Kauniečiui akis bado neteisybė: nebuvau pavydus, o dabar pavydžiu nelegalams – Kas vyksta Kaune

Kauniečiui akis bado neteisybė: nebuvau pavydus, o dabar pavydžiu nelegalams

Asociatyvi / DELFI nuotr.

„Kas vyksta Kaune“ redakciją savaitės pabaigoje pasiekė skaitytojo laiškas, kuriame piktinamasi valstybės politika lietuvių ir migrantų bei kitataučių atžvilgiu. Anot vyro, į šalį plūstantiems nelegalams suteikiamos palyginti geros gyvenimo sąlygos kai vos galą su galu suduriantys Lietuvos piliečiai pagalbos nesulaukia.

„Laba diena,

Kreipiuosi į Jūsų dienraštį, nes manau, jog apie mano situaciją turėtų žinoti plačioji visuomenė. Dėl esamos situacijos buvo kreiptasi į Kauno miesto savivaldybę, tačiau situacija niekaip nepasikeitė. Viliuosi, kad išspausdinsite mano tekstą (pateikiu žemiau), kas galbūt bent šiek tiek paskatins situacijos pokyčius.

Aš nebuvau pavydus, o dabar pavydžiu prieglobsčio prašytojams, nelegalams. Šūkis „Lietuva-lietuviams“ kėlė prieštaravimų, „Lietuva-visiems“ yra keistokas, šiuo metu yra „Lietuva-migrantams“, nes tik tada egzistuoja žmogaus teisės! Pats esu Lietuvos pilietis, 63 metų vyras, su 30 metų stažu, dirbau nuo 18 metų, likusį laiką turėjau slaugyti mamą po insulto, neteistas, psichikos ligomis nesergu, per senas emigruoti.

Gyvenu socialiniam bute, nuo vasario mėnesio visiems pakėlė socialinio būsto mokesčius dvigubai. Be kanalizacijos, nepranešę nupjovė vandens čiaupą su kriaukle, turiu eiti į pirmą aukštą prisipilti vandens, o mano koja sužeista, jai reikalinga kokybiška higiena. Tuo tarpu irakietis, nelegalas per žinias skundžiasi, kad į dušą eiti negali, nes netenkina vandens kokybė. Jėga!

Taigi kyla išvada, jog verta savo šalyje tapti prieglobsčio prašytoju. Papildomas pastebėjimas: gyvenu socialiniam bute, o gaunu mokestį už vėliavos pakėlimą, taip ugdomas pilietiškumas. Tačiau šiuo metu Lietuva man nei motina, nei pamotė, o kaip priešas. Gal verta atsisakyti pilietybės ir prašyti prieglobsčio čia pat, o gal ir kitoje valstybėje būsiu reikalingas?

Vidaus politika taip pat – „lygybės“ principu. Romai Vilniuje gauna nemokamai malkų kūrenimui, o aš turiu pirkti pats. Jiems stato socialinius būstus, kur apgyvendina, netikiu, kad gyvena be kanalizacijos ir vandentiekio. Matyt, jie Lietuvai nusipelnė daugiau nei dirbantys ir mokesčius mokantys Lietuvos piliečiai.

Valstybėje yra įvairių programų integracijai į visuomenę – kalėjusiems asmenims, narkomanams, kiti – gyvenkit, kaip sugebat, padėti tau niekas nenorės, niekam neįdomu. Valstybė padeda broliams – čečėnams, gruzinams, ukrainiečiams, o Lietuvos piliečiai, ypač vargingiau gyvenantys, nerūpi. Politika tokia – atrodyti kaip galima geriau prieš Europos Sąjungą, o kada nusimato gauti eurų – nereikia nei proto, nei sąžinės.

Kaunietis Valerijus M.“ – portalui rašė skaitytojas.

Naujausiais Statistikos departamento duomenimis, per liepos 30 d. sulaikyta 117 migrantų, neteisėtai kirtusių Baltarusijos ir Lietuvos sieną. Dauguma jų prisistatė Irako piliečiais. Iš viso šiemet jau sulaikytas 3401 neteisėtai sieną kirtęs migrantas.

Šiuo metu migrantai yra apgyvendinami VSAT padaliniuose – Užsieniečių registracijos centre Pabradėje, Pasieniečių mokyklos bendrabučiuose Medininkuose, pasienyje su Baltarusija veikiančiose užkardose ir Druskininkų savivaldybėje esančio Švendubrės upių pasienio kontrolės punkto teritorijoje. Taip pat migrantai yra apgyvendinti savivaldybių suteiktuose objektuose Alytaus mieste ir rajone, Ignalinos, Lazdijų, Varėnos ir Šalčininkų rajonuose.

Tarp šiemet pasienyje su Baltarusija sulaikytųjų daugiausia yra Irako piliečių ar jais prisistačiusių užsieniečių – 2212. Taip pat sulaikyti 191 Kongo, 129 Kamerūno, 90 Rusijos, 89 Sirijos, 85 Irano, po 79 Gvinėjos ir Afganistano bei kitų šalių piliečiai.

Didelė dalis sulaikytųjų per Lietuvą siekia patekti į Vakarų Europos valstybes, teigia pasieniečiai. Lietuva dėl išaugusios neteisėtos migracijos yra paskelbusi ekstremalią situaciją. Šalies pareigūnai laikosi pozicijos, jog išaugę migracijos srautai yra organizuota Minsko režimo akcija prieš Lietuvą.

Tai portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojų inicijuota tema. Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcija neatsako už autorių mintis ir išsakomas idėjas, tačiau kviečia dalintis ir reikšti savo nuomonę.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA