Šeštadieninėje mokykloje vaikai pradeda mokytis anksčiau, nei lankyti mokyklą – Kas vyksta Kaune

Šeštadieninėje mokykloje vaikai pradeda mokytis anksčiau, nei lankyti mokyklą

Sporto ar meno būreliai yra įprasti užsiėmimai ir juos lanko daugelis vaikų, tačiau kiek tėvų savo vaikams parenka ne sporto būrelį, o papildomą matematikos ar anglų kalbos mokymąsi?

Šeštadieninės mokyklos „Delta“ įkūrėjas ir vadovas Leonas Narkevičius sako, kad tokių tėvų ir vaikų yra daug, tačiau visgi didžioji dauguma mano, jog papildomas mokykloje dėstomų dalykų mokymasis yra nereikalingas.

L. Narkevičius teigia priešingai: „Mūsų mokykloje besimokantys vaikai dažnai tampa įvairių olimpiadų nugalėtojais, geriau pasiruošia baigiamiesiems egzaminams. Vaikai pagerina ne tik matematikos ar anglų kalbos žinias, bet apskritai jų mokymasis tampa pažangesnis. Mūsų tikslas – išmokyti vaikus mokytis, sužadinti jų norą siekti rezultatų dėl savęs, o ne dėl pažymių ar tėvų.“

Matematikos mokymasis mokykloje „Delta“ yra paremtas kūrybiškumu – čia skatinami individualūs mąstymo modeliai, savo sprendimo kelio paieškos. Dažniausiai sprendžiami vis kitokie uždaviniai, retkarčiais prisimenant jau kartą spręstus – toks metodas ne tik lavina atmintį, bet ir moko ieškoti naujų sprendimo būdų.

Pradeda nuo penkerių

Pasak Leono Narkevičius, matematiką reikia prisijaukinti nuo ankstyvos vaikystės. „Dažniausiai matematika tampa sunkia ir neįkandama disciplina tuomet, kai nuo pat pirmos klasės kaupiasi spragos, vaikai mokomi šabloniškai, neskatinami mąstyti, ieškoti sprendimo variantų. Galiausiai jie išsigąsta ir nutaria, kad matematika tiesiog ne jiems. Į viską reikia žiūrėti kūrybiškai, net ir į matematikos uždavinius. To mes ir mokome savo šeštadieninėje mokykloje“, – sako L. Narkevičius.

Mokykla „Delta“ / Organizatorių nuotr.

Mokykloje „Delta“ besimokantys vaikai pagerina savo mokymosi rezultatus, ugdomas jų loginis mąstymas, skatinama į gautus uždavinius pažvelgti kūrybiškai, atrasti kelis sprendimo variantus. Taip yra lavinamas vaikų kūrybiškumas, skatinamas žingeidumas.

„Ne veltui yra posakis: „Lenk medį, kol jaunas“. Aš visiškai su juo sutinku. Jeigu vaikai įpras mokytis nuo pirmų klasių, išmoks įdėti pastangų, kad pasiektų rezultatų, jiems bus žymiai lengviau gyvenime. Mes esame įpratę gailėtis mažų vaikų, jiems nuolaidžiauti, saugome nuo pralaimėjimų, o paskui ateina etapas, kai nutariame, kad jie jau dideli, turi prisiimti atsakomybes, bet nustembame, kad vaikai nebegeba to padaryti. Tada galimi du scenarijai – arba dirbti labai sunkiai ir pralaužti ledus, arba taip ir leisti tekėti pasroviui“, – sako mokyklos vadovas.

Tikslas – sudominti

Kaip teigia L. Narkevičius, vaikai mokysis tuomet, kai jiems bus įdomu. Ir visiškai nesvarbu, ar tai bus nuotolinis mokymas, ar kontaktinis.

„Karantino metu mes taip pat vykdėme nuotolinį mokymą. Įsivaizduokite, visą savaitę vaikai mokosi prie kompiuterių namuose, o tada dar šeštadienio rytą mokosi papildomai anglų ir matematikos. Sakysite, kvaila, geriau pailsėtų ir paspardytų kamuolį? Tikrai reikia ir to, netgi būtina. Tačiau mes visuomet klausiame savo vaikų, kodėl jie mokosi pas mus. Matyt, visgi kažką darome teisingai, nes sugebame juos sudominti ir įtraukti.

Mes įgaliname vaikus ieškoti sprendimo variantų, rasti jų net kelis ir išvynioti tą siūlų kamuoliuką, kurio galas kažkur visuomet slepiasi ir anksčiau ar vėliau jį randame. Taip ir mes, vaikus įtraukiame, sudominame, o tada jau telieka būti šalia ir stebėti, kaip jie nuostabiai mokosi“, – džiaugiasi mokytojas.

Šeštadieninėje mokykloje kviečiami mokytis vaikai nuo 5 metų iki 8 klasės. Taip pat sudaromos specialios grupės abiturientams, kurie ruošiasi baigiamajam matematikos egzaminui. Pamokos vyksta Klaipėdoje, Kaune ir Vilniuje. Taip pat vyksta ir nuotolinis mokymas, todėl registruotis kviečiami vaikai iš visos Lietuvos.

Registracija naujiems mokslo metams jau prasidėjusi, o prisijungti galima ir mokslo metų eigoje. Daugiau informacijos www.mokykladelta.lt

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.