Kauniečių sukurta inovatyvi parkavimo sistema susilaukė pripažinimo visame pasaulyje – Kas vyksta Kaune

Kauniečių sukurta inovatyvi parkavimo sistema susilaukė pripažinimo visame pasaulyje

Organizatorių nuotr.

Kaune įsikūrusios bendrovės „Arevita“ sukurta automobilių parkavimo palydos sistema „Parksol“ jau veikia daugiau nei 35-iose pasaulio šalyse, nuo Meksikos iki Australijos. Ši sistema pasižymi sparčia greitaveika ir yra paremta besimokančiu dirbtiniu intelektu, atpažįstančiu bei apdorojančiu vaizdo kameromis užfiksuotus vaizdus. Ji sulaukė pripažinimo ir Lietuvoje: Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai šių metų birželio mėnesį šį kūrinį įvertino „Inovacijų lyderio 2020“ apdovanojimu.

Vienintelė pasaulyje

Lietuvių sukurta parkavimo palydos sistema yra paremta video analitika. Sistemoje veikiantis dirbtinis intelektas analizuodamas iš stebėjimo kamerų gaunamus vaizdus padeda vairuotojams greitai ir sklandžiai surasti laisvą vietą stovėjimo aikštelėje.

Vairuotojai prieš įvažiuodami į aikštelę švieslentėje mato informaciją apie laisvas vietas ir kur jų yra daugiausiai. O įvažiavus – rodyklėmis švieslentėse automobilis yra nukreipiamas į tą aikštelės vietą, kur yra laisva parkavimo vieta.

Analogiškos sistemos dažniausiai turi indikaciją 2–6 vietoms, o „Parksol“ sistema naudodama BLE (Bluetooth Low Energy) protokolą turi kiekvienos parkavimo vietos indikaciją. Kol kas tai yra vienintelė tokia sistema pasaulyje, skelbiama įmonės pranešime.

Jau veikia JAV ir Vakarų Europoje

Naujai sukurtas produktas jau veikia užsienio šalių stovėjimo aikštelėse: Vokietijoje, JAV, Šveicarijoje, Meksikoje. Estijoje sistema reguliuoja srautus Talino jūrų uosto automobilių stovėjimo aikštelėje.

„Tokių sistemų gamintojų pasaulyje yra 5–6.  Mes siūlome kokybišką produktą, pagamintą Europos Sąjungos šalyje. Tai patvirtina turimi kokybės vadybos, aplinkosaugos ir darbuotojų saugos sistemų (ISO 9001, ISO 14001 bei ISO 45001) sertifikatai. Galime suteikti ir „EUR1“ sertifikatą, kuris įrodo europietišką produkto kilmę ir tai yra vienas iš svarbių konkurencinių pranašumų.

Be to, šioje rinkoje esame pionieriai ir dirbame jau seniai, turime daug patirties, 35 pasaulio šalyse esame įgyvendinę virš 1000 skirtingų projektų. Esamiems klientams tai patogu, nes mūsų naujoji sistema naudoja tą pačią programinę įrangą kaip ir kiti mūsų sprendimai, todėl tai didelė pridėtinė vertė jiems“, – pasakojo pašnekovas.

Įsigijo startuolį

Anot įmonės vadovo, vos tik atsiradus tokio tipo sistemoms, buvo abejonių ar imtis kurti savo, nes buvo neaiškus poreikis, o kaina – gana didelė. Vis tik atpigus technologijoms ir įvertinus privalumus, kuriuos suteikia video analitika, buvo priimtas sprendimas kurti produktą.

„Pradėjome 2018 m. kai įsigijome startuolį „Wellparko“. Jie vystė šią technologiją, todėl turėdami patirtį ir matydami kaip galime sprendimą patobulinti nusprendėme jį įsigyti. Bendra sistemos sukūrimo investicija sudarė apie 350 tūkst. eurų, o per pirmuosius šios sistemos realizacijos metus gavome 150 tūkst. eurų pajamų.

Greitu metu tokia sistema bus įdiegta viename iš didžiausių JAV oro uostų, kas įrodo, jog tai – sėkmingas produktas. Jos pritaikymas rinkoje yra paprastas ir tuo pačiu platus: ji gali būti tobulinama prijungiant kitus produktus. Inovacijų lyderio nominacijos laimėjimas tikrai labai pradžiugino ir rodo, kad einame gera kryptimi, skatina ir toliau tobulėti, todėl ir šiais metais esame numatę investuoti į naujus produktus“, – sakė K. Samušis.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.