Neveronių gyventojai sunerimę dėl „Rail Baltica“ planų: ar gali būti, kad mus apgavo? – Kas vyksta Kaune

Neveronių gyventojai sunerimę dėl „Rail Baltica“ planų: ar gali būti, kad mus apgavo?

Neveronys
Neveronys / R. Tenio nuotr.

Liepos pabaigoje kauniečiams paskelbta žinia dėl Kauną pasiekusios europinės vežės, nudžiugino ne visus. Rugpjūčio pradžioje vykęs nuotolinis „Lietuvos geležinkelių“ inicijuotas susitikimas su Neveronių gyventojais ir rajono savivaldybės atstovais neveroniškius verčia griebtis už galvų. Dar 2016 metais iš politikų išgautas pažadas – bliūkšta. Netoli Neveronių bus statomas traukinių depas, geležinkelio vėžė ties mokykla išplatės net iki 10 juostų, planuojama ir traukinių stotis, nors anksčiau vykusių susitikimų metu buvo žadėta visiškai kitaip.

Neveronių miestelio bendruomenės nariai šia informacija suskubo pasidalinti socialiniuose tinkluose, o peržiūrėjus projektinius pasiūlymus, paaiškėjo, kad neveroniškių baimės – daugiau nei pagrįstos. Visai šalia Neveronių atsiras ne tik papildoma geležinkelio vėžė ir jos išplatėjimas, depas ir stotis, bet visai šiai infrastruktūrai aptarnauti bus naudojamos neseniai Kauno rajono savivaldybės lėšomis sutvarkytos Neveronių gatvės.

Kaip nurodyta projektinėje schemoje, intensyvus eismas nuo autostrados Vilnius – Kaunas iki „Rail Baltica“ depo vyks Krašto ir Klevų gatvėmis, pastarosios atkarpa nuo čia įsikūrusios sodų bendrijos bus nutiesta papildomai. Tad palyginti atokaus ir ramaus Pabiržės kaimo, kuriame įsikūrusios sodų bendrijos ir šiuo metu individualius namus statosi priemiesčio ramybę vertinantys naujakuriai, visai netrukus gali „pasileisti“ nenutrūkstamas sunkiasvoris transportas.

Neveronys
Naujai sutvarkyta Krašto g. Neveronyse/ R. Tenio nuotr.

„Pikčiausia, kad atrodo tik pasiekėme Neveronyse kokybę – sutvarkyta Krašto gatvė, išasfaltuota Klevų gatvė ir dėl ko? Kad pasileistų didžiuliai srautai transporto, kuris tas gatves netruks sugadinti, o kentės kas – ir vėl čia gyvenantys neveroniškiai“, – sako viena miestelių gyventojų, nenorėjusi viešinti savo pavardės.

Moteris įsitikinusi, kad tokius sprendinius „Rail Baltica“ projektuotojai renkasi dėl patogumo ir siekdami sutaupyti jau esančios miestelio infrastruktūros sąskaita. „Pagalvokit, kam jiems tiesti naujus kelius, jei gali ateiti ir „užsiimti“ jau sutvarkytą infrastruktūrą? Jiems tiesiog taip patogiau, bet mes nesiruošiame nusileisti ir tikrai pakovosime už savo gerovę. Ar ne gyventojų gyvenimo kokybė turėtų būti prioritetu europinio masto projektuose?“ – retoriškai klausia ji.

Moterį neramina ne tik tarša, triukšmas, bet ir invazija į žmonių nuosavybę. „Yra vietų, kur garsą sulaikanti sienelė bus tiesiama praktiškai ant gyventojų žemės sklypų ribų. Tai reiškia, kad vieną dieną išeisi į kiemą ir suprasi, kad priešais – ne miško žaluma, kuri dabar dengia per Neveronis einančią geležinkelio vežę, o aklina siena, kuri stovi praktiškai tavo kieme“, – baisisi moteris.

Neveronys
Jei bus įgyvendinti projektiniai pasiūlymai, Pabiržės kaimas gali atsisveikinti su ramybe/ R. Tenio nuotr.

Neveroniškė pastebi, kad anksčiau pačiuose Neveronyse planuotas traukinių depas projektiniuose pasiūlymuose šiuo metu yra iškeltas už Neveronių ir atsiduria jau Jonavos rajono teritorijoje. „Bet ar nesigirdės tų garsų Neveronių pakraštyje gyvenantiems Pabiržės kaimo žmonėms, dėl kurių skundžiasi Palemono gyventojai, šalia kurių namų taip pat įrengtas depas? Kol kas niekas mums į šį klausimą neatsakė, o Pabiržės gyventojai tiesiog taps įkalinti tarp geležinkelio ir planuojamo intensyvaus eismo kelio“, – sako ji.

Juk depas – tai ne tik triukšmas, bet ir tarša, papildomi sunkiasvoriai automobiliai, kuriais į depą bus gabenama įvairi traukinių remonto dirbtuvėms (tokios paskirties depas čia kuriamas) reikalinga įranga. Tiesa, susisiekimui iš keleivių stoties, viena suprojektuota atokiau Neveronių – netoli depo, kita pačiame miestelyje – planuojama tiesti ir naują kelią, kuris nesieks Neveronių ir drieksis per depo viršutinę dalį bei ves į Sergeičikų kaimą ir šalia esantį Kauno LEZ.

„Manau, blogiausia yra ne pats depas, o susisiekimo kelias, kuriuo naudosis „Rail Baltica“ objektai – tiek depas, tiek planuojamos geležinkelio stoties keleiviai, kurie Neveronyse išlips pervažiavimui į Karmėlavos oro uostą ar kitur“, – sako neveroniškė.

„Rail Baltica“ projektiniuose pasiūlymuose šalia Neveronių suplanuotas traukinių depas ir dvi keleivių stotys/ NŽT inf.

Ji taip pat prisimena 2016 metais vykusį susitikimą su tuomečiu LR Susisiekimo ministru Rimantu Sinkevičiumi (Premjero Algirdo Butkevičiaus vadovaujamos Vyriausybės nariu), kuris prisižadėjo, kad nei depo, nei stoties Neveronyse nebus. Portalas „Kas vyksta Kaune“ ir toliau domisi, kodėl pasikeitė ankstesnių politikų pažadai ir, kas nusprendė, kad „Rail Baltica“ aptarnauti yra efektyvu naudoti Neveronių miestelio infrastruktūrą bei taip ženkliai bloginti čia gyvenančių žmonių gerbūvį.

Visus projektinius pasiūlymus gyventojai gali peržiūrėti čia.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.