Ryškėja Sitkūnų radijo stoties vizija: teritoriją planuojama išskirstyti į tris svarbias dalis – Kas vyksta Kaune

Ryškėja Sitkūnų radijo stoties vizija: teritoriją planuojama išskirstyti į tris svarbias dalis

Sitkūnų radijo stotis / M. Varnelienės nuotr.

Kauno rajono savivaldybės ir įmonės „Telecentras“ atstovų susitikime aptartos Sitkūnų radijo stoties teritorijos plėtros ir investicijų vizijos.

Planuojama teritoriją, kuri užima 75 ha, išskirstyti į tris dalis: bus statomos saulės elektrinės, įsikurs valstybės duomenų centras, bus suprojektuotas sklypas su istorinę reikšmę turinčiais objektais.

Bendrovė norėtų vykdyti valstybės duomenų centro įkūrimo projektą, o savivaldybė siektų pritaikyti istorinius objektus visuomenės poreikiams.

Pagal įmonės vykdomą projektą numatoma pastatyti 4 valstybės duomenų centrus – du Vilniuje, ir po vieną Kaune ir Kauno rajone.

Kaip rašoma Kauno rajono savivaldybės pranešime žiniasklaidai, centrai užtikrins valstybinių institucijų duomenų apsaugą. Maitinimas elektros energija bus suteikiamas naudojant nuosavą saulės elektrinių energiją bei rinkoje įsigyjamą elektrą iš atsinaujinančių energijos šaltinių. Duomenų centrų generuojama šiluma bus pritaikoma šildymo reikmėms. „Telecentras“ centrus statys savo lėšomis.

Sitkūnų radijo stotis / M. Varnelienės nuotr.

Įmonės generalinis direktorius Remigijus Šeris teigė, jog šis projektas neturės neigiamo poveikio aplinkinėms teritorijoms ir gyventojams. „Duomenų centras iš vidaus padengiamas variniu tinkleliu, kuris yra įžeminamas. Įėjus į vidų mobilūs telefonai neveikia. Į išorę nieko nespinduliuojama“, – kalbėjo direktorius. Taip pat numatoma išmontuoti senųjų radijo siųstuvų antenas.

„Kauno rajone atsiradus šiems objektams žymiai sustiprėtų infrastruktūra ir telekomunikacijos, kadangi elektros ir komunikacijos linijos privalo būti sutvarkytos pagal aukščiausius standartus“, – kalbėjo korporatyvinių reikalų departamento direktorius Justinas Stašinskas.

Teritorijoje esanti Sitkūnų radijo stotis turi ypatingą vaidmenį Lietuvos istorijoje. Lemtingą 1991 m. sausio 13 d. naktį čia rinkosi šimtai žmonių pasauliui skelbti apie įvykius Lietuvoje. Planuojama, jog ateityje ši vieta galėtų būti atnaujinta ir pritaikyta visuomenės poreikiams. Istoriškai svarbią Sitkūnų radijo stoties dalį taip pat siekiama įtraukti į kultūros vertybių registrą.

„Sutvarkius teritoriją, ji taptų prieinama visiems, būtų galima organizuoti renginius bendruomenėms“, – svarstė Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas.

Vietovė turi išliekamąją vertę ir yra labai svarbi tautai. Tai palikimas ateities kartoms, liudijantis apie skaudžius valstybei įvykius.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.