Dėl riaušių prie Seimo pradėtas ikiteisminis tyrimas – Kas vyksta Kaune

Dėl riaušių prie Seimo pradėtas ikiteisminis tyrimas

DELFI, BNS inf. 2021/08/10 21:58
Asociatyvi / DELFI nuotr.

Antradienį policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl riaušių organizavimo prie Seimo rūmų Vilniuje, pranešė policijos vadovas Renatas Požėla.

Taip pat vykdoma policijos operacija atitraukti protestuotojus nuo parlamento rūmų ir leisti išvykti Seimo nariams.

„Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl riaušių organizavimo“, – antradienio vakarą Seime žurnalistams sakė R. Požėla.

Policijai padėti atvyko Viešojo saugumo tarnybos pajėgos.

Generalinis komisaras patvirtino, kad prieš protestuotojus panaudota fizinė jėga ir specialiosios priemonės. BNS duomenimis, kelis kartus į mitinguotojus buvo paleistos ašarinės dujos.

R. Požėlos duomenimis, vienas pareigūnas per policijos operaciją nukentėjo, jam sužeista akis.

Policijos generalinis komisaras aiškino, kad pirminis policijos vykdomos operacijos tikslas yra Susirinkimų įstatymo reikalavimus.

„Nors pats renginys vyksta pažeidžiant susirinkimų įstatymą. Tie dalykai yra uždokumentuojami. Be abejo kils atsakomybė renginio organizatoriams. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl riaušių organizavimo“, – teigė R. Požėla.

Pasak policijos generalinio komisaro, dabar minimalus tikslas yra užtikrinti 25 metrų atstumą, o paskui tolimesni policijos operacijos veiksmai priklausys nuo esamos situacijos.

Sužalotas policininkas, apstumdytas žurnalistas

Policija teigia, kad nuo ryto prie Seimo dirbo gausios policijos pajėgos: patruliai bei Mobiliosios kuopos pareigūnai. Pasibaigus sankcionuotui protestui dalis žmonių išsiskirstė, tačiau kita dalis protestuotojų nusprendė dar pasilikti. Agresyviai nusiteikę žmonės apsupo Seimą, anot policijos, įvykio vietoje likę pareigūnai saugojo įėjimus į pastatą.

Vilniaus policijos atstovė spaudai informavo, kad kai tik buvo sulauktas pareigūnų pastiprinimas, buvo nuspręsta žmonės patraukti nuo Seimo.

Vilniaus policijos atstovė spaudai informavo, kad buvo sužalotas vienas policijos pareigūnas. Į įvykio vietą skubiai iškviesti medikai.

Pranešama, kad medikų pagalbos prireikė ir kelioms moterims mitinguotojoms.

Kol kas neatskleidžiama kokius sužalojimus patyrė policininkas. Tai galimai įvyko protestuotojams mėtant akmenis ir kitus įvairius daiktus.

Šalia Seimo buvo užpultas ir apstumdytas LRT žurnalistas bei operatorius, policija panaudojo ašarines dujas.

Minia šį veiksmą lydėjo šūksniais „gėda“.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA