Lietuva svarsto prašyti pagalbos apgyvendinant migrantus kitose ES šalyse – Kas vyksta Kaune

Lietuva svarsto prašyti pagalbos apgyvendinant migrantus kitose ES šalyse papildyta

BNS 2021/08/02 11:54
VSAT nuotr.

Lietuva svarsto prašyti pagalbos apgyvendinant migrantus, neteisėtai kirtusius Baltarusijos ir Lietuvos sieną, kitose Europos Sąjungos šalyse.

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad su tokiu prašymu į Bendrijos valstybes ketinama kreiptis, jeigu situacija dėl migrantų taptų sunkiai valdoma.

„Svarstoma, bet kol kas negaliu pasakyti, kada valstybė kreipsis su šiuo prašymu. Bet jeigu situacija taps sunkiai valdoma, žinoma, kad prašysime“, – žurnalistams pirmadienį sakė Vyriausybės vadovė.

Ji pirmadienį migrantų krizės klausimus aptarė su Vilniuje viešinčia eurokomisare, atsakinga už vidaus reikalus, Ylva Johansson (Ilva Johanson).

„Kalbant apie migrantų perkėlimą iš Lietuvos, mums trūksta sistemos teikiant tokią paramą, tačiau matome, kad valstybės narės veikia greitai ir ambicingai reaguojant bei teikiant paramą ir solidarumą Lietuvai – tiek kalbant apie įrangą, personalą, ir visuomet turime galimybę prašyti savanoriško migrantų pasidalinimo ir Europos Komisija gali tai daryti, jeigu to prašys Lietuva“, – spaudos konferencijoje sakė Y. Johansson.

„Aš siūlau įvesti ir privalomą solidarumo mechanizmą, kad užtikrintume, jog kai šalis narė patiria spaudimą, ji galėtų sulaukti pagalbos iš kitų narių ir ta parama nebūtų savanoriška“, – teigė eurokomisarė.

Prašo didesnio ES įsitraukimo kalbantis su Iraku

Premjerė I. Šimonytė sako, kad Europos Sąjunga yra įsitraukusi į migrantų krizės Lietuvoje sprendimą, tačiau prašo aktyvesnės pagalbos, kalbantis su Iraku dėl kelionių į Minską mažinimo bei šalyje neteisėtai esančių žmonių grąžinimo.

„Akivaizdu, kad yra keletas dalykų, kur Europos Komisija, Europos Sąjungos institucijos Lietuvai padeda ir, tikiuosi, kad padės daugiau. Pirmiausia, yra paties srauto potencialo mažinimas. Čia didžiausias lūkestis yra ES galimybė išnaudoti savo derybines pozicijas su Irako vyriausybe“, – žurnalistams pirmadienį Vyriausybėje sakė I. Šimonytė.

Taip premjerė kalbėjo po susitikimo su Europos Komisijos nare Y. Johansson, kuri yra atsakinga už Bendrijos vidaus reikalus.

I. Šimonytė akcentavo ir readmisijos klausimo svarbą, derantis su Bagdadu.

Premjerė teigė, jog taip pat labai svarbi ir praktinė ES parama, kuri šiuo metu jau teikiama, jos tikimasi ir ateityje. Tai – užsienio šalių ir tarptautinių organizacijų pareigūnai, vertėjai.

„Esame aptarę ir šitą pagalbą, ir kitas pagalbos priemones, kurias EK galėtų suteikti. Taip pat ir finansiškai“, – dėstė ji.

„Turime paspartinti bendradarbiavimą“

Savo ruožtu Y. Johansson pripažino, kad sprendžiant šią krizę „reikia nuveikti daugiau“. Ji sakė, kad dauguma atvykstančių migrantų greičiausiai nėra pabėgėliai, todėl jų išsiuntimo klausimas išties yra ypač aktualus.

„Taip pat turime nuveikti daugiau, kad užkirstume kelią tokiems skrydžiams į Minską. Pranešiu tai EK pirminikei Ursulai von der Leyen (Urzulai fon der Lejen) ir ES vyriausiajam užsienio reikalų įgaliotiniui Josepui Borelliui (Žozepui Boreliui), nes tai apima ne tik mano kompetenciją, (…) tai yra visos EK kompetencija stovėti kartu su Lietuva“, – kalbėjo eurokomisarė.

„Turime paspartinti savo bendradarbiavimą, reikia nuveikti daugiau, nes situacija kelia tikrai daug iššūkių“, – pridūrė ji.

Y. Johansson teigė, kad Europos išorės veiksmų tarnyba taip pat dirba savo darbą. Ji turi „reikiamą informaciją apie atvykstančius migrantus ir teikia jiems informaciją, kad tai nėra tinkamas būdas atvykti, tai nėra naujas migrantų kelias, maršrutas“.

Politikė pabrėžė, kad diskusijose Irakas bei kitos šalys „elgiasi konstruktyviau, nei tikėjausi“.

„Aišku, kad reikia dar tęsti šias pastangas. (…) ES turi daug galių kalbantis su trečiosiomis šalimis“, – aiškino eurokomisarė.

Svarsto riboti vizų išdavimą

Europos Sąjunga praėjusią savaitę pranešė spaudžianti Iraką nutraukti migrantų, bandančių per Baltarusiją pasiekti Lietuvą, srautus. Savo ruožtu J. Borrellis pranešė per derybas su irakiečių užsienio reikalų ministru aptaręs „būdus pažaboti padidėjusį Irako piliečių, neteisėtai vykstančių iš Baltarusijos į Lietuvą, skaičių“.

Y. Johansson teigė, jog ji jau anksčiau yra pasiūliusi naujų priemonių, susijusių su vizų išdavimu trečiųjų šalių piliečiams, jei konkrečios valstybės nesilaiko tarptautinių įsipareigojimų, sprendžiant migracijos klausimus.

„Naudojamės politiniu, teisiniu spaudimu trečiųjų šalių atžvilgiu“, – aiškino eurokomisarė.

Sieks atskirti pabėgėlius nuo neteisėtų migrantų

Be to, anot jos, neteisėtos migracijos problemas Bendrijos lygiu galėtų sumažinti naujasis migracijos ir prieglobsčio paktas, kurį pernai pristatė Komisija. Tačiau jį dar turi patvirtinti visos Bendrijos narės.

„Jis galėtų padėti susikoncentruoti ties nelegaliais maršrutais, siekiant užtikrinti, kad atvykstantys nelegaliai, kurie tikriausiai net nėra pabėgėliai, turėtų turėti tam tikrą nuolatinę nustatytą procedūrą, skirtingą nuo pabėgėlių procedūros“, – aiškino politikė.

Šiemet sieną iš Baltarusijos į Lietuvą kirto beveik 4 tūkst. neteisėtų migrantų.

Lietuva dėl išaugusios neteisėtos migracijos yra paskelbusi ekstremalią situaciją. Šalies pareigūnai laikosi pozicijos, kad išaugę migracijos srautai yra organizuota Minsko režimo akcija prieš Lietuvą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.