Paskutinė Kauno zoologijos sodo darbo diena: tokio nebepamatysime – Kas vyksta Kaune

Paskutinė Kauno zoologijos sodo darbo diena: tokio nebepamatysime

Zoologijos sodas
R. Tenio nuotr.

Liepos pabaigoje pasirašius kapitalinės Lietuvos zoologijos sodo rekonstrukcijos sutartį, ilgai atidėliotų darbų imtasi tuoj pat. Zoologijos sodas jau gyvena užsidarymo nuotaikomis – šis savaitgalis paskutinis, kai dar galima aplankyti gyvūnus, o nuo rugpjūčio 9 dienos sodas užsidaro dvejiems metams.

Paskutinės dienos lietuje

Apniukęs dangus ir tarpais prapliumpantis lietus zoologijos sodui greičiausiai neleis užsidaryti aukšta nata – šlapią penktadienį čia sukiojosi vos vienas kitas lankytojas – tačiau dalis gyvūnų voljeruose vis dar pasiruošę sugerti smalsius žvilgsnius.

Tik įėjus, ragus į stambų pagalį kasosi stumbras, po drėgną žemę tingiai bindzinėja porelė baltųjų vilkų, nelabai primenančių nirčius plėšrūnus. Apelsiną graužia kapucinas – rodosi, su žiūrovais smulkiai beždžionėlei valgyti juo gardžiau, o aukštai užsikoręs leopardas ir lūšys išdidžiai žiūri į praeivius iš tolo.

Jeigu pasiseks, lietingą dieną iš uždaro voljero pasisveikinti galvą kyštelės žirafa, tačiau kai kurių šiltųjų kraštų žinduolių, kaip kupranugariai ar zebrai, jau neišvysite. Ten, kur šeimininkavo gyvūnai, pamažu užeina buldozeriai, tuo metu gyvūnai iškeliami į laikinus namus.

Kaip anksčiau skelbė zoologijos sodas, vis dar galima išvysti visą kolekciją roplių, tropinių paukštelių ir žuvyčių, kurie įsikūrę vidinėse patalpose. Paskutinė diena, kai galima aplankyti zoologijos sodą, yra rugpjūčio 8-oji.

Rekonstrukcijos nematė daug dešimtmečių

Lietuvos zoologijos sodas iš pagrindų renovuotas nebuvo nuo pat veiklos pradžios 1938 m. Po rekonstrukcijos naujuose voljeruose įsikurs rudieji lokiai ir vilkai, lūšys, ūdros, lapės, kelios beždžionių rūšys, gepardai, stumbrai, kupranugariai, kengūros, korsakai, smulkiosios katės, fazanai ir kt. Afrikos savana pasipildys nauja raganosių ekspozicija, bus statomi ir mišrių ekspozicijų voljerai – kengūros gyvens su juodosiomis gulbėmis ir stručiais emu, rudasis lokys su pilkaisiais vilkais.

1954 m. statytas liūtų pastatas bus renovuojamas išlaikant autentiškumą, prie jo jungsis daugiau nei 2 tūkst. kv. metrų užimsiantis egzotariumas – šilumamėgiams gyvūnams skirtas pastatas su edukaciniu centru. Čia bus įrengtos atviros dykumos, džiunglių gyvūnų ekspozicijos, surikatų, liūtų, įvairių roplių, varliagyvių, vabzdžių ir kitų gyvūnų ekspozicijos, įvairių pasaulio buveinių akvaterariumai, laboratorijos, personalo ir kitos patalpos bei edukacinės erdvės.

Vaikams bus kuriama nauja erdvė „Mažylių zoo“ su triušiais, paukščiais, ožkomis ir kitais naminiais gyvūnais. Lankytojų judėjimui palengvinti bus įrengtas apžvalgos bokštas su liftu, jungsiantis viršutinę ir apatinę zoologijos sodo teritorijos dalis.

Užvėrus duris, veikla nesustos

Pasibaigus statyboms, vyks paruošiamieji darbai – bus apželdinama teritorija, įrengiami voljerai ir terariumai, užpildomi didžiuliai akvaterariumai, į naujus namus atvežama ir juose įkurdinama naujų rūšių gyvūnų.

Statybų laikotarpiu kai kurie sodo gyventojai laikinai persikels į „viešbutį“ – kitus zoologijos sodus arba laikinus voljerus, kurie jau pastatyti. Pažymima, kad zoologijos sodas bus uždarytas lankytojams, tačiau edukacinė veikla tęsis nepertraukiamai.

Lietuvos zoologijos sodas sutartį su statybos darbų viešųjų pirkimų konkursą laimėjusiu rangovu UAB „Statybos ritmas“ pasirašė liepos 26 d. Zoologijos sodo infrastruktūros atnaujinimą planuojama užbaigti 2023 m. viduryje, viso projekto vertė – 18,3 mln. eurų.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA