Vis garsiau kalbama apie revakcinaciją, bet trečiąjį skiepą nuo COVID-19 gautų ne visi – Kas vyksta Kaune

Vis garsiau kalbama apie revakcinaciją, bet trečiąjį skiepą nuo COVID-19 gautų ne visi

BNS 2021/07/21 13:52
Asociatyvi / Kauno klinikų nuotr.

Ekspertų taryba Vyriausybei siūlo revakcinuoti dalį nuo COVID-19 jau paskiepytų gyventojų, kol kas kalbama apie asmenų su nuslopintu imunitetu skiepijimą.

Kaip BNS sakė Ekspertų tarybos narė, Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro imunologė Aurelija Žvirblienė, tokia rekomendacija suformuluota pirmadienį vykusiame tarybos posėdyje.

„Kol kas nesiūloma visuotinė revakcinacija, bet yra siūloma pradėti nuo labai aiškių grupių, kaip, pavyzdžiui, imunosupresuotų asmenų, kuriems apskritai ta vakcina nesuveikia arba suveikia labai silpnai. Tai yra ta grupė, kuriai būtų svarbu sukelti imunitetą“, – teigė A. Žvirblienė.

Anot ekspertės, kalbama apie pacientus, kuriems skiriami imunitetą slopinantys vaistai, pavyzdžiui, po organų transplantacijos ar gydant onkohematologinius susirgimus. Pasak profesorės, slopinant imunitetą, organizmas blogiau reaguoja į vakciną, o nemažai daliai imunitetas nuo COVID-19 nesusiformuoja ir po dviejų vakcinų.

Ši gyventojų grupė buvo pradėta skiepyti viena pirmųjų, „Pfizer“ vakcina. A. Žvirblienė sako, kad revakcinacija ir būtų vykdoma šio gamintojo skiepais.

„Jie yra neapsaugoti, todėl prieš tą rudens sezoną būtų svarbu juos apsaugoti“, – teigė ji.

„Tai yra rekomendacija, bet ekspertai nepriima sprendimo, jie tiesiog išdėsto mokslinius faktus, apžvelgia situaciją, ir jau Vyriausybė sprendžia turėdama tą informaciją“, – pridūrė ji.

Anot profesorės, kalbama ir apie dar vieną grupę – vyresnius slaugos ir globos namų gyventojus, kadangi jie taip pat pradėti skiepyti vieni pirmųjų ir jau yra praėjęs pusmetis, t.y. oficialiai patvirtintas terminas, kiek mažiausiai gali veikti imuninis atsakas gavus vakciną. A. Žvirblienės teigimu, planuojama atlikti tyrimą, kiek šių asmenų dar turi antikūnų, ir tik įvertinus situaciją būtų svarstoma dėl jų revakcinacijos.

A. Žvirblienės teigimu, po pilnos vakcinacijos revakcinuojama gali būti vadinamomis mRNR vakcinomis – „Pfizer“ bei „Moderna“, kurios geriau pritaikomos naujoms viruso atmainoms, o vektorinės vakcinos, kaip „AstraZeneca“ ir „Janssen“ tam netinka.

„Visuotinai pripažįstama, kad revakcinacijai reikės kitų gamintojų vakcinų, ir tai nebūtinai bus „Pfizer“ vakcina, nes ateina į rinką ir baltyminės vakcinos. Gali būti, kad netrukus baltyminės vakcinos, kaip „Novavax“ kompanijos ar „Sanofi“-„GlaxoSmithKline“, jei bus registurotos, gali irgi tikti revakcinacijai“, – pabrėžė imunologė.

Pasak A. Žvirblienės, ekspertų taryboje taip pat apžvelgti Ispanijos, Jungtinės Karalystės ir Vokietijos duomenys dėl vakcinacijos skirtingų platformų skiepais, tačiau plačiau šį klausimą ketinama nagrinėti vėlesniuose posėdžiuose.

Papildyta 15.07 val.

Galimybė kitą savaitę

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sako, kad galimybė vakcinuoti asmenis su nuslopintu imunitetu turėtų būti sudaryta iki kitos savaitės.

„Sprendimas bus teigiamas, šiuo metu yra rengiami teisės aktai. Tikimės, kad visa procedūra truks ne ilgiau kaip iki kitos savaitės“, – trečiadienį spaudos konferencijoje Vyriausybėje sakė A. Dulkys.

„Dar kol kas pakankamai tyrimų nėra, bet tai yra mūsų sekimo zonoje, jei jų tokių bus, mes į tai reaguosime“, – kalbėjo A. Dulkys.

Be kita ko, ministras teigė, kad kitą savaitę gali būti priimtas sprendimas leisti antra doze skiepyti nebūtinai to paties gamintojo preparatu, kokiu žmogus buvo vakcinuotas pirmą kartą.

„Visai tikėtina, dabar dar nenorėčiau garantuoti, panašu, kad tyrimų užtenka tam, kad galėtume leisti miksuoti kai kurias vakcinas antros dozės metu. Ekspertai prie to dirba“, – teigė A. Dulkys.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.