Pranašauja permainingą savaitę: gerokai atvės, laukia lietus ir žaibai – Kas vyksta Kaune

Pranašauja permainingą savaitę: gerokai atvės, laukia lietus ir žaibai

Kauno gimtadienis
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Pirmąją savaitės dieną orus lems iš pietų atkeliavusio ciklono pietvakarinė dalis. Dangų dangstys gana tankus debesų sluoksnis, tačiau dar pakankamai kaitri saulė savo spinduliais dažnai praplėš pilkumą.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, ryto valandomis, dar šiaurės rytiniuose rajonuose slinks ištisinio lietaus debesys, jiems pasitraukus iki vidudienio bus ramiau. Vėliau lietus keis pobūdį ir ištisinį lietų keis trumpalaikiai nulijimai. Kai kur lis smarkiai. Vietomis grūmos perkūnija. Pūs smarkokas vakarinių krypčių vėjas, kai kur vakariniuose rajonuose jo gūsiai sieks 15–18 m/s. Įdienojus oras šils iki 18–22 laipsnių.

Antradienį trumpi lietūs tiek naktį ir dieną nušniokš beveik visur. Nakties metu sausiau gali išlikti tik Pietryčių Lietuvoje. Vietomis lietų lydės perkūnijos. Smarkokas vakaris ir toliau nerims, pirmoje nakties pusėje vakariniame šalies pakraštyje dar tikėtina sulaukti pavojingų 15–17 m/s gūsių. Paryčiais termometrai rodys tarp 12–17, dieną bus 17–22 laipsniai šilumos.

Trečiadienį slėgis po truputį kils, iš Rytų priartės aukšto slėgio sūkurys. Trumpas lietus rodysis tik vietomis. Naktį didesnė tikimybė jo sulaukti vakariniuose, dieną pajūryje ir šiauriniuose Lietuvos rajonuose.

Antroje nakties pusėje kai kur pažemę nusidrieks tiršto rūko skara. Dieną kai kur gali sugriaudėti perkūnija. Pūs silpnas, nepastovios krypties vėjas. Oras šią naktį vės iki 9–14, pajūryje bus apie 16 laipsnių šilumos. Dieną temperatūra jau vienu kitu laipsniu kops aukščiau, popietę sulauksime 18–23 laipsnių.

Ketvirtadienis pagal dabartinius duomenis taip pat turėtų būti gražus. Naktis numatoma rami ir sausa. Dieną trumpas lietus rodysis tik pietrytiniuose šalies rajonuose. Gali sugriaudėti ir pavienės perkūnijos. Vėjas suksis iš šiaurės rytų, rytų, bus vidutinio stiprumo. Temperatūra naktį pasiskirstys tarp 10–15, dieną sušils iki 20–25 laipsnių.

Penktadienio naktis mažai skirsis nuo ketvirtadienio. Vyraus sausi orai. Pūs nestiprus, bet vėsokas šiaurės rytų vėjas. Saulei tekant temperatūra pažemės iki 11–16 laipsnių šilumos. Penktadienio dieną iš pietryčių prie Lietuvos artinsis naujas vandeningas ciklonas.

Antroje dienos pusėje jo tankūs debesys pasieks pietrytinius šalies pakraštį ir iki vakaro pietrytinėje šalies pusėje palis daug kur. Galima perkūnija. Užaus smarkus šiaurės rytų vėjas. Nors bus vėjuota ir drėgna, bet tai nesutrukdys orui įšilti iki 19–24 laipsnių.

Savaitgalį vyraus lietingi ir vėjuoti orai, o temperatūros vienu kitu laipsniu kops aukščiau.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.