Siūloma galimybė mokėjimus už šildymą atlikti per metų laikotarpį – Kas vyksta Kaune

Siūloma galimybė mokėjimus už šildymą atlikti per metų laikotarpį Aplinkos ministerija ieškos būdų mažinti biokuro kainą

BNS / Sniegė Balčiūnaitė 2021/08/05 17:15
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Energetikos ministerija svarstys galimybę leisti gyventojams už šildymą mokėti visus metus, o Aplinkos ministerija ieškos išeičių, kaip šilumos gamintojams patiekti daugiau medienos.

Premjerės patarėjas Dalius Krinickas sako, kad Valstybinė miškų urėdija valdo apie pusę Lietuvos miškų ir gali rinkai patiekti iki milijono tonų biokuro – tai, pasak jo, kiek sumažintų jo kainą biržoje.

Pasak jo, svarstoma galimybė leisti gyventojams už šildymą mokėti visus metus.

„Šilumos kaina būtų padalinta per visus metus, būtų mokama ne vien per šildymo sezoną, o ir tada, kai nėra šildymo“, – BNS ketvirtadienį po šilumininkų, valstybės institucijų, Savivaldybių asociacijos ir premjerės susitikimo teigė D. Krinickas.

„Energetikos ministerija pateiks savo išvadas dėl papildomo šilumos sektoriaus reguliavimo, kad būtų galima subalansuoti kainos augimą: kad nebūtų staigaus šuolio ir nebūtų tokio poveikio vartotojams“, – sakė D. Krinickas.

Konkrečius pasiūlymus ministerijos įpareigotos pateikti per porą savaičių.

Jo teigimu, biokuro ir gamtinių dujų kainos biržoje pastaruoju metu yra išaugusios apie 40 proc.

„Tokia tendencija stebima jau kurį laiką, kad kainos grįžta į 2018 metų lygmenį ir tai gali turėti įtakos šilumos kainos kilimui ketvirtadaliu, lyginant su praėjusiu šildymo sezonu, t. y. apie 25 proc. gali padidėti kaina, jeigu išliks tokios pačios kuro kainos kilimo tendencijos iki šildymo sezono pradžios“, – BNS aiškino premjerės patarėjas.

Pasak D. Krinicko, ar įvyks dar vienas toks pasitarimas, priklausys nuo konkrečių siūlymų.

„Jeigu bus pakankamai aiškiai suformuluotos tam tikros iniciatyvos iki ministerijų ar Vyriausybės sprendimų ar įstatymų pataisų, jeigu tokių reikėtų, gal ir nebereikės papildomo pasitarimo“, – teigė jis.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrės patarėjas Tomas Kavaliauskas sako, kad savivaldybės tikrai bus pajėgios tiek priimti, tiek kompensuoti išaugusį poreikį.

„Savivaldybės vertina (kompensacijų už šildymą – BNS) gavėjus ir būstus. Socialinei paramai visa savivalda metams gauna per 223 mln. eurų, pernai ši suma nebuvo išnaudota. Šių metų tendencija labai panaši“, – BNS sakė jis.

Pasak jo, šilumos kainos didėjimas didžiausios įtakos turėtų, kai būsto plotas yra didesnis už normatyvą: „ Augant kainai, nepasiturintiems gyventojams didėja mokestis už būsto viršnormatyvinį plotą“.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) skaičiavimais, pabrangus šildymui, dėl kompensacijų galėtų kreiptis dar apie 7,4 tūkst. būstų savininkų, jiems papildomai reikėtų apie 5,2 mln. eurų.

Dabar paramos gavėjų yra apie 95 tūkst., arba 3,35 proc. visų Lietuvos gyventojų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.