Teismas atidėjo sulaikyto A. Kandroto-Celofano bylos nagrinėjimą – Kas vyksta Kaune

Teismas atidėjo sulaikyto A. Kandroto-Celofano bylos nagrinėjimą riaušių byloje nustatyti 42 įtariamieji

BNS 2021/09/09 13:23
Antanas Kandrotas / DELFI nuotr.

Riaušių byloje sulaikytam Antanui Kandrotui policija yra surašiusi protokolą dėl policijos pareigūnų teisėtų reikalavimų nevykdymo.

Šią administracinę bylą ketvirtadienį ryte turėjo nagrinėti Vilniaus miesto apylinkės teismas. Kadangi trečiadienį vakare A. Kandrotas buvo sulaikytas, jis neatvyko į savo bylos nagrinėjimą teisme.

„Asmuo neatvyko, buvo atvykę tik liudytojai, posėdis atidėtas spalio 11 dienai,“ – BNS sakė teismo atstovė Gintarė Vosyliūtė.

Policija A. Kandrotui surašė protokolą, nes jis balandžio 7 dieną atvyko į Vilniaus miesto 2-ojo policijos komisariato patalpas ir ten filmavo, nors tai daryti yra draudžiama pagal vidaus tvarkos taisykles. Policininkai dėl įvykio surašė tarnybinius pranešimus.

„Jis pradėjo filmuoti tarnybinėse patalpose, jam buvo pasakyta, kad jis to negali daryti, yra vidinė tvarka, filmuoti leidžiama tik gavus įstaigos vadovo sutikimą, jis tokio sutikimo negavo ir jam buvo surašytas protokolas“, – BNS sakė Vilniaus apskrities policijos atstovė Julija Samorokovskaja.

A. Kandrotas buvo iškviestas pas policijos tyrėją už kaukės nedėvėjimą.

Riaušių prie Seimo byloje nustatyti 42 įtariamieji

Šiomis dienomis įtarimus pateikus dar trims asmenims, ikiteisminiame tyrime dėl riaušių prie Seimo iš viso nustatyti 42 įtariamieji.

Kaip jau rašyta, trečiadienį buvo sulaikyti proteste prie Seimo dalyvavęs A. Kandrotas, Andrius Lobovas ir dar vienas neįvardijamas asmuo.

Vienam iš jų įteiktas pranešimas apie įtarimą ir dėl neteisėtos informacijos apie privatų asmens gyvenimą rinkimo, ketvirtadienį informavo prokuratūra.

Taip reaguota į socialiniuose tinkluose pasirodžiusį siūlymą už atlygį atskleisti riaušes malšinusių pareigūnų asmens duomenis.

Vienam įtariamajam skirtos kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir dokumentų paėmimas, dėl kardomųjų priemonių kitiems bus sprendžiama artimiausiu metu.

Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai vadovauja ikiteisminiam tyrimui dėl riaušių, neteisėtos informacijos apie privatų asmens gyvenimą rinkimo, neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti.

Tyrimą atlieka Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai.

A. Lobovas išgarsėjo per vadinamuosius Garliavos įvykius, A. Kandrotas žinomas Celofano pravarde.

Riaušės prie parlamento rūmų Vilniuje kilo rugpjūčio 10-osios vakarą.

Tą dieną apie 5 tūkst. žmonių buvo susirinkę prie Seimo išreikšti nepritarimą Vyriausybės planuojamiems ribojimams, skirtiems imuniteto nuo koronaviruso neturintiems ir nesitestuojantiems žmonėms.

Pasibaigus Seimo posėdžiui dalis protestuotojų užtvėrė išėjimus iš parlamento rūmų bei išvažiavimą iš vidinio Seimo kiemo. Pareigūnams ėmus juos atitraukti nuo pastato, kilo riaušės – į pareigūnus mėtyti buteliai, signalinės raketos, prieš protestuotojus panaudotos ašarinės dujos.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl riaušių organizavimo.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA