Ragina suskubti pasinaudoti parama: liko beveik 11 mln. eurų – Kas vyksta Kaune

Ragina suskubti pasinaudoti parama: liko beveik 11 mln. eurų

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Dar liko beveik 11 mln. eurų iš Klimato kaitos programos paramos aplinkos neteršiančioms transporto priemonėms įsigyti. Aplinkos ministerija kviečia persėsti į mažiau taršius automobilius, elektromobilius, viešąjį transportą, ant dviračio ar naudotis paspirtuku ir nepraleisti progos gauti subsidiją. Paraiškas galima teikti kol užteks lėšų, bet ne ilgiau kaip iki gruodžio 31 d.

Kaip skelbiama Aplinkos ministerijos pranešime, šiemet jau 4,5 tūkst. gyventojų pasinaudojo parama iš Klimato kaitos programos ir įsigijo elektrinį paspirtuką, dviratį, mažiau taršų automobilį, elektromobilį, viešojo transporto bilietus ar dalijimosi paslaugą, sunaikino taršų automobilį. Paraiškų gauta už daugiau nei 4 mln. eurų.

Populiariausios aplinkai draugiškos priemonės ir toliau išlieka elektriniai paspirtukai ir paprasti dviračiai. Jų įsigyta virš 6 tūkst. Kitų mažataršių priemonių įsigyta mažiau – virš 800 elektrinių dviračių ir kiek daugiau nei 200 viešojo transporto bilietų bei dalijimosi paslaugų. Gyventojai taip pat įsigijo beveik 600 mažataršių automobilių ir virš 300 vien tik elektra varomų automobilių.

Be to, sunaikinta daugiau nei 4,3 tūkst. taršių automobilių, už kiekvieną išmokėta 1 tūkst. eurų kompensacija.

Šioms subsidijoms Aplinkos ministerija iš Klimato kaitos programos lėšų skyrė 15 mln. eurų. Mažataršiams automobiliams ir registruotoms elektrinėms L klasės transporto priemonėms skirta 4 mln. eurų, dviračiams, paspirtukams, viešojo transporto bilietams ar dalijimosi paslaugoms – 6 mln. eurų, o elektromobiliams – 5 mln. eurų parama.

Paraiškos priimamos elektroniniu būdu per APVA informacinę sistemą APVIS, daugiau informacijos apie subsidijas pateikiama čia.

Ministerija primena, kad sveikatai žalingas kietąsias daleles aplinkos ore skleidžiantis transportas yra didžiausią atmosferos taršą generuojantis sektorius. Aplinkos apsaugos agentūros duomenimis, kelių transportas išmeta 62 proc. viso per metus išmetamo azoto oksidų, 14 proc. anglies monoksido ir 23 proc. kietųjų dalelių kiekio.

Nuo 2005 m. transporto poveikis klimatui didėjo 49 proc. 2019 m. Lietuvoje į atmosferą buvo išmesta 20,4 mln. tonų šiltnamio efektą sukeliančių dujų, daugiausia – 30,9 proc. išmetė transportas.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA