Sopranų gatvėje pavogti vertingi paveikslai: nuostolis nejuokingas – Kas vyksta Kaune

Sopranų gatvėje pavogti vertingi paveikslai: nuostolis nejuokingas

Kauno apskr. VPK nuotr.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) pareigūnai tiria vagystę, kuomet šį pavasarį Kaune pasigesta brangių paveikslų.

Tyrimas pradėtas po to, kai šių metų balandžio mėnesį Kaune, Sopranų gatvėje pastebėta, kad iš buto galimai pavogti du dailininko Kazio Šimonio paveikslai: „Vartai į buvusį Benediktinų vienuolyną“ (1921 m.) ir „Kunigų seminarijos vartai iš profsąjungų gatvės“ (1923 m.). Paveikslų matmenys 25×32 cm.

Kaip rašoma Kauno apskrities VPK pranešime žiniasklaidai, tyrimo metu gauta duomenų, kad tai antikvariniai, meninę ir istorinę vertę turintys kūriniai, priklausantys Lietuvos dailės nacionaliniam palikimui.

Pirminiais duomenimis, padaryta turtinė žala siekia 14 tūkst. eurų. Įtariama, kad vagystė galėjo būti įvykdyta dar vasario mėnesį.

Asmenys, galintys suteikti bet kokios šiam tyrimui reikšmingos informacijos, prašomi kreiptis į Kauno apskrities VPK policijos komisariato pareigūnus telefonais 8 700 62 783, 8 608 93 644, rašyti el. paštu loreta.brazinskiene@policija.lt arba skambinti skubios pagalbos telefonu 112.

Kauno apskrities VPK Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai dėl vagystės atlieka ikiteisminį tyrimą pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 178 str. 2 d. Už tai gresia bauda arba areštas, arba laisvės apribojimas, arba laisvės atėmimas iki šešerių metų.

Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros 6-ojo skyriaus prokurorai.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA