Pamatykite: naujas policijos pastatas, kuriame įsikurs trys Kauno komisariatai – Kas vyksta Kaune

Pamatykite: naujas policijos pastatas, kuriame įsikurs trys Kauno komisariatai

D. Biržiečio nuotr.

Daugiau nei prieš metus pradėjęs kilti naujas Kauno apskrities policijos komisariatas Radvilėnų plente įgauna galutinį vaizdą. Valstybiniais kanalais jau viešinama apie pastato statybų pabaigą, nors dar liko įrengti vidų. Trys miesto komisariatai ir kai kurie padaliniai čia įsikelti turėtų kitų metų pradžioje.

Lietuvos Respublikos statybos leidimų informacinės sistemos „Infostatyba“ duomenimis, statybos užbaigimo aktas adresu Radvilėnų pl. 1C registruotas dar liepos 12-ąją, o po kelių dienų, liepos 19-ąją, užregistruota deklaracija apie statybos užbaigimą. Objektas iš išorės atrodo baigtas – išasfaltuotos ir sužymėtos automobilių stovėjimo aikštelės, sutvarkyta aplinka – betrūksta policijos iškabos.

Pareigūnai matuojasi baldus

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Komunikacijos poskyrio vedėja Odeta Vaitkevičienė „Kas vyksta Kaune“ pateiktame komentare nurodė, kad dalis komisariato padalinių į naująjį policijos pastatą Radvilėnų plente įsikels ateinančių metų pirmomis dienomis.

„Taip yra numatyta pasirašytoje sutartyje ir iki to laiko rangovas yra įsipareigojęs užbaigti statybų darbus bei pastatą perduoti eksploatuoti mums. Šiuo metu mes patys jau esame pradėję procesus dėl baldų užsakymo ir jų gamybos“, – sakė O. Vaitkevičienė.

Planuojama, jog moderniame pastate miestiečius ir miesto svečius vienoje vietoje pasitiks trys policijos komisariatai – Žaliakalnio, Dainavos ir Santakos, taip pat dalis Viešosios tvarkos valdybos padalinių (Licencijavimo, Prevencijos, Tarnybos organizavimo, Bendruomenės pareigūnų veiklos skyriai) bei Kriminalistinių tyrimų valdyba.

Beje, sklype išdygo du statiniai. O. Vaitkevičienė patikslino, kad šalia pagrindinio pastato esantis garažą primenantis objektas išties skirtas Kauno apskrities VPK Aptarnavimo skyriaus Transporto poskyriui.

Senos patalpos dar gali praversti

„Kalbėti apie tikslų pastatų, kurių nebeprireiks skaičių, gerokai per anksti, kadangi numatoma ir pagrindinio Kauno apskrities VPK pastato renovacija. Iš jo darbuotojams išsikeliant į laikinas patalpas, gali būti, jog ateityje teks panaudoti ir dalį tų patalpų, kurios liks anksčiau minėtiems padaliniams persikėlus į naująjį pastatą Radvilėnų plente“, – paklausus, kiek Kauno policijos rankose liks nebereikalingo turto ir kas su juo bus daroma, aiškino O. Vaitkevičienė.

Kapitalinis Vytauto prospekte esančio komisariato remontas oficialiai pradėtas rugpjūčio 6-ąją. 5 mln. eurų vertės rekonstrukcija turėtų trukti dvejus metus, planuojama, kad Kauno gyventojams ir darbuotojams atnaujintos patalpos bus atidarytos 2023 metų pabaigoje.

Rekonstrukcijai uždaromas komisariatas Vytauto prospekte

Po renovacijos čia vėl įsikurs ir dirbs Kauno apskrities policijos vadovybė, specializuoti kriminalinės policijos bei administravimo funkcijas atliekantys padaliniai.

Dalį energijos pagamins pats

Kaip žurnalistams per simbolinės kapsulės įkasimą pernai birželį pasakojo projektą įgyvendinančios bendrovės „Merko statyba“ generalinis direktorius Saulius Putrimas, 6400 kv. m ploto pastatas bus skirtas 450 policijos darbuotojų.

„Pats užsakovas iškėlė reikalavimą, kad pastatas būtų draugiškas aplinkai. Turėdami daug patirties sau taip pat išsikėlėme labai ambicingą tikslą – kad statinio šildymui, vėdinimui ir vėsinimui būtų naudojama atsinaujinanti elektros energija, kurią generuos ant stogo sumontuota 300 kW saulės jėgainė, taip pat bus naudojama geoterminė energija. Mūsų tikslas – kad šildymo ir vėsinimo kaštai būtų lygūs nuliui eurų“, – prasidedant statyboms kalbėjo S. Putrimas.

Už pastatą mokės 12 metų

Naujo komisariato statybų projektas vykdomas viešojo ir privataus sektorių partnerystės principu, jo vertė – daugiau nei 23 mln. eurų. Tai turėtų būti bene pirmas valstybinės institucijos pastatas, atitinkantis A++ energinės efektyvumo klasės reikalavimus.

Naujojo policijos komisariato statybos Radvilėnų plente

Lietuvos policijos generalinis komisaras Renatas Požėla anksčiau teigė, kad pokyčiai Kaune svarbūs ne tik policijai, bet ir visiems šalies žmonėms. Pirmiausia, gerės pareigūnų darbo sąlygos, o tuo pačiu ir aptarnavimo sąlygos klientams, kurių sulaukiama kasdien.

„Gavę pastato raktus, 12 metų už jį kasmet turėsime mokėti po 2,4 mln. eurų. Toks sprendimas priimtas viską pasvėrus. Jau du tokio tipo projektai yra realizuoti Vilniaus mieste. Išlošiame po dvejų metų turėdami darbo vietas, o finansinius įsipareigojimus vykdome ilgiau. Jeigu lauktume ir pirmiausia spręstume finansinius klausimus, negalėtume dirbti – tikriausiai nei mūsų klientas būtų patenkintas, nei darbuotojas labai džiaugtųsi“, – bendradarbiavimo su privačiu sektoriumi naudą grindė R. Požėla.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA