Pakaunėje atidarytas tarptautinius reikalavimus atitinkantis kartodromas – Kas vyksta Kaune

Pakaunėje atidarytas tarptautinius reikalavimus atitinkantis kartodromas

/ KRS nuotr.

Visą savaitgalį Čekiškėje griaudėjo automobilių varikliai, ore sklaidėsi svylančių padangų kvapas, girdėjosi šūksniai ir sveikinimai, nes čia vyko tarptautinės greičio automodelių varžybos.

Šalia Prano Dovydaičio gimnazijos Kauno rajono savivaldybė baigė įrengti tarptautinius reikalavimus atitinkantį kartodromą, tad šios varžybos – tarsi simbolinis trasos atidarymas, rašoma Kauno rajono savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

„Šiandien didžiulė šventė ne tik Čekiškės bendruomenei, bet ir visam Kauno rajonui. Įrengti Čekiškėje kartodromą pasirinkome ne šiaip sau. Prano Dovydaičio gimnazijos moksleiviai yra šios srities lyderiai šalyje, kasmet skina pergales ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Jie kantriai laukė šio kartodromo, kad ir toliau galėtų garsinti mūsų krašto vardą ir puoselėti gimnazijos tradicijas. Sveikinu visus, o sportininkams linkiu skambių pergalių trasoje“, – varžybų atidarymo ceremonijos metu kalbėjo Kauno rajono mero pavaduotojas Antanas Nesteckis.

Vicemeras prisiminė, kad automodeliuotojų būrelį Čekiškėje 1967 metais įkūrė Jonas Kochanauskas. „Automodeliavimo aistra J.Kochanauskas užkrėtė abu savo sūnus. Nuo 1987 m. Čekiškės komandai vadovauja jo sūnus Raimondas. Jis subūrė bendraminčius ir neleido tėvo įžiebtai automodeliavimo liepsnelei užgesti. Todėl džiaugiuosi, kad ketvirtadienį taryba vienbalsiai pritarė, kad Čekiškės kartodromui būtų suteiktas Jono Kochanausko vardas“, – sakė A. Nesteckis.

Europos automodeliuotojų federacijos (FEMA) generalinis sekretorius Tonu Sepp pasveikino Kauno rajoną su šiuo išskirtiniu įvykiu. „Tokie įvykiai, kuomet atidaroma nauja automodelių trasa, įvyksta labai retai, todėl visiems šios sporto šakos atstovams tai džiugi diena“, – sakė jis.

54 metus gyvuojantis Čekiškės automodeliuotojų būrelis, kuriam šiuo metu vadovauja R. Kochanauskas, tryško džiaugsmu ir žadėjo, kad naujoje trasoje sieks įspūdingų pergalių ir naujų greičio rekordų.

„Ačiū rajono merui ir visiems vadovams, kurie patikėjo mano svajone, todėl Čekiškėje dabar turime šią nuostabią trasą“, – padėkos žodžių negailėjo R. Kochanauskas.

„Tegu dūzgia varikliai“ – šiais R. Kochanausko žodžiais buvo duotas startas varžyboms.

Šventės svečiams paskelbus oficialią varžybų pradžią, į trasą iškart išlėkė lenktynininkai. Tiesa, kartodromą pirmą kartą jie išbandė jau anksčiau, kai vyko treniruotės ir pirmieji važiavimai. Iškart po šventės atidarymo buvo apdovanoti praėjusios dienos TEMP klasės nugalėtojai.

Tarptautinėse greičio automodelių varžybose dalyvauja vaikų ir jaunimo komandos iš Lietuvos ir Baltijos šalių. Taip pat vyks sporto meistrų varžybos, kuriose dėl nugalėtojų vardo rungsis mūsų šalies bei kitų Europos valstybių atstovai.

Lietuvoje tėra vos keletas kartodromų, o kartodromas pakaunėje atitinka tarptautinius reikalavimus, be to, automobilių modeliai čia galės išvystyti iki 300 km/val. greitį.

Tai išskirtinis objektas pakaunėje, į kurį Kauno rajono savivaldybė investavo apie 300 tūkst. eurų.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.