Buvęs Pravieniškių pataisos namų vadovas prašo panaikinti tarnybinę nuobaudą – Kas vyksta Kaune

Buvęs Pravieniškių pataisos namų vadovas prašo panaikinti tarnybinę nuobaudą

BNS 2021/08/29 19:14
DELFI nuotr., „Kas vyksta Kaune“ montažas

Buvęs Pravieniškių pataisos namų direktorius Dainius Sušinskas prašo teismo panaikinti jam dirbant skirtą tarnybinę nuobaudą – pastabą. D. Sušinsko skundą antradienį išnagrinėjo Vilniaus apygardos administracinis teismas.

Tarnybinė nuobauda D. Sušinskui buvo skirta šiemet balandį dėl įvykio, kuomet neteisėtai anksčiau laiko buvo paleistas bausmę atliekantis nuteistasis.

Vyras iš Vilkaviškio rajono buvo nuteistas ketverių metų laisvės atėmimo bausme atvirojoje kolonijoje už tai, kad neblaivus automobiliu partrenkė ir mirtinai sužalojo pėsčiąją. Vairuotojas buvo daug kartų baustas už Kelių eismo taisyklių pažeidimus.

Į laisvę jis turėjo išeiti 2019 metų rugpjūčio 11 dieną, tačiau Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos direktoriaus D. Sušinsko įsakymu buvo paleistas lygiai metais anksčiau – 2018 metų rugpjūčio 11-ąją. Pataisos namų vadovo teigimu, įvyko žmogiškoji klaida.

„Pareigūnai buvo prispausdinę dokumentų su 2015 metų data ir ant senesnio dokumento įrašė sulaikymo datą, bet ne metus, tik mėnesį ir dieną. Bet šios klaidos nebegalima ištaisyti ir nėra jokių teisinių būdų buvusį kalinį grąžinti atgal į koloniją“, – nuteistojo paleidimo priežastis žiniasklaidai yra aiškinęs D. Sušinskas.

Po tyrimo Kalėjimų departamentas nusprendė, kad D. Sušinskas turėjo užtikrinti nuteistųjų paleidimo iš įstaigos teisėtumą, bet jis netinkamai kontroliavo pavaldžius pareigūnus ir darbuotojus, dirbančius įskaitos srityje.

D. Sušinskas sako, kad pagal nustatytą tvarką, nuteistųjų paleidimo iš įstaigos pažymėjimus ruošdavo atsakingi įstaigos skyriaus darbuotojai, jie privalėjo sutikrinti visus paruoštuose dokumentuose esančius nuteistųjų duomenis, o po to šie dokumentai patvirtinimui buvo pateikiami Įskaitos skyriaus viršininkui ir jam.

Buvęs Pravieniškių pataisos namų vadovas sako, kad neturėjo pagrindo abejoti Įskaitos skyriaus teiktų duomenų pagrįstumu. Kalėjimų departamentas nesutinka su D. Sušinsko skundu, nes buvęs kolonijos direktorius turėjo nustatytas pareigas, aplaidžiais, nerūpestingais veiksmais padarė pažeidimą, netinkamai kontroliavo pavaldžių pareigūnų veiklą. Departamentas prašo skundą atmesti.

Šiemet gegužę iš Pravieniškių pataisos namuose įvyko dar vienas incidentas – pabėgo du 24-erių ir 46-erių nuteistieji. Per ikiteisminį tyrimą nustatyta, kad jie iš pataisos namų bendrabučio patalpos pasišalino metaliniu pjūklu išpjovę lango grotas ir perlipę per įstaigos tvorą. Jaunesnysis nuteistasis rastas jau kitą dieną Kaune, o vyresnis bėglys – dar po dienos Pakruojo rajone.

Po šio įvykio D. Sušinskas ir dar keli vadovaujančias pareigas užimantys asmenys buvo nušalinti nuo pareigų. Liepos viduryje D. Sušinskas buvo grąžintas į darbą, tačiau nuspręsta jam siūlyti eiti kitas pareigas. Netrukus pataisos namų vadovas pateikė prašymą dėl atleidimo iš tarnybos.

Pravieniškių pataisos namams – atvirai kolonijai laikinai vadovauja Gintautas Šarauskas. Teismas sprendimą skelbs rugpjūčio 31 dieną.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.