Lietuvos šaudymo iš lanko čempionate – kauniečių triumfas – Kas vyksta Kaune

Lietuvos šaudymo iš lanko čempionate – kauniečių triumfas

„Žaliasis lankas“ „Facebook“ nuotrauka

Savaitgalį centriniame Alytaus stadione praūžė atviras Lietuvos šaudymo iš lanko čempionatas. Pirmą kartą į Pasaulio šaudymo iš lanko federacijos („World Archery“) kalendorių įtrauktose varžybose dėl apdovanojimų rungėsi daugiau nei 100 lankininkų iš Lietuvos ir Estijos, rašoma organizatorių pranešime spaudai.

Kauniečiams šis Lietuvos šaudymo iš lanko čempionatas labai sėkmingas.

Vyrų olimpinių lankų varžybose triumfavo Ignas Morkeliūnas („Kauno lankininkai“). Jis atrankoje su 615 taškų buvo antras. Aštuntfinalyje I. Morkeliūnas tik po atkaklios kovos 6:4 įveikė Valdą Juozaitį, ketvirtfinalyje 6:0 pranoko Dmitrijų Kuznecovą, pusfinalyje 6:2 įveikė Algimantą Petrauską, o finale 6:0 nepaliko didesnių vilčių praėjusių metų šalies čempionui Ramūnui Kašėtai (KSA). Pastarasis ketvirtfinalyje 7:3 įveikė kvalifikacijos laimėtoją Modestą Šliauterį (633 tšk.), o pusfinalyje po papildomo šūvio 6:5 nugalėjo Dominyką Jančiuką.

Igno Komandos draugas Algimantas Petrauskas toje pačioje grupėje, užėmė ketvirtą vieta.

Taip pat, Ignas, su savo mokine, jaunąja lankininke Diana Perminaite, laimėjo pirmąją vietą mišrių porų varžybose. Diana šaudydama 60 m. rugytyje, užfiksavo naują Lietuvos rekordą, 612 taškų. Diana treniruojasi Kauno sporto mokykloje Gaja.

„Džiaugiuosi pergale, nors planavau geresnius rezultatus. Kaip visada, kažko pritrūko. Prieš varžybas visada tikiuosi pirmos vietos, dėl to ir sportuoju. Džiugu, kad su savo auklėtine Diana laimėjome ir porų komandines varžybas. Auga nauja Lietuvos rinktinės narė“, – po varžybų džiaugėsi I. Morkeliūnas.

Pasak Lietuvos čempiono, atkrintamųjų varžybų startas buvo sudėtingas, nes labai akino saulė.

„Dėl saulės ta dvikova buvo sunkesnė. Jaudulio nebuvo ir jis nepakišo kojos. Aikštė Alytuje buvo puiki, vėjo nebuvo, oras tyras. Buvo visos sąlygos fiksuoti geriausius sezono rezultatus“, – pabrėžė I. Morkeliūnas.

Kiti Kauno sporto mokyklos „Gaja“ sportininkai, užėmė aukštas vietas, ir įvarė nemažai baimės patyrusiems sportininkams.

Aurimas Salelionis (15 m.), vienareikšmiškai jauniausias dalyvis, šaudęs vyrų grupėje užėmė 8-ają vietą.

Vytautas Kazlauskas (16 m.) šaudydamas vyrų grupėje, aštunfinalyje nugalėjo vieną iš pagrindinių kandidatų į Lietuvos rinktinę Dovydą Bagdonavičių, tačiau sekančią dvikovą pralaimėjo, ir bendroje įskaitoje užėmė penktą vietą.

Šaudydami savo amžiaus grupėje, SM Gaja sportininkai išsidalino pirmąsias tris vietas. Tiesa finalas Domantui Šuliokui baigėsi skaudžiai – jam pirmaujant lūžo lankas, tęsti varžybų jis nebegalėjo, ir buvo užfiksuota Vytauto Kazlausko pergalė. Trečia vieta atiteko Aurimui Salelioniui.

Gausiai šiais metais sportininkai dalyvavo skriemulinių lankų varžybose. Vyrų varžybose triumfavo patyręs Vladas Šigauskas, Kauno sporto asociacijos (KSA) steigėjas ir sportininkas. Jis dramatiškame pusfinalyje 143:141 įveikė čempiono titulą praradusį jo komandos draugą Žydrūną Karpavičių (KSA), o finale 143:129 įveikė Aleksandrą Aniscenko (LSK). Ž. Karpavičius vėliau tenkinosi bronzos apdovanojimu. Tarp moterų čempione tapo Asta Grigaravičienė (Utenos lankininkų klubas).

Kauniečiai iš čempionato parsivežė ne tik daug medalių, bet ir gerų emocijų.

„Džiaugiamės atstovaudami savo miestą“, – džiūgavo sportininkai

Alytaus „ASRC-Žaliojo lanko“ atstovas D. Jančiukas džiaugėsi bronzos medaliu, kai mažajame finale 6:0 įveikė A. Petrauską.

Moterų olimpinių lankų grupėje triumfavo Inga Timinskienė („Žaliasis lankas“). Ji pasiekė geriausią rezultatą kvalifikacijoje (600 tšk.) ir iškart pateko į pusfinalį. Pusfinalyje I. Timinskienė 6:2 įveikė savo auklėtinę ir praėjusių metų čempionę Pauliną Ramanauskaitę, o finale 7:1 įrodė pranašumą prieš šio čempionato atradimu tapusią Dianą Perminaitę („SM Gaja-Kauno lankininkai“).

„Šįkart savo pasirodymu tikrai džiaugiuosi. Įprastai nemėgstu šaudyti tose varžybose, kuriose pati esu ir viena iš organizatorių, tačiau šįkart vienai dienai pavyko atsiriboti nuo daugelio organizacinių klausimų ir mintis sutelkti į šaudymą. Galbūt prisidėjo ir tai, kad startavau dviejose skirtingose lankų grupėse vienu metu – taip tiesiog nebeliko laiko galvoti apie kitus darbus. Labai smagu, kad savame mieste vykusiose varžybose pavyko pademonstruoti kol kas geriausią savo šio sezono rezultatą. Kalbant apie konkurenciją, nors ji ir labai svarbi, tačiau kol kas, manau, kad didžiausia konkurentė esu pati sau. Šiuo metu kiekvienose varžybose labiausiai stengiuosi susikoncentruoti į kokybišką savo šūvių atlikimą, emocijų suvaldymą, o ką šaudo kitos moterys man lieka antrame plane“, – mintimis dalinosi I. Timinskienė.

Lietuvos čempionės teigimu, šaudymo iš lanko atkrintamosiose varžybose neretai nutinka netikėtumai, bet tai, kad į finalą pateko D. Perminaitė, jai nebuvo staigmena.

„Jos rezultatai sparčiai auga, jai atkrintamosios dvikovos tą dieną susiklostė sėkmingai, tad finale turėjau tikrai įdomią kovą. Džiugu, kad Diana taip įgauna daugiau varžybinės patirties, nes rugpjūtį ji su dar 4 Lietuvos lankininkais vyks į pasaulio jaunimo čempionatą“, – aiškino I. Timinskienė.

Bronza atiteko Medai Viktorijai Večkytei (VMSC-LSK), kuri akistatoje dėl trečiosios vietos 6:2 pranoko P. Ramanauskaitę.

Vyrų olimpinių lankų komandinėse varžybose triumfavo LSK trio – Dovydas Bagdanavičius, Dmitrijus Kuznecovas ir Gintaras Maldutis. Jie finale 6:0 nugalėjo „Auksinio šaulio“ atstovus.

Mišrių komandų varžybose nugalėjo minėtas „SM Gajos-Kauno lankininkų“ duetas – I. Morkeliūnas ir D. Perminaitė. Jie finale 5:1 pranoko LSK komandą.

Minėti KSA atstovai su Arvydu Prapuoleniu nugalėjo ir vyrų komandinėse varžybose, o mišrių porų turnyre I. Timinskienė triumfavo su neįgaliu lankininku Rolandu Baranausku.

Paprastųjų lankų Lietuvos suaugusių čempionais tapo Rimantas Šuliokas („SM Gaja-Kauno lankininkai“) ir Paulina Ramanauskaitė.

Šaudant ilgaisiais lankais geriausiais sekėsi Ramunei Stagniūnienei („Ugninė strėlė“) bei Stasiui Svetlauskui („Sportinis rezervas“).

Alytuje medalius taip pat išsidalino ir jaunių bei jaunučių amžiaus grupių sportininkai. Pagal Lietuvos čempionato rezultatus bus formuojamos ir nacionalinės rinktinės.

Pirmą sykį Lietuvos čempionatas buvo surengtas centriniame Alytaus stadione. Dėl to varžybų vaizdas jau priminė aukšto lygio turnyrus.

„Tokia erdvė varžybas kelia į žymiai aukštesnį lygį. Žinoma, tikrai buvo keletas organizacinių dalykų kuriuos ateityje dar norėtume patobulinti, tačiau nauja varžybų erdvė visada kelia naujus iššūkius, ne visada gaunasi iškart viską apgalvoti bei suplanuoti. Žiūrint bendrai, varžybos vyko sklandžiai, sulaukėme daugybės lankininkų pagyrimų, todėl manome kad čempionatas Alytuje susiklostė sėkmingai“, – teigė I. Timinskienė.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA