Vytauto Didžiojo karo muziejus griausmingomis salvėmis atšventė 100-metį – Kas vyksta Kaune

Vytauto Didžiojo karo muziejus griausmingomis salvėmis atšventė 100-metį

Trečiadienį Vytauto Didžiojo karo muziejus pakvietė į šimtmečiui pažymėti skirtą iškilmingą renginį „100 metų vienybės“. 

Veiksmas ir danguje, ir ant žemės

Renginio metu susirinkusieji stebėjo Lietuvos karinių oro pajėgų orkestro koncertą, išvydo 1923 m. pradėtą Vyčio Kryžiaus ordino vėliavos pakėlimo ceremoniją, o nuaidėjus XVIII a. artilerijos pabūklo salvėms buvo pristatyta Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos Defilė programa.

Šimtmečio šventėje žiūrovai klausėsi VDU kamerinio orkestro koncerto (dirigentas Vytautas Lukočius) bei operos solisto Egidijaus Bavikino atliekamų dainų. Muziejaus šventę užbaigė įspūdingas Lietuvos kariuomenės mokyklos parašiutininkų pasirodymas, sulaukęs susižavėjimo.

100 metų

Vytauto Didžiojo karo muziejus buvo atidarytas 1921 m. vasario 16 d. Tai pirmasis valstybės įsteigtas muziejus, pasitikęs šimtmetį. Muziejus išgyveno kelias okupacijas, penkis kartus keitė pavadinimą. Okupacijų metu jam pavyko išsaugoti Lietuvos kariuomenės ir valstybės istoriją, o atkūrus Lietuvos nepriklausomybę Karo muziejus tapo parama Lietuvos kariuomenei, kuriame buvo galima rasti tarpukario kariuomenės tradicijas ir istoriją.

„Šis vakaras – ypatingas, nes renginys, kurį organizavome kartu su Lietuvos kariuomene, prasidėjo Karo muziejaus sodelyje Garbės sargybos kuopos pasirodymu, o baigėsi Vienybės aikštėje, iš dangaus nusileidžiant parašiutams. Taip simboliškai primename, kad Kaunas buvo, yra ir bus karinio paveldo istorijų miestas, kurias muziejus puoselėja ir saugo. Nors karantinas sutrukdė paminėti muziejaus 100-ąjį gimtadienį vasario 16 d., džiaugiamės, kad šventę galime dovanoti šiandien”, – sakė Vytauto Didžiojo karo muziejaus direktorė Rita Malinauskienė.

Ekskursijos į bokštą, edukacinės programos

Kokie muziejaus ateities planai? „Vienas svarbiausių strateginių tikslų – įveiklinti pilną muziejaus kompleksą, saugyklas bei Karo technikos ekspoziciją. Jau kitais metais planuojama pabaigti įrengti ekspoziciją arkadose, papildant ją vaizdinėmis priemonėmis, padedančiomis suprasti istorinės artilerijos raidos tendencijas. Taip pat bus pradėtos organizuoti ekskursijos į neseniai baigtą renovuoti muziejaus bokštą ir arkadas.

Įgyvendinamas ir muziejaus saugyklų atnaujinimas, siekiant jas padaryti atviras – jose bus organizuojamos ekskursijos, bendradarbiaujant su universitetais, Lietuvos ir užsienio muziejais rengiamos konferencijos, atliekami moksliniai tyrimai. Karo technikos ekspozicijoje taip pat bus išplėsta veikla – baigiamos įrengti edukacinės klasės, kuriose jau nuo 2022 m. lankytojai galės išbandyti vieną iš 5 naujų edukacinių programų. Tai tik kelios naujovės, kurios laukia muziejaus lankytojų kitais metais”, – apie ateinančius metus kalbėjo muziejaus direktorė R. Malinauskienė.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA