Viena geriausių Europos ekonomikos ir verslumo mokytojų pripažinta pedagogė iš Kauno – Kas vyksta Kaune

Viena geriausių Europos ekonomikos ir verslumo mokytojų pripažinta pedagogė iš Kauno

Lietuvos Junior Achievement nuotr.

Didžiausias Europos antreprenerystės festivalis „Gen-E 2021″ iš Vilniaus tiesiogiai transliuotuose jaunimo verslų apdovanojimuose pagerbė šių metų geriausiuosius: versliausius Europos moksleivius ir studentus, taip pat pirmą kartą – šauniausius europinio „Junior Achievement“ tinklo, jaunimo antreprenerystės ugdymo programos „AcceleratorX“ mokytojus. Antrąją vietą „Metų mokytojo“ apdovanojimuose pelnė Kauno „Saulės“ gimnazijos ekonomikos ir verslumo mokytoja Laima Girdauskienė, per daugiau nei du dešimtmečius užauginusi bei darbo rinkai paruošusi ne vieną šiandienos lyderį.

Pasak Salvatore Nigro, Europos „Junior Achievement“ vadovo, pirmą kartą organizuojamais „Metų mokytojo“ apdovanojimais siekiama įvertinti ir padėkoti mokytojams už jų partnerystę bei svarbų vaidmenį įkvėpiant ir motyvuojant jaunus žmones, padedant jiems atrasti savo vidinį potencialą ir paskatinant juos tikėti savo galia keisti pasaulį.

Mokytojai yra kertiniai žmonės įgyvendinant „Junior Achievement“ programas ir ugdant verslumo, finansinio raštingumo bei plėtojant inovatyvų jaunimo švietimą. Viena geriausių Europos mokytojų pripažinta L. Girdauskienė yra puikus to pavyzdys – tokių atsidavusių mokytojų dėka šimtai tūkstančių jaunuolių visoje Europoje kasmet dalyvauja mūsų programose, mokosi, tobulėja, ruošiasi karjerai ir kloja tvirtus pamatus savo sėkmingai ateičiai“, – festivalio organizatorių pranešime spaudai cituojamas S. Nigro.

Pripažinimo sulaukę pedagogai apdovanoti specialiaisiais prizais, kuriuos įsteigė apdovanojimo iniciatorius – strateginis „Lietuvos Junior Achievement“ investuotojas „UPS“ Lietuvoje.

„Mokytojas yra vienas svarbiausių žmonių kiekvieno iš mūsų gyvenime. Mokytojai yra mūsų įkvėpėjai, kiekvieną dieną mokykloje vedantys mokinius pirmyn. Jie yra mūsų antreprenerystės herojai, tikintys beribiu jaunų žmonių potencialu. Už kiekvieno kūrybingo, drąsaus ir iniciatyvaus mokinio ar studento, kuriuos matome „Junior Achievement“ programose, visų pirma stovi kantrus ir atsidavęs pedagogas. Norėjome mokytojus pastebėti, įvertinti, parodyti jiems išskirtinį dėmesį bei pasakyti didelį ačiū“, – sako „UPS“ Lietuvoje bendraįkūrėjas, „Lietuvos Junior Achievement“ valdybos pirmininkas Vladas Lašas.

Antrąją vietą tarp geriausių mokytojų užėmusi L. Girdauskienė sako, kad šis apdovanojimas – tai nuoseklaus jos ir mokinių bendro darbo rezultatas. Dėl to ji labiausiai už viską yra dėkinga savo mokiniams: jų pastangos, atkaklus darbas bei emocijos ją labiausiai ir motyvuoja imtis vis naujų projektų.

„Niekam neprilygsta mokinių žibančios akys, kai jie, dar būdami mokyklos suole, sukuria sėkmingą verslą. Šiandienos mokinys yra ištroškęs ne teorijos, bet tikros ir gyvos patirties. Mokykloje kurdami jaunąją bendrovę mokiniai supranta, kad ne idėja svarbiausia, o darbas komandoje, kad verslas – tai ne pinigai, o, pirmiausia, nuolatinis darbas. Tai yra nuostabi gyvenimo pamoka. Džiaugiuosi, kad galiu padėti skleistis mokinių kūrybiškumui, drąsai, atsakomybei ir svarbioms jų asmeninėms kompetencijoms“, – sako Europoje įvertinta pedagogė iš Kauno.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA