Iš Jungtinės Karalystės grįžęs skaitytojas: negaliu patikėti, kad tai vyksta – Kas vyksta Kaune

Iš Jungtinės Karalystės grįžęs skaitytojas: negaliu patikėti, kad tai vyksta

Skaitytojo nuotr.

Iš užsienio į Kauną neseniai sugrįžęs portalo skaitytojas nusistebėjo, jo manymu, pandemijos metu netoleruotinu viešojo transporto apkrovimu. Piko metu autobusai važiuoja sausakimši, ne visi keleiviai taisyklingai dėvi kaukes. „Kauno autobusų“ direktorius sako, kad nuo rugsėjo viešojo transporto reisų didinama ketvirtadaliu, tad keliaujančiųjų srautas turėtų pasiskirstyti.

„Grįžau ne per seniausiai is užsienio. Ir vis dar negaliu patikėti, kad tai vyksta Lietuvoje ir niekas to neprižiūri. Jungtinėje Karalystėje apskritai autobusai ima žmones į kas antrą sėdynę ir stovėt niekam neleidžia. O pas mus autobusas prisigrūdęs pilnut pilnutėlis. Ventiliacijos jokios ir dar labai įdomus klausimas, ar bent kartą per dieną autobusai yra dezinfekuojami?“ – įspūdžiais dalijosi „Kas vyksta Kaune“ skaitytojas.

Pasak vyro, visi prakaituoja, žmogus stovi prie žmogaus, atstumas nesiekia nė 20 cm. Keleiviai nesilaiko čiaudėjimo ir kosėjimo kultūros, esą visi tai daro sau į delnus, po to liečia autobuso paviršius.

„Nemanau, kad taip turėtų būti. Juolab, JK mačiau, kaip tai įmanoma išgyvendinti. Vairuotojas paprasčiausiai turi aparatuką, su kuriuo skaičiuoja žmones ir pasiekus limitą, daugiau keleivių nebeima“, – idėją, kaip visuomeninį susisiekimą padaryti saugesnį, siūlė skaitytojas.

Sausakimšą autobusą jis užfiksavo apie 17 val. Viešuoju transportu vyras grįžta iš darbo, įprastai tarp 17 ir 18 val. sėda į 37 arba 40 maršruto autobusus. Skaitytojas teigė tokį vaizdą matantis kasdien, o atėjus rugsėjui žmonių dar daugėja.

„Kauno autobusų“ generalinis direktorius Mindaugas Grigelis „Kas vyksta Kaune“ nurodė, kad keleivių skaičius viešojo transporto priemonėse neribojamas, tik reikalaujama dėvėti apsaugines veido kaukes. Pašnekovas pažymėjo, kad nuo rugsėjo 1 d. autobusų ir troleibusų gerokai daugėja, tad keleivių srautai turėtų pasiskirstyti tolygiau.

Atidaroma Kauno pilies žiedinė sankryža, manau, kad keleiviai pasiskirstys. Tais troleibusų maršrutais, kuriais rekonstrukcijos metu kursavo autobusai, vėl veš troleibusai, apskritai transporto priemonių daugės 25 proc.“ – įvardijo M. Grigelis.

„Kauno autobusų“ generalinis direktorius pridūrė, kad vertinant 2019-ųjų ir 2020-ųjų skaičius su savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriumi ieškota optimalaus maršrutų varianto, situacija taip pat stebima nuolat ir reaguojama į keleivių srauto pokyčius.

Nuo rugsėjo 1 d. įsigaliojančius Kauno viešojo transporto maršrutų pakeitimus rasite čia.

Primename, kad pagal 2021-ųjų gegužės 31 d. Sveikatos apsaugos ministro sprendimą, viešojo transporto priemonėse kaukes privalo dėvėti vyresni nei 6 metų amžiaus asmenys. Reikalavimas netaikomas neįgalumą turintiems asmenims (pateikus neįgaliojo pažymėjimą), kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali.

Transporto priemonės salono užpildymas teisės akte nereglamentuojamas. Visas prievoles ir rekomendacijas kelionėms viešuoju transportu rasite čia.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.