Sekmadienį sieną jau kirto rekordinis nelegalų skaičius: nebeliko jokios sistemos – Kas vyksta Kaune

Sekmadienį sieną jau kirto rekordinis nelegalų skaičius: nebeliko jokios sistemos atnaujinta

DELFI, BNS inf. 2021/08/01 15:15
Asociatyvi / VSAT nuotr.

Sekmadienį, rugpjūčio 1-ąją, Lietuvą užgriuvo tokia nelegalų banga, kokios iki šiol dar nebuvo. Iki 13 val. valstybės sieną jau kirto daugiau nei 200 asmenų, kai iki šiol didžiausias paros nelegalų skaičius siekė 171.

Pasieniečiai dirba be poilsio: nelegalūs migrantai iš Baltarusijos eina didžiuliais srautais. Sekmadienį, nuo vidurnakčio iki 13 val. jau sulaikyta 216 neteisėtai sieną perėjusių asmenų.

Jei srautas nesumažės, iki paros pabaigos skaičius gali pasiekti 300-400. Iki šiol rekordas buvo 171 per parą.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) patarėjas Giedrius Mišutis sekmadienį „Delfi“ sakė, kad nebeliko jokios sistemos – anksčiau nelegalai dažniausiai eidavo naktimis, per ruožus, kur nėra stebėjimo sistemų, o dabar ėmė plūsti nepaisydami paros meto per visus sienos ruožus.

Pirminiais Statistikos departamento duomenimis, per liepos 31 d. sulaikyti 144 migrantai, neteisėtai kirtę Baltarusijos ir Lietuvos sieną. Didesnioji jų dalis prisistatė Irako piliečiais. Iš viso šiemet jau sulaikyti 3545 neteisėtai sieną kirtusių migrantų.

Šiuo metu migrantai yra apgyvendinami VSAT padaliniuose – Užsieniečių registracijos centre Pabradėje, Pasieniečių mokyklos bendrabučiuose Medininkuose, pasienyje su Baltarusija veikiančiose užkardose ir Druskininkų savivaldybėje esančio Švendubrės upių pasienio kontrolės punkto teritorijoje.

Taip pat migrantai yra apgyvendinti ir savivaldybių suteiktuose objektuose Alytaus mieste ir rajone, Ignalinos, Lazdijų, Varėnos ir Šalčininkų rajonuose.

Lietuva dėl išaugusios neteisėtos migracijos yra paskelbusi ekstremalią situaciją. Šalies pareigūnai laikosi pozicijos, jog išaugę migracijos srautai yra organizuota Minsko režimo akcija prieš Lietuvą.

Atnaujinta 20.11 val.

VSAT patarėjas Giedrius Mišutis portalui 15min nurodė, kad likus dar beveik ketvirčiui paros, pasieniečiai jau sulaikė 255 neteisėtai Lietuvos sieną kirtusius asmenis.

„Srauto augimas čia yra pagrindinė priežastis. Sunku apskritai ką nors prognozuoti, tačiau per vieną savaitę jau dvi dienas pagerinamas paros rekordas, tai rodo tendenciją, kad spaudimas liks toks pats arba padidės. Mažėjančių skaičių tendencijos nelabai galėčiau įžvelgti“, – kalbėjo G. Mišutis.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA