Kauno regiono ligoninės ruošiasi pacientų bangai: pastebi dvi tendencijas – Kas vyksta Kaune

Kauno regiono ligoninės ruošiasi pacientų bangai: pastebi dvi tendencijas

delfi.lt / Giedrė Balčiūtė 2021/07/23 10:55
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Didžiausiose šalies ligoninėse pacientų nuo COVID-19 ligos šiuo metu gydoma nedaug. Bet ligoninių atstovai pastebi dvi tendencijas: beveik visi jie buvo neskiepyti ir dauguma į ligonines paguldyti, nes užsikrėtė delta atmaina.

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje per pastarąsias dvi savaites sergančiųjų COVID-19 liga išaugo du kartus. Tai antradienį portalui „Delfi“ sakė Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis.

Kaip minėjo V. Janušonis, beveik visi sergantieji užsikrėtę delta koronaviruso atmaina. Tik trys iš 23 antradienį gydytų pacientų buvo paskiepyti. Penki pacientai buvo gydomi reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuose.

Anot profesoriaus, nors pacientų srautas nėra didelis, per pastarąsias dvi savaites jis išaugo dukart. Visi Klaipėdoje gydyti pacientai buvo vyresnio amžiaus.

Delta atmainos koronavirusu daugiausia užsikrėtę ir Santaros klinikose gydomi COVID-19 ligoniai. Tiesa, jų guli kol kas nedaug. Liepos 23-ąją nuo COVID-19 ligos Santaros klinikose buvo gydyti vos šeši, vienas iš jų – reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje.

Santaros klinikų direktorius medicinai doc. dr. Valdas Pečeliūnas pastebėjo, kad visi jie buvo arba neskiepyti arba be pilno vakcinacijos kurso.

„Santaros klinikose nuo COVID-19 gydomi pacientai paprastai turi ir kitų gretutinių ligų ar būklių, dėl kurių juos reikia ypač atidžiai stebėti. Susirgusiųjų amžius svyruoja nuo 30 iki 50 metų, vienas pacientas yra vyresnis nei 60 metų. Šiuo metu vyrauja koronaviruso delta atmaina“, – komentavo daktaras V. Pečeliūnas.

Kol kas daug pacientų nėra ir Kauno regiono ligoninėse. „Pastaruoju metu situacija Kauno regiono ligoninėse yra stabili, – pasidžiaugė Kauno regiono valdymo grupės vadovas docentas Vaidotas Gurskis. – Šiuo metu COVID-19 liga sergantys pacientai gydomi Kauno ligoninėje ir Jonavos ligoninėje.

Liepos 21 d. duomenimis, iš 63 stacionaro lovų su deguonies tiekimu užimtos 9 lovos (14 proc. lovų), penkiems pacientams reikalinga deguonies terapija, o iš turimų 18 reanimacijos ir intensyviosios terapijos lovų užimta viena lova (6 proc. lovų)“.

Anot V. Gurskiso, šiuo metu nepastebimas pacientų srauto didėjimas Kauno regiono ligoninėse, o turimas lovų rezervas yra pakankamas. Pacientų srauto didėjimo tikimasi artimiausiomis savaitėmis.

Kauno regione gydomų pacientų amžius svyruoja nuo 45 iki 89 metų. Nė vienas Kauno regiono ligoninėse gydomas pacientas nebuvo paskiepytas vakcina nuo COVID-19 ligos. Ar tarp Kauno regione vyrauja delta koronaviruso atmaina, nepastebėta.

Septyni pacientai, sergantys COVID-19 liga, gydomi ir Respublikinėje Panevėžio ligoninėje. Iš jų 4 tiekiamas deguonis. Laimė, Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje pacientų, sergančių COVID-19 liga, nėra.

Respublikinės Panevėžio ligoninės Komunikacijos specialistas Vytautas Riaubiškis portalui „Delfi“ sakė, kad dauguma šioje gydymo įstaigoje gydomų pacientų yra jaunesni.

„Dauguma susirgusiųjų yra neskiepyti, pastebimas kvėpavimo funkcijos nepakankamumas“, – komentavo V. Riaubiškis. Ar jie užsikrėtę delta atmaina, duomenų nėra.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA