Kaunietė įspėja tėvus: diena batutų parke gali baigtis liūdnai – Kas vyksta Kaune

Kaunietė įspėja tėvus: diena batutų parke gali baigtis liūdnai

delfi.lt / Toma Miknevičienė 2021/08/19 09:25
DELFI / J. Balčiuvienės nuotr.

Pirmadienio popietę ant „Big Dragon“ batutų, esančių šalia Kauno „Žalgirio“ arenos, stipriai susižalojo pradinių klasių amžiaus mergaitė. Ją iš batutų parko išsivežė į nelaimės vietą atskubėjusi greitoji pagalba.

Įvykio vietoje netikėtai atsidūrusi tinklaraščio „Sumani mama“ autorė, akušerė Marija Mizgaitienė buvo vienintelė iš liudininkų, kuri stengėsi padėti susižalojusiai mergaitei ir suteikė pirminę kvalifikuotą pagalbą. Pasidalijusi skaudžia istorija ji nori perspėti kitus tėvus, kad ši pramoga gali baigtis ir labai liūdnai.

„Ateiname prie vieno iš didesnių pripučiamų batutų, čia aidi vaikų juokas, batutas juda į visas puses, o apačioje guli maždaug 8 metų mergaitė. Šalia blaškosi tėtis, jis bando ją nutempti nuo batuto.

Suprantu, kad kažkas nutiko. Klausiu jo, kas atsitiko, jis tik pasako „nukrito“ ir toliau ją tempia. Pasakau jam, kad aš medikė ir mergaitės geriau nejudinti. Jis, apimtas panikos, toliau ją tempia. Griežtu tonu pasakau, kad perimu vaiką, o jis turi iškviesti greitąją medicinos pagalbą. Atsisėdu šalia mergaitės, kalbinu ir neleidžiu stotis, jos akyse didžiulė baimė, ji sako, kad net negali pajudėti, nes labai skauda nugarą.

Aplink ant to paties batuto laksto vaikai, nuo jų bėgiojimo batutas juda ir mergaitei kelia dar didesnius skausmus. Bandau prašyti vaikų nulipti nuo batuto – jie neklauso, bandau prašyti aplinkui stovinčių tėvų nukelti vaikus – jie lyg negirdi, prašau bent neleisti kitiems vaikams lipti ant batuto – ir vėl kaip į sieną. Kol galiausiai pakeliu balsą ir visiems liepiu lėtai nulipti, o kiekvienam artėjančiam šaukiu, kad čia negalima.

Sėdžiu apsikabinusi mergaitę, nebematau savo dukros, apima nerimas, bet negaliu atsistoti, kol neatvažiavo greitoji, turiu fiksuoti jos galvą.

Pagalba atvažiavo labai greitai, uždėjo įtvarą ir paguldė vaiką ant neštuvų. Aš kelias minutes blaškiausi ieškodama dukros. Ji, beje, buvo šalia, tik aš nemačiau. Adrenalinas daro savo“, – istorija po įvykio savo paskyroje pasidalijo M. Mizgaitienė.

Ji patikino, kad kaip medikė, nors ir ne traumatologė, žino, kad būtent ant batutų vaikai patiria labai rimtų traumų. Vis dėlto kol iš labai arti nesusiduri, neįvertini grėsmės.

„Batutai yra labai nesaugi pramoga. O jei jau vaikas ant jų šokinėja, tai turi žinoti bent elementaraus saugumo taisykles, – įspėjo M. Mizgaitienė ir pasakė, ką reikėtų daryti nelaimės atveju: – Jei vaikas nukrito iš didesnio nei jo ūgis aukščio, nejudinkite jo ir niekam neleiskite to daryti, nes tikėtina, kad jis patyrė didelės energijos traumą. Jei atsidūrėte situacijoje, kur nutiko nelaimingas atsitikimas, paklauskite, ar nereikia kokios nors pagalbos. Mūsų nepaklausė nė vienas žmogus – liūdna. Ir galų gale, mokykitės, kaip teikti pirmąją pagalbą, nes nelaimė gali nutikti bet kada. Na, ir, žinoma, kvieskite greitąją medicinos pagalbą skambindami 112.“

Apie nelaimę žino

Po Lietuvą keliaujančio batuto parko „Big Dragon“ komercijos vadovas Kęstutis Nausėda telefonu sakė žinantis apie nelaimingą įvykį Kaune ir tikino, kad tai pirmoji nelaimė per visą vasarą.

„Taip, incidentą žinome, mergaitę greitoji išvežė su nugaros skausmais. Pasakiau tėvams, kad mus informuotų, jei bus blogai, tačiau nieko nesulaukėme“, – sakė jis.

Batutų parko atstovas patikino, kad jų batutai sertifikuoti ir sukonstruoti pagal visus būtinus reikalavimus. Tačiau vien tai, anot jo, nuo nelaimės neapsaugos – vaikai beišdykaudami gali susižeisti bet kur, tad reikia būti atsargiems.

„Mes prašome, kad tėvai būtinai patys prižiūrėtų savo vaikus, kad jie ant batutų eitų po vieną ir neliptų vienas ant kito. Ant batutų esame iškabinę iškabas, kuriose rašome, kad vaikus iki 12 metų turi prižiūrėti tėvai. Taip pat ribojame ir amžių, kad mažesni vaikai neitų ant didelių batutų. Jei mažiausiuosius tėvai dar prižiūri, tai didesnius linkę paleisti be priežiūros. Pasitaiko, kad parko darbuotojai paprašo tėvų atidžiau prižiūrėti savo vaikus. Tačiau su tokiais įspėjimais visko mes čia nesukontroliuosim“, – kalbėjo K. Nausėda.

Prie kiekvieno batuto prižiūrėtojų pastatyti, anot jo, būtų neįmanoma – batutų iš viso yra aštuoni, o visame parke dirba tik trys–keturi žmonės. Jie prižiūri tvarką prie didžiųjų batutų, o vaikiški, skirti patiems mažiausiems, visai nepavojingi, tikino pašnekovas.

Jo teigimu, vaikų ant batutų taip pat nebūna per daug. „Kasdien batutų parke sulaukiame po 100–200 vaikų, bet kai jie pasiskirsto per visą dieną, tai ne tiek ir daug išeina. Jeigu pamatome, kad vaikų per daug, tuomet stengiamės atitinkamai paskirstyti šokinėjimo ant batutų laiką“, – kalbėjo K. Nausėda ir dar kartą pabrėžė, kad už vaikų saugumą turėtų atsakyti patys tėvai.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.