Kaunietis apkaltino prokurorę paėmus 10 tūkst. eurų kyšį – sumokės pats – Kas vyksta Kaune

Kaunietis apkaltino prokurorę paėmus 10 tūkst. eurų kyšį – sumokės pats

Asociatyvi nuotr. / Policijos nuotr.

Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose šiandien paskelbtas nuosprendis byloje, kurioje 53-ejų kaunietis K. K. pripažintas kaltu dėl melagingo pranešimo.

K. K., 2013 m. kovo 7 d. Kauno apylinkės teisme nagrinėjant baudžiamąją bylą, pateikė teisėjui prašymą nušalinti prokurorę, prašyme kaltindamas, kad ji padarė sunkų nusikaltimą, t.y. per tarpininką, aukštą FNTT pareigūną paėmė dešimt tūkstančių eurų kyšį už ikiteisminio tyrimo nutraukimą.

K. K. kaltu prisipažino, parodė, kad jis prokurorę apšmeižė. Dėl savo veiksmų nuoširdžiai gailisi, juos vertina neigiamai, sutinka atlyginti civilinį ieškinį. K. K. nukentėjusiosios atsiprašė, rašoma Kauno apylinkės teismo pranešime žiniasklaidai.

Teismas, išnagrinėjęs bylą konstatavo, jog K. K., būdamas pakaltinamas, brandaus amžiaus asmuo, neabejotinai suprato, jog prašyme nušalinti prokurorę pateikė neteisingus, tikrovės neatitinkančius duomenis apie neva nukentėjusiosios padarytą sunkų nusikaltimą, suprato, kad tokia jo veika neteisėta, pavojinga. Tai, kad jis pateikė rašytinį prašymą, jį palaikė, patvirtino, jog suprato nurodytų kaltinimų rimtumą, rodo, jog jis veikė tiesiogine tyčia.

Skirdamas bausmę K. K., teismas atsižvelgė į tai, kad jis praeityje teistas, baustas administracine tvarka.

K. K. skirta bauda, atsižvelgiant į tai, kad po nusikaltimo padarymo praėjo daugiau kaip 8 metai, duomenų, kad kaltinamasis būtų padaręs naujų nusikaltimų, byloje nėra. K. K. teisiamojo posėdžio metu ne tik nusikalstamus veiksmus pripažino, tačiau nukentėjusiosios atsiprašė, sutiko su civiliniu ieškiniu.

„Pažymėtina, jog kaltinamasis turi pastovią gyvenamąją vietą, dirba. Įvertinus visas šias aplinkybes, o taip pat į tai, kad vadovaujantis teismų praktika, turi būti vengiama laisvės atėmimo bausmės skyrimo, jei bausmės tikslų galima pasiekti ir kitomis priemonėmis, teismas daro išvadą, jog bausmės tikslai – kaltinamojo nubaudimas, individualioji bei bendroji prevencija, gali būti pasiekti už šį nusikaltimą kaltinamajam skiriant švelniausią sankcijoje numatytą bausmę – baudą“,- motyvavo teismas.

Už šį nusikaltimą teismas K. K. skyrė 2 259,60 Eur. baudą.

Bausmę subendrinus su ankstesniu nuosprendžiu, K. K. skirta galutinė bausmė – 4 metų laisvės atėmimas (ją atidedant bei paskiriant įpareigojimus) ir 60 MGL, t. y. 2 259,60 Eur. bauda.

Prokurorei iš K. K. priteista 700,00 Eur. neturtinė žala.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Kauno apygardos teismui, skundą paduodant per Kauno apylinkės teismo Kauno rūmus.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.