Darbdaviai pritaria nesiskiepijančių darbuotojų nušalinimui, bet siūlo apgalvoti ir alternatyvas – Kas vyksta Kaune

Darbdaviai pritaria nesiskiepijančių darbuotojų nušalinimui, bet siūlo apgalvoti ir alternatyvas

BNS / Sniegė Balčiūnaitė 2021/07/28 19:43
Vakcinavimo centras Kaune
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Darbdaviai yra linkę palaikyti valdžios siūlymą griežčiau reaguoti į nuo koronaviruso nesiskiepijančius darbuotojus, pavyzdžiui, nušalinti juos nuo pareigų, tačiau pabrėžia, kad reikia ieškoti ir tokio sprendimo alternatyvų bei nuspręsti, kas bus daroma su nuo darbo nušalintais žmonėmis.

Kitaip, pasak darbdavių atstovų, ne tik ims trūkti darbuotojų, bet ir galima sulaukti neigiamos jų reakcijos – maištų, teisinių ginčų.

„Mes visada sakėme, kad reikia alternatyvos – jeigu žmogus gali įrodyti, kad jis neužsikrėtęs, testuojasi net už savo pinigus, ta alternatyva turi būti“, – BNS teigė Lietuvos darbdavių konfederacijos prezidentas Danas Arlauskas.

Kitaip, pasak jo, tokiais nušalinimais bus supriešinta visuomenė ir gali kilti protestai.

„Labai supriešinsime visuomenę ir kitas dalykas – turėsime įtampą su darbuotojais, kurių dabar ir taip trūksta. (…) Jeigu turėtume darbuotojų perteklių, būtų gerai. Bet mes jų dabar visose pakampėse ieškome“, – teigė jis.

D. Arlauskas prognozuoja ir neigiamas darbuotojų reakcijas.

„Gali žmonės išeiti ir į gatves. Matome, koks visuomenėje nusiteikimas“, – BNS tvirtino darbdavių atstovas.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius BNS sakė, kad palaiko nušalinimo nuo darbo idėją, tačiau pabrėžė, kad reikia ir sprendimų, ką daryti su tokiais darbuotojais.

„Galimybė pakeisti darbuotoją pasiūlant jam kitą darbą, pakeičiant jo darbo vietą arba į nekontaktinį, nuotolinį, jeigu tokia galimybė egzistuoja, – tai yra pirmoje eilėje, o antroje eilėje, jeigu visgi nėra kitokio darbo pasiūlymo jam, svarstyti, ar išleisti atostogų, ar iš viso paleisti“, – teigė V. Janulevičius.

Pasak jo, tokiu atveju nesiskiepijantis darbuotojas atostogų būtų išleidžiamas savo sąskaita.

V. Janulevičius sako, kad dabar pačios įmonės negali imtis jokių priemonių prieš nesiskiepijančius darbuotojus – įpareigoti dirbti nuotoliniu būdu, perkelti juos į kitas darbo vietas ar išleisti nemokamų atostogų.

„Teisiškai – ne, turime eiti per Ginčų komisiją. Turime galimybę tik atleisti iš darbo ir išmokėti kompensaciją“, – aiškino V. Janulevičius.

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad sąmoningai, o ne dėl sveikatos problemų, apsisprendę nesiskiepyti žmonės galėtų būti nušalinti nuo darbo, jeigu jiems dirbti nuotoliniu būdu yra neįmanoma.

Tokį siūlymą Vyriausybė ketina teikti Seimui.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA