Rukloje iškils konteinerių miestelis: apgyvendins dalį neteisėtai į Lietuvą atvykusių migrantų – Kas vyksta Kaune

Rukloje iškils konteinerių miestelis: apgyvendins dalį neteisėtai į Lietuvą atvykusių migrantų

BNS 2021/08/04 16:39
Sulaikyti nelegalus migrantai
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Rukloje, šalia Pabėgėlių priėmimo centro, ketinama apgyvendinti dalį neteisėtai į Lietuvą atvykusių migrantų, čia turėtų būti apgyvendinami motinos su vaikais ir neįgalieji, teigia Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius.

„Planuojama prie šios įstaigos įrengti konteinerių miestelį su papildomais apgyvendinimais tų neteisėtai atvykusių migrantų (…) Planuojama perdislokuoti pažeidžiamiausių grupių migrantus – mamas su vaikais, neįgaliuosius asmenis“, – BNS trečiadienį sakė rajono vadovas.

Jo teigimu, nameliai migrantams gali būti statomi šalimais esančioje aikštelėje.

„Žinau, kad statomos kameros tai teritorijai, kuri potencialiai bus naudotina. Žinau, kad planuojama ir kalbama su savivaldybės vandenų įmone dėl vandens ir nuotekų įvedimo toje teritorijoje“, – teigė M. Sinkevičius.

Pasak mero, planas Rukloje apgyvendinti dalį migrantų kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vadovybe bus aptartas penktadienį per rajono tarybos posėdį.

„Toks planas yra žinomas, rytoj jis taps labiau žinomu, nes yra Jonavos rajono savivaldybės tarybos posėdis ir atvyksta socialinės apsaugos ir darbo viceministrė, policijos pareigūnai. O apie tokias žinias aš žinau iš Monikos Navickienės lūpų – tokius ketinimus sužinojau iš pačios ministrės ir jie man tiesiai buvo perteikti antradienį“, – kalbėjo Jonavos rajono meras.

Pabėgėlių priėmimo centro direktorė Beatričė Bernotienė BNS teigė, kad tai tik viena iš svarstomų teritorijų.

„Visose savivaldybėse yra diskusijos dėl jų apgyvendinimo, tai yra diskutuojama ir dėl šitos vietos, tai galutinio sprendimo dar nėra“, – sakė centro vadovė, pridūrusi, kad teritorija dar nėra ruošiama migrantų apgyvendinimui.

Pabėgėlių priėmimo centre socialinės paslaugos, apgyvendinimas ir valstybės parama integracijai teikiama užsieniečiams, kuriems suteiktas prieglobstis Lietuvoje, taip pat jų šeimų nariams, prieglobsčio prašytojams ir kt.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad vakar Kaune, Jonavos gatvėje, buvosulaikyta 15 nelegalių migrantų: septyni vyrai, keturios moterys ir keturi vaikai. Asmenys perduoti Valstybinės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnams.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA