Netikėtas Pakaunės greitosios medikų iškvietimas: į gimdymą nespėjo, bet kūdikį išgelbėjo – Kas vyksta Kaune

Netikėtas Pakaunės greitosios medikų iškvietimas: į gimdymą nespėjo, bet kūdikį išgelbėjo

Automobilių eilė prie COVID-19 testavimo puknto
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Kauno rajono greitosios medicinos pagalbos stotis (GMPS) trečiadienį pasidalijo nemažai streso sukėlusia, tačiau lamingai pasibaigusia istorija. Rytą išskubėję į gimdymą, kūdikį medikai rado jau išvydusį dienos šviesą, tačiau be gyvybės ženklų – tuoj pat pradėjus gaivinti, vaikelis ėmė kvėpuoti.

„Ankstyvas rugpjūčio 11 rytas. Pamainos pabaiga jau čia pat. Apie 6 val. gauname paskutinį kvietimą. Dispečeris praneša, jog situacija gana komplikuota: moteris, 36 savaičių nėštumas, teigiamas COVID–19 testas, prasidėjo dideli pilvo skausmai. Vėliau paaiškėja, kad teigiamus COVID-19 testus turi abu tėvai.

Skubame į gimdymą. Greitis didesnę kelio dalį siekia beveik 140 km/val. Taupydami laiką, asmens apsaugos priemones rengiamės pakeliui. Skubame, nors namiškiams pagalbos laukimas gali atrodyti kaip tikra amžinybė…

Atvykę randame jau gimusį kūdikį, placentą… Mamos būklė stabili, bet kūdikis nekvėpuoja ir nerodo jokių gyvybės ženklų. Situacija sudėtinga. Emocijoms ne vieta. Pradedame naujagimio reanimaciją: valomi kvėpavimo takai, teikiamas deguonis, naujagimis šildomas, pasitelkę specialias priemones atliekame gaivinimo veiksmus… sekundės tiksi…

Kūdikis labai mažas, labai silpnas… bet išgirstame pirmus įkvėpimus… pirmą silpną šios mažos mergytės balsą… Naujas gyvenimas prasidėjo. Įtampa atslūgsta… Stabilios būklės kūdikį ir mamą perduodam reanimobilio komandai… Pamaina baigta.

Eilinį kartą įsitikinome komandinio darbo privalumais. Džiaugiamės profesionaliu dispečerės Viktorijos Kiznytės situacijos valdymu ir instrukcijų teikimu tėvams iki atvykstant mūsų GMP komandai – Jolantai Šerelienei ir Gyčiui Kliučinskui.“ – savo „Facebook“ puslapyje pasidalijo Kauno rajono GMPS.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.