Automobilių verslininkas: kasmetinis taršos mokestis turėtų būti kelis kartus didesnis – Kas vyksta Kaune

Automobilių verslininkas: kasmetinis taršos mokestis turėtų būti kelis kartus didesnis

delfi.lt / Edgaras Savickas 2021/07/16 14:01
Intensyvus eismas A1 kelyje
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Automobilių registracijos mokestis turėtų būti visiems vienodas, o naudojimo – kelis kartus didesnis, sako verslininkas Laurynas Boguševičius.

„Kadangi patys turime automobilių verslą, matome, kad lietuviai dažniau rinksis galingą ir seną automobilį, nei mažiau galingą, bet naują. Tai mūsų mentaliteto klausimas, kurį būtų galima spręsti didesniais mokesčiais“, – ketvirtadienį, po to, kai Aplinkos ministerija pristatė planus keisti Motorinių transporto priemonių taršos mokesčio įstatymą, „Delfi“ sakė „Deals on Wheels“ vadovas.

Prieš tai L. Boguševičius mintimis pasidalijo socialiniame tinkle.

„Siekiant, kad taršos mokestis veiktų jis turi būti kiekvienam proporcingai skausmingas. Taigi registracijos mokestis turėtų būti „plokščias“ – tarkim 200 eurų – visiems vienodai. Tiesiog. Nes automobilio registracija yra darbas, o darbas kainuoja.

O va kasmetinis taršos mokestis turėtų būti kelis kartus didesnis. Pavyzdžiui, dabar siūloma, kad pargabenant „VW Golf“ į Lietuvą registracija kainuotų 354 eurus, o kasmetinis mokestis – 87 eurus. Manau, turėtų būti: registracijos mokestis – 200 eurų, o kasmetinis mokestis – 354 eurai“, – rašė jis.

Laurynas Boguševičius / DELFI nuotr.

L. Boguševičius „Delfi“ sakė, kad dabartinis ministerijos pasiūlymas nesprendžia problemos.

„Jis užkonservuoja mūsų seną automobilių parką viduje. Dabartinis pasiūlymas sako, kad atvežti automobilį tau yra brangu, o tas, kuris čia jau yra – tebūnie ir toliau būna, nes jį laikyti yra pigu. Tačiau valstybė sako, kad siekia atnaujinti automobilių parką.

Tokiu atveju atvežti turėtų būti pigu (su sąlyga, kad automobilis yra naujesnis, mažiau taršus), bet jei turi taršų automobilį rinkos viduje, tada jį laikyti turėtų būti brangu.

Tikrai yra žmonių, kurie taršų automobilį perka, nes jų prioritetas yra didelė galia. Naujesnio neįperka, tai tiesiog perka galingą seną. Pavyzdžiui, „BMW 5“ – tokių mieste pilna, jais važinėja jaunuoliai, nes tai yra nebrangus, galingas automobilis, kurį nusiperka tam, kad pasimaivytų. Kai visame Vakarų pasaulyje jaunuoliai vairuoja „Ford Fiesta“, „Toyota Yaris“ ir pan.“ – svarstė verslininkas.

Mažiausiai uždirbantys

L. Boguševičius sutiko, kad jo pasiūlymas turi ir minusą, nes Lietuvoje yra ir socialiai pažeidžiamų asmenų, kurie taršų automobilį vairuoja ne dėl pasirinkimo, o dėl to, kad kitoks „neišeina“.

„Reikėtų balansuoti. Galbūt galima toms šeimoms padėti, skatinti, automobilį nupirkti su lengvatomis, tada įpareigoti laikyti kažkiek metų, duoti paskolas be procentų“, – sakė jis.

Tadas Povilauskas / DELFI nuotr.

Tuo metu SEB ekonomistas Tadas Povilauskas suskaičiavo, kad ir dabartinis ministerijos pasiūlymas labiausiai paveiktų mažiausias pajamas gaunančius ir seniausius automobilius perkančius asmenis.

„Mokesčių pokytį labiausiai pajaustų mažiausias pajamas ir seniausius automobilius perkantys asmenys, kurie tam išleidžia 3–5 tūkst. eurų.

Kita vertus yra ir pasirinkimo galimybė – už tuo pačius 3–5 tūkst. eurų galima atrasti nemažai automobilių, kurių apmokestinimas bent iki 2024 metų nepaliestų“, – socialiniame tinkle parašė jis.

Ekonomisto paskelbtame grafike išdėstyta, kad nauji mokesčiai sudarytų reikšmingą 2020 metų labiausiai pirktų automobilių kainos dalį.

Pavyzdžiui, 2007 metų „Audi A6“ dyzelinu varomas ir 226 CO2/km išmetantis universalas vien dėl registracijos pabrangtų 22,9 proc. 5 tūkst. eurų tektų sumokėti už automobilį, dar 1144 eurus už registraciją, o dar 286 eurus tektų mokėti kasmet už naudojimą. Per 5 metus naudojimo mokestis sudarytų 29 proc. automobilio kainos.

Tačiau T. Povilauskas pateikė automobilių, už kuriuos papildomai mokėti nereikėtų. Pavyzdžiui, už 2011 metų „Škoda Octavia“ nereikėtų mokėti nei registracijos, nei naudojimo mokesčio – tik už patį automobilį, t. y. apie 4,8 tūkst. eurų.

Apmokestinamų automobilių pavyzdžių pristatymo metu pateikė ir Aplinkos ministerija.

Metinis naudojimo mokestis / Aplinkos ministerijos nuotr.
Pirmos registracijos mokestis / nuotr.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.