Taip karšta Lietuvoje buvo jau labai seniai: pagerintas maksimalios oro temperatūros rekordas – Kas vyksta Kaune

Taip karšta Lietuvoje buvo jau labai seniai: pagerintas maksimalios oro temperatūros rekordas

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba (LHMT) pranešė, kad liepos 15 dieną buvo pagerintas absoliutus maksimalios oro temperatūros rekordas – tropinės naktys apėmė didelę dalį šalies.

Tarnybos duomenimis, ankstesnis rekordas, 34,9 laipsnio, buvo užfiksuotas Dūkšte 1994-07-15, o vakar, liepos 15 d., Dotnuvos meteorologijos stotyje sušilo net iki 35,0 °C ir tai tapo nauju minėtos dienos rekordu.

Kitur Lietuvoje sušilo iki 31–34 laipsnių, tik Klaipėdoje buvo iki 28,3 laipsnių, Palangoje – 29,2 laipsnių, o Nidoje – iki 29,9 laipsnių.

„Šiandienos naktis daug kur buvo LABAI KARŠTA. Dėl labai drėgnos ir šiltos oro masės (dėl vandens garų ir Sacharos dulkių dangus šiomis dienomis atrodo balsvas), fiksuotos tropinės naktys. Atvėso iki 17–22 laipsnių. Vėsiausia naktis buvo Alytaus apylinkėse, o Vėžaičiuose ir Klaipėdoje orui pavyko atvėsti tik iki 23,7–23,8 laipsnių“, – rašoma tarnybos pranešime.

Įspėja dėl krušos

Penktadienio dieną Lietuvoje numatomi itin kontrastingi orai. Dienos pradžia prognozuojama sausa ir saulėta, tačiau antroje dienos pusėje staigiai ims augti aukšti kamuoliniai lietaus debesys, daugelyje rajonų numatomos trumpos liūtys su perkūnija, vietomis jos bus smarkios, o kai kur net labai smarkios su kruša.

Ties pietiniais ir rytiniais rajonais temperatūra šoktelės iki 31–33, Kauno apylinkėse saulė kaitins iki 34 laipsnių. Kitur 29–31 laipsnis šilumos. Pasak sinoptikų, tikėtina, kad prasidėjus liūtims lokalios vietovės vėl trumpam patvins.

Atkeliavus audros debesims reikės būti atsargiems ir dėl kylančio škvalo, kurio gūsiai sieks 15–20 m/s, vietomis 23–25 m/s.

Šeštadienio naktį trumpi lietūs su perkūnija tęsis. Tikėtina, kad intensyviausios liūtys slinks per pietinius ir pietvakarinius šalies regionus, kai kur staigūs vėjo sustiprėjimai sieks 15–20 m/s. Temperatūra žemės iki 17–22 laipsnių.

Šeštadienio diena numatoma labai tvanki, po pietų vėl po truputį ims formuotis liūčių židiniai, vakarop pasibarstys daugelyje rajonų, vietomis prilis gausiai, kai kur kris kruša, kartais papūs stiprus gūsingas vėjas. Vilniaus, Kauno, Utenos apylinkėse kaitins iki 30–32, aplink Panevėžį kai kur iki 33, ties Šiauliais bus 30–31 laipsnis karščio. Žemaitijoje kaitra dar truputį menkesnė – 28–30, o prie jūros vietomis tik apie 26 laipsnius šilumos.

Sekmadienį Lietuvos link po truputį artės vėsesnė oro masė iš šiaurės. Per daugelį rajonų keliaus aktyvūs lietaus debesys su perkūnija, vietomis prilis smarkiai, kai kur galima kruša, vėjo gūsiai stiprės iki 15–18 m/s. Dieną gausesnis lietus numatomas ties rytiniu šalies pakraščiu, o vakariniuose rajonuose palis ne visur. Naktį termometrai rodys 16–21, o dieną 24–29 laipsnius šilumos.

Nuo pirmadienio padvelks dar didesne gaiva: naktį temperatūra žemės iki 15–17, prie jūros iki 18–20, o dieną bus malonu pasiilgusiems vėsesnių orų – šils iki 22–25, vietomis iki 26–27 laipsnių. Pūs stiprokas šiaurės vakarų vėjas. Trumpalaikis lietus tikėtinas tik vietomis.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA