Paviešino atvirą laišką Kauno merui: netapkite progreso stabdžiu – Kas vyksta Kaune

Paviešino atvirą laišką Kauno merui: netapkite progreso stabdžiu

Artūras Rudomanskis 2021/08/21 14:05
R. Tenio, DELFI nuotr.

Tolerantiško jaunimo asociacijos pirmininkas kaunietis Artūras Rudomanskis penktadienio vakarą išplatino viešą kreipimąsi į Kauno merą. Laiške aktyvus visuomenininkas ragina miesto valdžią atsisakyti ketinimų toliau kliudyti surengti „Kaunas Pride“ eitynes. Teismas liepos pabaigoje nusprendė, kad Kauno savivaldybė turi suderinti renginio maršrutą Laisvės alėjoje.

„Gerbiamas mere, kreipiuosi į Jus, prašydamas atsisakyti ketinimų paskutinę minutę skųsti teismo sprendimą, kuris įpareigojo Kauno miesto savivaldybę suderinti „Kaunas Pride“ maršrutą. Netapkite progreso stabdžiu antrajame pagal dydį Lietuvos mieste.

Kaunas yra mano gimtasis miestas. Jame gyvena antra pagal dydį LGBTIQ+ žmonių ir juos palaikančiųjų bendruomenė. Tai ne vienas, ne du, o šimtai LGBTIQ+ žmonių ir dar daugiau jų artimųjų ir palaikančiųjų. Dalis jų, neabejotinai, palaikė ir Jus, kai kandidatavote į miesto mero pareigas. Todėl būtų apgailėtina, kad dėl Jūsų kaip lyderio ambicijų Kaunas netektų progos pademonstruoti, jog gerbia įvairovę ir užtikrina visų savo gyventojų laisves ir galimybes.

Europos Sąjungos lyderiai, išrinkdami Europos Komisijos vadovę Ursula Gertrud von der Leyen, balsuodami, visų pirma, išreiškė paramą jos pristatytai darbotvarkei, kurioje ji aiškiai pasakė, kad Europos Sąjungoje neturi likti diskriminacijos, taip pat ir LGBTIQ+ asmenų diskriminacijos. Kartu buvo uždegta šviesa įvairioms strategijoms, tarp kurių yra LGBTIQ+ asmenų lygybės Europos Sąjungoje strategija. Šiuo metu ji yra nuosekliai įgyvendinama, o Europos institucijos ir valstybės narės solidariai padeda viena kitai siekti joje numatytų tikslų.

Lietuva vis dar yra viena iš labiausiai ES atsiliekančių šalių, kurioje LGBTIQ+ bendruomenės teisių padėtis labiau panaši į Rusijos ir Baltarusijos, negu į Vakarų Europos valstybių. Lietuvoje LGBTIQ+ žmonių matomumas ir reprezentacija viešajame diskurse iki šiol yra vaizduojama neigiamai, apipinta įvairiais mitais, nepagarba ir neapykanta.

Protesto akcijos „Pride“ pažangesnėse demokratinėse valstybėse neretai virsta miestų pasididžiavimu ir šventėmis. „Pride“ renginiai vieni iš labiausiais prieinamų LGBTIQ+ bendruomenės renginių visiems. Tokie renginiai svarbūs visiems, kurie siekia apginti savo tapatybę, reikalaudami pagarbos sau, taip pat parodydami ją kitiems. Dėl savo ryškios protesto galios „Pride“ negali būti nepastebėtas, kad ir kaip jį ignoruotum. O matomumas, nors ir trumpam ne tik LGBTIQ+ asmenis, bet ir kitas pažeidžiamas grupes iškelia į dėmesio ir diskusijų centrą, tokiu būdu atsiranda galimybė dekonstruoti stereotipus, mitus ir melą apie LGBTIQ+ žmones.

Manau, kad miesto merui būtų garbė pasveikinti „Kauno Pride“, nes tokiu būdu jis atsistotų į vieną gretą su Kopenhagos, Malmės merais ir Danijos princese, kurie pasveikino „Pasaulio Pride“, vykusio Kopenhagoje ir Malmėje dalyvius.

Kaunas dar turi galimybę pelnytai tapti Europos kultūros sostine 2022. Tereikia tinkamai suderinti maršrutą ir imtis visų priemonių, kad būtų užtikrintas dalyvių saugumas nuo organizuotų neapykantos grupių puolimo. Vilniuje vykę „Baltic Pride“ ir „Vilnius Pride“ parodė, jog Vilnius yra atviras ir draugiškas miestas, kuriame lygiateisiškumas yra vertybė, tačiau kokias vertybes pademonstruos Kaunas, didžia dalimi priklausys ir nuo miesto mero pozicijos.

Sėkmės Jums, mere!“ – laišką palinkėjimu užbaigė A. Rudomanskis.

Savo „Facebook“ paskyroje penktadienio vakarą jis taip pat paskelbė, kad V. Matijošaičio vadovaujama Kauno savivaldybė galimai ketina skųsti teismo sprendimą, kuriuo savivaldybės administracija įpareigota suderinti „Kaunas Pride“ maršrutą.

„Bet ne šiaip skųsti, o skųsti paskutinę akimirką, kad kuo mažiau laiko liktų teismui išnagrinėti bylą. Toks gudravimas būtų gėdingas, kaip ir nesuvokimas, kad Kaunas būdamas atviras ir gyventojus gerbiantis miestas yra patrauklesnis, saugesnis. Taigi priduodu galimus Kauno valdžios kėslus, viešai kreipiuosi į Kauno merą ragindamas atsikratyti praeities kultūrinių nuostatų“, – dėstė Tolerantiško jaunimo asociacijos pirmininkas.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.