Verslas stebisi naujais ribojimais: kodėl galima eiti į parduotuvę, bet ne į lauko kavinę ar sporto klubą? – Kas vyksta Kaune

Verslas stebisi naujais ribojimais: kodėl galima eiti į parduotuvę, bet ne į lauko kavinę ar sporto klubą?

delfi.lt / Ernestas Naprys 2021/08/05 10:20
Vakarinis Kauno gyvenimas
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Šalies verslo atstovai sutrikę – Vyriausybės siūlymai griežtinti pandemijos valdymą juos sutiko lyg perkūnas iš giedro dangaus. Restoranų atstovai nesupranta, kodėl bus užveriami asmenims be Galimybių paso tuomet, kai tie patys asmenys galės lankytis mažesnėse parduotuvėse.

Šalies verslo atstovų nuomonės apie Vyriausybės trečiadienį pristatytus planuojamus ribojimus skiriasi kaip diena ir naktis, o aiškumo trūksta. Baiminamasi, kad jei ribojimai įsigalios jau kitą savaitę, gali kilti daug sumaišties, nepatogumų, neplanuotų išlaidų.

Primename, kad Vyriausybė pasiryžusi apriboti kontaktines paslaugas tiems asmenims, kurie neturi Galimybių paso, liudijančio apie turimą imunitetą arba neigiamą COVID-19 tyrimą.

Barų ir klubų savininkas: esame visiškame pasimetime

Barų, tokių kaip „Bardakas“, „Sanatorija“ bendrasavininkas Matas Puodžiūnas džiaugtųsi, jei atsirastų vieninga tvarka, nes jam dabartinė situacija visiškai nėra aiški.

„Mes, žinokite, esame visiškame pasimetime. Tiesiog kiekvieną dieną bandome gaudyti vis besikeičiančią informaciją, ir prieita iki absurdo lygio“, – pirmąja reakcija pasidalijo M. Puodžiūnas.

Jis piktinasi, kad Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) šiuo metu ėmėsi itin uoliai tikrinti, kaip restoranai ar barai laikosi esamų ribojimų ir taisyklių.

„Jau esame gavę nuobaudų už tai, kad žmonės stovi prie staliukų. Nueita iki didžiausių kuriozų, netgi iki to, ką traktuoti staliuku: jei vazonas yra, padėti daiktai, tai nėra stalas. Šiandieną turėjome keturis susirinkimus, bandydami išaiškinti darbuotojams, kaip galėtume priimti žmones, kokie atstumai. Jei viduje vyksta renginys, tai vienaip, jei ne viduje – tai kitaip. Gavosi taip, kad išstumdėm stalus ir beveik neliko sėdimų vietų viduje, nes stovintiems žmonėms lyg ir ribojimų nėra kol kas“, – stebėjosi verslininkas.

Galimybių pasas, anot jo, galėtų sukurti „normalią tvarką“, kuri įneštų aiškumo ir verslui, ir tikrinančioms institucijoms, tačiau verslininkas nėra tikras, ar taip ir bus.

„Mums baudą VMVT išrašė, bet žiūrėjo su gailesčiu ir sakė, kad patys nežinom, ką jums patarti, kaip toliau jums tų baudų išvengti. Mums, žinoma, būtų paprasčiau, jei žmonės pasiskiepytų, turėtų GP, ir mes galėtume normaliai dirbti. Lygiai taip pat didžiulė problema su nesiskiepijusiais darbuotojais, kurie laukia eilės prie skiepų, ar prie testų, nes dabar visi privalo turėti testus. Bandėme nusiųsti testuoti, bet yra didžiulės eilės“, – dėstė M. Puodžiūnas.

Matas Puodžiūnas / DELFI nuotr.

Jis siūlo vieningą sistemą taikyti ir darbuotojams, ir klientams – parodžius Galimybių pasą galėtų dirbti, ar lankytis.

„Dabar yra 7 ar 8 kriterijai, pagal kuriuos sunku susekti darbuotojus. Aš jau nekalbu apie lankytojus. Mums būtų žymiai paprasčiau, jei būtų vienas pasas ir norintys užeiti ar dirbti, visi turėtų vieningą sistemą“, – patikino verslininkas.

Tuo metu mokami testai, anot jo, barui kainuotų apie 2000 eurų per mėnesį, tačiau tai kainuoja jau ir dabar, kadangi prie valstybinių testų nėra vietų.

„Mums reikia 2000 eurų tik testams. Dar su ribojimais, kad neleido stalų statyti, kas 2 metrus, tik lauke, ir viduje neleido, liepė išstumdyti stalus, ir davė dar baudas. Čia būtų tikrai finansinis krachas kiekvienam barui dar po 2000 eurų skirti vien tik testams. Bet jau dabar mes mokam tuos pinigus. Nes eilės didžiulės prie bendrųjų valstybės testų. Tai jau mokėjom iš savo kišenės“, – kalbėjo barų atstovas.

Restoranų ir viešbučių atstovė E. Šiškauskienė: norėčiau būti neteisingai supratusi

Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė patikina iki šiol negalinti aiškiai suprasti, galės ar negalės restoranai teikti paslaugas Galimybių paso neturintiems klientams.

„Mes tris kartus skaitome, ir visi skirtingai suprantame. Negaliu patikėti, kad nuo pirmadienio gali taip padaryti, ir lauko kavinėse nebegalėtų lankytis, tai būtų neįtikėtina. Niekaip nesuprantame, kodėl galima eiti į parduotuves, bet negalima saugiais atstumais sėdėti restoranuose, ir tuo labiau lauko terasose, jei aš teisingai supratau. Tai labai norėčiau būti neteisingai supratusi“, – netiki E. Šiškauskienė.

Ji užsiminė, kad vos pamačiusi Vyriausybės dokumentus, puolė rašyti Vyriausybei laiškų.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys trečiadienį užsiminė, kad ir viešbučiuose asmenys be GP nebegalės lankytis, ar organizuoti švenčių.

„Apie viešbučius aš neradau jokios informacijos. Čia juk reikėtų duoti kažkiek laiko pasiruošti. Niekaip nesuprantu, kodėl galima eiti į prekybos centrus, bet negalima saugiu atstumu sėdėti restorane, ar terasose, kur daug saugiau nei bet kokios kosmetikos paslaugos. Atvirai pasakius, dar nesuvokiu viso šito reikalo“, – stebėjosi E. Šiškauskienė.

Evalda Šiškauskienė / DELFI nuotr.

Tačiau ji pabrėžė palaikanti platesnį gyventojų vakcinacijos siekį ir tai, kad privalomus testus darbuotojai ir darbdaviai apmokėtų iš savo kišenės.

„Kad būtų masinis skiepijimas, mes tikrai pritariame tikrai, nes kitaip nei vienas sektorius nematome galimybių veiklą vykdyti. Mūsų sektorius pritaria masiniam skiepijimui ir testavimui už savo lėšas. Nebenorim mokesčių mokėtojai mokėti už tuos, kurie nenori skiepytis. PGR testai brangūs, aš nežinau, kodėl aš kaip mokesčių mokėtoja turėčiau mokėti už juos. Bet verslui daug kas dabar neaišku ir jis negali patikėti, kad gali būti uždraustas lankymasis restoranuose be galimybių paso“, – vertino E. Šiškauskienė.

Sporto klubų vadovas V. Šiugždinis: ne tokie turėtų būti sprendimai

Sporto klubų „Lemon Gym“ ir „Impuls“ generalinis direktorius Vidmantas Šiugždinis neigiamai vertina Vyriausybės pasiūlymus.

„Labai permainingi šitie sprendimai: iš vienos pusės lyg ir kalbama apie ateities planavimą, skatinimą skiepytis, nuo rugsėjo 13 dienos daromus veiksmus, ir vėliau sveikatos apsaugos ministras atsistoja ir sako, kad nebūtinąsias veiklas reikia arba galima būtų apriboti daug anksčiau. Tai taip gaila, kad mes vis dar per šią pandemiją skirstome, kas SAM nuomone yra nebūtinosios veiklos, kurios irgi skirtos žmonių sveikatinimui, pvz., sporto klubai. Kitas dalykas, kad jose kaip nebuvo užsikrėtimų taip ir nebuvo“, – apmaudo neslėpė V. Šiugždinis.

Jis įsitikinęs, kad būtų prasmingiau skatinti žmones skiepytis, būti saugius, ką sporto klubo aktyviai daro.

„Mūsų sporto klubai netgi ir narystes teikia nemokamai kiekvienam pasiskiepijusiam asmeniui Lietuvoje, labai skatiname ir darbuotojus ir jau viršijome 80 proc. imunizacijos lygį savo įmonėse. Labai gaila, kad tokiu požiūriu vėl nubraukiamas, atrodo, toks ilgas aiškinamasis darbas, kam reikalingi verslai, ir kokius sunkumus jie patyrė, ir kad juose taip ir nebuvo užsikrėtimų. Tuo labiau, kad sporto klubai yra nekontaktinė veikla“, – vertino V. Šiugždinis.

Jis vertino, kad sporto klubų klientai iš esmės atspindėtų Lietuvos vidurkį, vertinant, kiek jų galėtų turėti Galimybių pasą.

„Jei Lietuvoje turime vidurkį apie 50 proc. paskiepytų, ir apie 60 proc. imunizuotų iš viso, su prasirgusiaisiais, tai aš manau, kad šiai dienai tai tiek pat ir atspindės sporto klubuose. Tokiu atveju sporto klubai netektų galimo 40 proc. klientų srauto. Tie žmonės, kurie galbūt šiuo metu dar nepaskiepyti, neturėtų galimybės gerinti savo sveikatos, kad ir su apribojimais, kad ir su atstumais, dezinfekcija, bet jie to nebegalės daryt.

Mano nuomone, tai tai yra blogas sprendimas. Su visa pagarba, palaikant, kad reikia skiepytis, bet ar tokiu būdu, ir ar šiems verslams? Aš manau, kad valstybė pati turi krūvą resursų ir valstybinių įstaigų, kurių paslaugas ir turėtų reguliuoti labiau negu privatų verslą“, – „Delfi“ teigia V. Šiugždinis.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.