Šančių bendruomenė kvies švęsti Šančines: lankytojų laukia galybė kultūrinių veiklų – Kas vyksta Kaune

Šančių bendruomenė kvies švęsti Šančines: lankytojų laukia galybė kultūrinių veiklų

Asociatyvi / D. Petrulio nuotr.

2021 m. rugsėjo 11 d. Šančiuose vyks VII-oji kasmetinė rajono kultūros šventė Šančinės. Šį kartą ji bus skirta Nemuno ir Žemųjų Šančių krantams.

Šios Šančinės pratęsia bendruomenės iniciatyvą Nemuno pakrantėje įsteigti parką ir jame stiprinti rekreacinę miesto zoną. Šiuo veiksmu rajono bendruomenė dar kartą parodo savo norą konstruktyviai kurti rajono žaliąsias erdves ir dar kartą deklaruoja savo nepritarimą Nemuno pakrantėje tiesti gatvę automobiliams, rašoma „Šančių bendruomenės“ pranešime žiniasklaidai.

Šeštadienio veiklos prasidės 10 val ryto kartu su Šančių „Dabarties“ žemėlapio paskaita-dirbtuvėmis „Pajausk krantą“. Specialiai šiam renginiui savo privačių namų duris atvers Kranto 14-osios gatvės namo šeimininkai ir suteiks galimybę dalyviams jaustis saugiai ir šiltai bet kokiu oru. Užsiėmimą ves KTU Statybos ir architektūros fakulteto lektorės.

Asociatyvi / D. Petrulio nuotr.

12 val. į ekskursiją po Šančių krantų labirintus pakvies profesionali rajono gidė – Rolanda Girskienė, kuri nesiliauja stebinti vis naujais rajono rakursais. Ekskursijoje taip pat dalyvaus paveldo specialistas iš Norvegijos Bodo miesto savivaldybės – Vegard Kaasen Engen, kuris padės pažvelgti giliau į mums įprastus ir, todėl, kartais nepastebimus dalykus.

Nuo 13 val. Kranto 18-oje g. 11 name veiks arbatinė „Veranda“, kurios šeimininkai kvies svečius paskanauti pačių keptais pyragais.

O nuo 14 val. čia pat kiemelyje šeštadienį ir sekmadienį vyks užsiėmimas „Šančių paveldo dirbtuvės“, kurias ves V. K. Engen. Užsiėmimo dalyviai bus kviečiami atsiminti sau brangius Šančių architektūros objektus ir juos kartu patyrinėti, pažvelgiant giliau į jų istoriją, dabartį ir galimybę išlikti ateityje. Šio užsiėmimo tikslas – sukurti vertingų Šančių architektūros objektų sąrašą ir pateikti jį kultūros paveldo specialistams.

Šančinės / Asociatyvi M. Prievelio nuotr.

Popietę nuo 14 iki 16:30 val. kviečiame praleisti Šančių pliaže, kur vyks įvairios veiklos ir pasirodymai: V. Kudirkos viešosios bibliotekos Šančių padalinys kvies atrakinti Lobių skrynią, įminti mįsles, žaisti ir mainytis knygomis, gamtinininkai kvies pasivaikščioti po pakrantę, o tapytojai kvies tapyti, pasirodys „Baltijos cirkas“ ir sporto klubas „Kyokushin”. Bus ir Nemuno kranto Parko iniciatyva ir Šančių gaisrininkai, kurie pamokys, kaip elgtis su gesintuvais ir paaiškins kodėl reikia šančiškiams valyti savo namų kaminus.

Renginio muzikinę nuotaiką kurs DJ International Farmer.

Renginys yra ir projekto „Genius Loci: urbanizacija ir pilietinė bendruomenė“ dalis. Iš dalies finansuojamas EEE ir Norvegijos finansinių mechanizmų.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.