleksoto apžvalgos aikštelėje. Šia akcija siekiama miestiečius skatinti kreiptis pagalbos ir leisti padėti, kai yra išgyvenamas sunkus gyvenimo laikotarpis“, – sako Kauno m. savižudybių prevencijos modelio koordinatorė, psichologė Kristina Navickienė.

Penktadienio vakare, 18 val., kauniečiai kviečiami į Kauno menininkų namus (V. Putvinskio g. 56), kur vyks nemokama, sentimentalaus ir sąmojingo filmo „Gyveno kartą Uvė“ filmo peržiūra. Po jos vyks diskusija vyrų savižudybių tema.

„Režisieriaus Hanneso Holmo kūrinys „Gyveno kartą Uvė“ – tai įkvepiantis priminimas, kad gyvenimo prasmė yra tarpasmeniniai santykiai. Filmą, į jo peržiūrą susirinkusiems kauniečiams, pristatys psichologas Jokūbas Gužas, vesiantis ir po jo vyksiančią diskusiją“, – informuoja G. Kuzmarskienė.

Norintys atvykti į filmo peržiūros renginį kviečiami registruotis ČIA, o daugiau informacijos galima rasti ČIA.

Savižudybių prevencijos mokymai

Diskusijos savižudybių prevencijos tema Kauno mieste nesustos ir po rugsėjo 10-osios. Visą mėnesį bus  organizuojami savižudybių prevencijos mokymai Kauno miesto įstaigų specialistams, susiduriantiems su  asmenimis, išgyvenančiais savižudybės krizę.

„Mokymų metu dalyviai mokysis atpažinti savižudybės grėsmės ženklus, užmegzti kontaktą, išklausyti ir empatiškai reaguoti į savižudiškus ketinimus išsakantį asmenį. Mokymai vyks nuotoliniu būdu rugsėjo 15 ir 22 dieną, nuo 13 iki 16:15 val. Mokymus ves sertifikuotos Europos psichologės Lietuvoje, besispecializuojančios klinikinėje ir sveikatos srityje. Tai – profesorė Nida Žemaitienė ir Lietuvos psichologų sąjungos vadovė Valija Šap“, – sako Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė.

Registracija į mokymus vykdoma užpildžius el. formą, esančią ČIA. Daugiau informacijos apie mokymus galima rasti spustelėjus ČIA.

Profesionali ir nemokama pagalba kiekvienam

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro psichologė Kristina Navickienė pažymi, jog kiekvienam, su savižudybės mintimis susiduriančiam žmogui, labai svarbu gauti profesionalias specialistų paslaugas anonimiškai ir nemokamai. Būtent tokios paslaugos yra teikiamos įgyvendinant savižudybių prevencijos modelį Kauno mieste.

„Miesto gyventojai gali kreiptis nemokamos, anoniminės, konfidencialios psichologinės pagalbos. Kiekvienas besikreipiantis kaunietis gali gauti atvejo vadybininkų konsultacijas, anonimines individualias psichologines konsultacijas bei dalyvauti psichologiniuose grupiniuose užsiėmimuose“, – sako psichologė K. Navickienė.

Daugiau informacijos apie pagalbos galimybes Kauno mieste gyventojai gali rasti Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro internetinėje svetainėje www.kaunovsb.lt.

Taip pat gyventojams aktuali ir nacionalinė savižudybių prevencijos platforma www.tuesi.lt, kur galima rasti informaciją apie visoje Lietuvoje teikiamą pagalbą ir kitą naudingą informaciją, susidūrus su krizėje ar savižudybės rizikoje esančiu žmogumi.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.