Skelbiami populiariausių partijų ir politikų reitingai: aiškėja nauji lyderiai, valdančiųjų akcijos smunka | Kas vyksta Kaune

Skelbiami populiariausių partijų ir politikų reitingai: aiškėja nauji lyderiai, valdančiųjų akcijos smunka tarp populiariausių politikų ir Kauno meras

BNS 2021/08/14 09:11
DELFI nuotr.

Partijų reitinguose iš pirmosios vietos opozicijoje esančius „valstiečius“ išstūmė socialdemokratai, o trečioje vietoje liko valdantieji konservatoriai, rodo šeštadienį paskelbta laikraščio „Lietuvos rytas“ užsakymu bendrovės „Vilmorus“ atlikta apklausa. Taip pat apklausa parodė, kad Prezidento Gitano Nausėdos ir premjerės Ingridos Šimonytės populiarumas per pastarąjį mėnesį sumenko, jis smuko 8–10 procentinių punktų.

Besikeičiantys partijų reitingai

Apklausos duomenimis, jei sekmadienį vyktų Seimo rinkimai, už Lietuvos socialdemokratų partiją balsuotų 15,9 proc., už Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą – 15,6 proc., už Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus – 13,1 proc. rinkėjų.

Birželį atitinkamai socialdemokratų populiarumas siekė 13,3 proc., „valstiečių“ – 15,1 proc., o konservatorių – 11,8 procento.

Kaip BNS sakė „Vilmorus“ vadovas Vladas Gaidys, socialdemokratų lyderystė partijų reitinge gali būti siejama su naujosios lyderės Vilijos Blinkevičiūtės išrinkimu bei negalėjimu šios politinės jėgos susieti su neigiamą atspalvį turinčiais įvykiais.

„Konservatoriai yra valdančioji partija, „valstiečiai“ ką tik buvo valdžioje, o socialdemokratai nei buvo, nei yra valdantieji. Kitų partijų fone jie atrodo teigiamai. Jei paklaustume tų pačių respondentų apie partijų trūkumus, tai konservatoriai greičiausiai būtų kritikuojami ir dėl skiepijimo, ir dėl migrantų politikos, apie „valstiečius“ būtų pasisakoma dėl Ramūno Karbauskio konfliktų su partiečiais“, – sakė V. Gaidys.

„O jei klaustume apie socialdemokratus, tai lyg nieko ir nebūtų. Prekinis ženklas labai stiprus, V. Blinkevičiūtės taip pat įvaizdis stiprus. Aišku, gali būti ir kitokių įžvalgų“, – pridūrė jis.

Ketvirtoje vietoje partijų lentelėje liko Darbo partija, už šią politinę jėgą balsuotų 5,9 proc. apklaustųjų (birželį – 5,2 proc.), už Liberalų sąjūdį – 5,5 proc. (birželį – 6 proc.), už Laisvės partiją – 3 proc. (gegužę – 2,9 proc.).

Už liepos pabaigoje pavadinimą pakeitusią Lietuvos socialdemokratų darbo partiją (dabar – Lietuvos regionų partija) balsuotų 2,7 proc. (birželį – 2 proc.), o už Lietuvos lenkų rinkimų akciją-Krikščioniškų šeimų sąjungą – 1,8 proc. respondentų (birželį – 0,8 proc.).

Dar 17 proc. apklaustųjų teigė kol kas nežinantys, ką palaikytų, o 14,5 proc. žmonių nurodė neketinantys balsuoti.

Prezidento ir premjerės populiarumas smuko

Šeštadienį skelbiamos apklausos duomenimis, G. Nausėdą teigiamai vertina 55,2 proc. respondentų, birželį jį teigiamai vertino 63,1 proc. apklaustųjų.

Antroji pagal populiarumą politikė – naujoji Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė, ją palankiai vertino 49 proc. (birželį – taip pat 49 proc.) apklaustųjų.

Trečioje populiariausių Lietuvos politikų reitingo vietoje – Kauno meras Visvaldas Matijošaitis. Jį teigiamai vertina 42,6 proc. apklaustųjų (43 proc. birželį).

Ketvirtą vietą užima Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Ji sulaukė 37,2 proc. apklausos dalyvių palankumo (39,8 proc. birželį).

„Šiaip yra reitinguojami 24 politikai – Seimo partijų pirmininkai, ministrai, premjeras, prezidentas ir dviejų miestų merai. Ir tik keturi šie paminėti politikai turi teigiamą balansą, vertinant pozityvius ir negatyvius vertinimus. Visi ministrai – su minuso ženklu, premjerė – taip pat, neatsimenu, kada taip yra buvę“, – BNS sakė „Vilmorus“ vadovas Vladas Gaidys.

Penktojoje populiariausių politikų vietoje – premjerė Ingrida Šimonytė, ją palankiai vertina 29,9 proc. apklaustųjų. Birželį ją teigiamai vertino 39,8 proc. žmonių.

Ji taip pat yra viena iš didžiausią neigiamą vertinimą turinčių politikų. Negatyviai ją įvertino 51,2 proc. respondentų.

Pagal teigiamus vertinimus šeštoje vietoje rikiuojasi sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, jį palankiai įvertino 29,7 proc. žmonių (birželį – 34,3 proc.), toliau eina krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas su 28,4 proc. palankiu vertinimu (birželį – 30 proc.), „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis su 26 proc. siekiančiu palankiu vertinimu (birželį – 27,2 proc.).

Po jo eilėje – Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas, kurį palankiai įvertino 25,3 proc. apklaustųjų (birželį – 21,6 proc.), ir Vilniaus meras Remigijus Šimašius, jį palankiai įvertino 23,8 proc. respondentų (birželį – 27,6 proc.).

Tarp didžiausią neigiamą vertinimą turinčių politikų – vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) lyderis Valdemaras Tomaševskis, užsienio reikalų ministras, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas Gabrielius Landsbergis, ekonomikos ir inovacijų ministrė bei Laisvės partijos vadovė Aušrinė Armonaitė.

Pastaroji politikė, vertinant teigiamų ir neigiamų vertinimų balansą, yra paskutinėje vietoje. Ją teigiamai vertina 12,3 proc. (15,6 proc. birželį), o neigiamai – 62,2 proc. apklaustųjų.

Tokį patį neigiamą vertinimą turi ir G. Landsbergis, tačiau teigiamai jį vertina 19 proc. apklaustųjų (24,8 proc. birželį). Tuo metu A. Bilotaitę teigiamai vertina 22,1 proc. (33,4 proc. birželį), o neigiamai – 52,8 proc. žmonių.

V. Tomaševskį neigiamai vertina 57,6 proc. apklaustųjų, tuo metu teigiamai jį vertina mažiausiai – 9,1 proc. – respondentų.

„Praktiškai visi politikai prarado savo reitingo dalis. Yra du aspektai, kurie buvo itin dominuojantys, rengiant apklausą – migracijos politika ir skiepijimas. (…) Migracijos klausimas visiems jiems atsiliepė, laukiama tokios kietos rankos, o kas to neatitinka – to reitingas krenta, tarp jų – ir G. Nausėdos“, – sakė V. Gaidys.

Reprezentatyvią gyventojų apklausą „Vilmorus“ laikraščio „Lietuvos rytas“ užsakymu atliko liepos 29 – rugpjūčio 5 dienomis, apklausta 1 tūkst. žmonių.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA