Kauniečių sukurta inovatyvi parkavimo sistema susilaukė pripažinimo visame pasaulyje - Kas vyksta Kaune

Kauniečių sukurta inovatyvi parkavimo sistema susilaukė pripažinimo visame pasaulyje

Organizatorių nuotr.

Kaune įsikūrusios bendrovės „Arevita“ sukurta automobilių parkavimo palydos sistema „Parksol“ jau veikia daugiau nei 35-iose pasaulio šalyse, nuo Meksikos iki Australijos. Ši sistema pasižymi sparčia greitaveika ir yra paremta besimokančiu dirbtiniu intelektu, atpažįstančiu bei apdorojančiu vaizdo kameromis užfiksuotus vaizdus. Ji sulaukė pripažinimo ir Lietuvoje: Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai šių metų birželio mėnesį šį kūrinį įvertino „Inovacijų lyderio 2020“ apdovanojimu.

Vienintelė pasaulyje

Lietuvių sukurta parkavimo palydos sistema yra paremta video analitika. Sistemoje veikiantis dirbtinis intelektas analizuodamas iš stebėjimo kamerų gaunamus vaizdus padeda vairuotojams greitai ir sklandžiai surasti laisvą vietą stovėjimo aikštelėje.

Vairuotojai prieš įvažiuodami į aikštelę švieslentėje mato informaciją apie laisvas vietas ir kur jų yra daugiausiai. O įvažiavus – rodyklėmis švieslentėse automobilis yra nukreipiamas į tą aikštelės vietą, kur yra laisva parkavimo vieta.

Analogiškos sistemos dažniausiai turi indikaciją 2–6 vietoms, o „Parksol“ sistema naudodama BLE (Bluetooth Low Energy) protokolą turi kiekvienos parkavimo vietos indikaciją. Kol kas tai yra vienintelė tokia sistema pasaulyje, skelbiama įmonės pranešime.

Jau veikia JAV ir Vakarų Europoje

Naujai sukurtas produktas jau veikia užsienio šalių stovėjimo aikštelėse: Vokietijoje, JAV, Šveicarijoje, Meksikoje. Estijoje sistema reguliuoja srautus Talino jūrų uosto automobilių stovėjimo aikštelėje.

„Tokių sistemų gamintojų pasaulyje yra 5–6.  Mes siūlome kokybišką produktą, pagamintą Europos Sąjungos šalyje. Tai patvirtina turimi kokybės vadybos, aplinkosaugos ir darbuotojų saugos sistemų (ISO 9001, ISO 14001 bei ISO 45001) sertifikatai. Galime suteikti ir „EUR1“ sertifikatą, kuris įrodo europietišką produkto kilmę ir tai yra vienas iš svarbių konkurencinių pranašumų.

Be to, šioje rinkoje esame pionieriai ir dirbame jau seniai, turime daug patirties, 35 pasaulio šalyse esame įgyvendinę virš 1000 skirtingų projektų. Esamiems klientams tai patogu, nes mūsų naujoji sistema naudoja tą pačią programinę įrangą kaip ir kiti mūsų sprendimai, todėl tai didelė pridėtinė vertė jiems“, – pasakojo pašnekovas.

Įsigijo startuolį

Anot įmonės vadovo, vos tik atsiradus tokio tipo sistemoms, buvo abejonių ar imtis kurti savo, nes buvo neaiškus poreikis, o kaina – gana didelė. Vis tik atpigus technologijoms ir įvertinus privalumus, kuriuos suteikia video analitika, buvo priimtas sprendimas kurti produktą.

„Pradėjome 2018 m. kai įsigijome startuolį „Wellparko“. Jie vystė šią technologiją, todėl turėdami patirtį ir matydami kaip galime sprendimą patobulinti nusprendėme jį įsigyti. Bendra sistemos sukūrimo investicija sudarė apie 350 tūkst. eurų, o per pirmuosius šios sistemos realizacijos metus gavome 150 tūkst. eurų pajamų.

Greitu metu tokia sistema bus įdiegta viename iš didžiausių JAV oro uostų, kas įrodo, jog tai – sėkmingas produktas. Jos pritaikymas rinkoje yra paprastas ir tuo pačiu platus: ji gali būti tobulinama prijungiant kitus produktus. Inovacijų lyderio nominacijos laimėjimas tikrai labai pradžiugino ir rodo, kad einame gera kryptimi, skatina ir toliau tobulėti, todėl ir šiais metais esame numatę investuoti į naujus produktus“, – sakė K. Samušis.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA