Universitetai prašys pateikti Galimybių pasus – tik tokie studentai bus įleidžiami į auditorijas – Kas vyksta Kaune

Universitetai prašys pateikti Galimybių pasus – tik tokie studentai bus įleidžiami į auditorijas

BNS 2021/08/22 11:24
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Šalies universitetai palaiko Galimybių paso naudojimą ugdymo procese, tačiau jiems klausimų kelia kontrolės priemonės, sako Lietuvos universitetų rektorių konferencijos prezidentas Eugenijus Valatka.

„Visų bendras matymas yra, kad turime sugrįžti į kontaktinį ugdymą. Galimybių pasas yra atskaitos taškas, jis yra būtinas. Tačiau jo įdiegimas ir panaudojimas kelia klausimų“, – BNS teigė E. Valatka.

Vyriausybė kiek anksčiau šį mėnesį nusprendė, kad nuo rugsėjo 1 dienos ugdymas universitetuose kontaktiniu būdu galės vykti tik turintiesiems Galimybių pasą, visi kiti studentai turės mokytis nuotoliniu būdu.

Pasak E. Valatkos, jo vadovaujamas Kauno technologijos universitetas, į paskaitas registruodamas studentus, prašys pateikti ir Galimybių pasus – tik tokie studentai bus įleidžiami į auditorijas.

„Kai kurie universitetai taip pat planuoja tą daryti“, – sakė rektorius.

Pasak jo, šiuo metu universitetai nesvarsto galimybės papildomai samdyti darbuotojų, kad šie tikrintų į paskaitas ateinančius studentus: „Tai yra papildomi kaštai.“

Vilniaus universitetas (VU) taip pat ketina naudoti informacinių technologijų sprendinius, tačiau detalių kol kas neatskleidžia, nes šiuo metu sistema dar testuojama.

„Baigiame sistemą testuoti. Neištestavus nesinori į technines detales leistis. Bet mes artimiausiu metu informuosime studentus ir bendruomenę, kaip tai bus daroma. Tikrai nebus, kad kažkas tikrina prie įėjimo“, – BNS aiškino VU prorektorius Artūras Vasiliauskas.

Lietuvos kolegijų direktorių konferencijos prezidentas Nerijus Varnas tvirtino, kad pokyčiams ruošiasi ir kolegijos.

„Nėra paprasta, laiko likę nedaug, bet tikrai ruošiamės ir planuoja kolegijos taikyti. Labai skirtingos kolegijos yra ir pagal dydį, ir pagal lokaciją, nuo to kontrolės sprendimai labai priklausys. Kiek žinau, ir IT sprendimai planuojami, ir tiesiog ruošiamasi planšetėmis skenuoti Galimybių pasus bei tikrinti asmens dokumentus“, – BNS teigė N. Varnas.

„Nėra vieningų sprendimų, nes labai priklauso nuo kolegijos pačios“, – pridūrė jis.

Rektorių konferencijos prezidentas E. Valatka akcentavo, kad visos šalies aukštosios mokyklos turėtų taikyti vienodą kontrolės mechanizmą, kad nesusipratimų būtų kuo mažiau.

„Turime gyventi pagal tas pačias taisykles, nes gali prasidėti tam tikri nesusipratimai tarp studentų, tarp personalo“, – kalbėjo rektorius.

Jis taip taip teigė, kad šiuo metu universitetai nežino, kokia dalis į paskaitas sugrįžtančių studentų imunizuoti. Tokios informacijos turėjimas leistų planuoti ugdymo proceso eigą bei numatyti skiepijimo vietų poreikį prie aukštųjų mokyklų.

„Laukiame iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos informacijos, koks yra imunizacijos laipsnis tarp studentų. Šiuo metu aš negaliu pasakyti, koks procentas visų studentų yra paskiepyti ar persirgę. Tie skaičiai yra būtini“, – teigė E. Valatka.

Rektorių konferencijos prezidento teigimu, šiuos klausimus kitą savaitę planuojama aptarti su kolegomis rektoriais, Švietimo, mokslo ir sporto bei Sveikatos apsaugos ministerija.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.