Žaidynių debiutantė L. Jasiūnaitė – stipriausiųjų ieties metikių aštuntuke | Kas vyksta Kaune

Žaidynių debiutantė L. Jasiūnaitė – stipriausiųjų ieties metikių aštuntuke

delfi.lt 2021/08/06 16:31
Liveta Jasiūnaitė / Kipras Štreimikis/ LTOK nuotr.

Tokijo olimpinių žaidynių ieties metimo finale Lietuvos lengvaatletė Liveta Jasiūnaitė pagerino atrankos poziciją, finale pateko tarp 8-ių atlečių, kurios kovojo iki pabaigos ir galutinėje rikiuotėje užėmė 7-ą vietą.

Kaune olimpinėms žaidynėms ruošusis sportininkė finale pirmu bandymu ietį nusviedė 60,06 m. Po pirmosios metimų serijos geriausią rezultatą pademonstravo Kinijos lengvaatletė Shiying Liu – 66,34 m.

Antruoju bandymu 27-erių L. Jasiūnaitė ietį metė 58,66 m ir po antrosios metimų serijos žaidynių debiutantė išlaikė 6-ą poziciją.

Prasidėjus trečiai metimų serijai lietuvė krito į 7-ą poziciją. Trečiuoju metimu ji ietį nusviedė 59,09 m.

Prasčiau už lietuvę metusios varžovės Livetos neaplenkė ir L. Jasiūnaitė pateko į geriausiųjų aštuntuką, kuris finale dar turi tris bandymus.

Ketvirtuoju bandymu lietuvė fiksavo prasčiausią rezultatą – 55,64 m, penktuoju – 58,39 m.

Paskutiniu bandymu Liveta ietį metė apie 55 metrus, matydama, kad nepavyko pasiekti gero rezultato, lengvaatletė mynė metimo liniją ir taip šis rezultatas nebuvo įskaitytas.

Olimpinių žaidynių debiutantė L. Jasiūnaitė galutinėje rikiuotėje užėmė 7-ą vietą.

.

Po pirmų trijų metimų finalą tęsė 8-ios geriausią rezultatą pademonstravusios lengvaatletės, kurios likusioje finalo dalyje dar turėjo tris bandymus.

Antradienį vykusioje atrankos B grupėje pirmuoju tolimiausiu bandymu L. Jasiūnaitė ietį nuskraidino 61,96 m ir pateko tarp 12 finalo dalyvių pagal rezultatą užimdama 8-ą vietą.

„Pagrindinis tikslas buvo dvyliktukas. Dabar koks? Dar reikės sugalvoti. Apetitas kyla bevalgant“, – antradienį juokėsi 27 metų lietuvė. Finalas vyksta nuo 14.50 val. Lietuvos laiku.

Primename, kad Lietuva iki penktadienio Tokijo olimpinėse žaidynėse nebuvo iškovojusi nė vieno medalio.

Jį penktadienį šiuolaikinėje penkiakovėje sidabro medalį iškovojo Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė.

Žaidynėse arčiausiai apdovanojimų pakylos liko moterų porinės dvivietės valties įgula – Milda Valčiukaitė ir Donata Karalienė iškovojo 4 vietą, treko dviratininkės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė moterų komandų sprinto varžybose laimėjo penktą vietą, disko metikas Andrius Gudžius ir vienviečių valčių irklavimo atstovas Mindaugas Griškonis finaluose buvo šešti, o Danas Rapšys 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale liko paskutinis, aštuntas.

Liepos 23 dieną prasidėjusios Tokijo olimpinės žaidynės baigsis rugpjūčio 8 dieną.