Kaune iškilmingai paminėta Sausumos pajėgų diena: akį traukė istorinės uniformos, aidėjo salvės - Kas vyksta Kaune

Kaune iškilmingai paminėta Sausumos pajėgų diena: akį traukė istorinės uniformos, aidėjo salvės

Sausumos pajėgų diena / R. Tenio nuotr.

Ketvirtadienį, liepos 15-ąją, aikštėje prie Kauno pilies išsirikiavę Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vienetų kariai iškilmingai paminėjo Sausumos pajėgų dieną. Ceremonijos metu buvo apdovanoti trys kariai, pademonstruotos istorinės kariuomenės uniformos.

Renginyje dalyvavo Krašto apsaugos viceministras Vilius Semeška, Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas brigados generolas Raimundas Vaikšnoras, Lietuvos Respublikos Seimo narys dim. gen. gen. ltn. Arvydas Pocius, Lietuvos kariuomenės vadovybės, Gynybos štabo atstovai, kitų kariuomenės pajėgų ir vienetų vadai, buvę Sausumos pajėgų vadai, Lietuvoje reziduojantys užsienio šalių gynybos atašė, Lietuvoje dislokuotų sąjungininkų vienetų atstovai, nevyriausybinių organizacijų vadovai ir kiti svečiai.

„Dėkoju visiems Sausumos pajėgų kariams už kasdienį indėlį puoselėjant Lietuvos kariuomenės ir savo padalinių tradicijas, ryžtą ir atsidavimą stiprinant Sausumos pajėgas. Išlikite pilietiškumo ir patriotiškumo pavyzdžiai, nebijantys aukotis, drąsūs ir ištikimi savo priesaikai“, – sakė Sausumos pajėgų vadas brg. gen. R. Vaikšnoras.

Aikštėje visus Sausumos pajėgų vienetus atstovavo padalinių vadai, vyriausieji puskarininkiai, kovinių vėliavų grupės ir po būrį karių iš kiekvieno vieneto. Kartu su Lietuvos kariais šventinėje rikiuotėje išsirikiavo ir Lietuvoje dislokuotų sąjungininkų rotacinių pajėgų kariai, rašoma Lietuvos kariuomenės pranešime žiniasklaidai.

Sausumos pajėgų diena
Sausumos pajėgų diena / R. Tenio nuotr.

Šalia šiuolaikinių karių rikiuotėje stovėjo Garbės sargybos kuopos kariai, dėvintys rekonstruotą keturioliktojo amžiaus valdovo apsaugos aprangą ir ginkluotę, Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono karys, dėvintis antrojo ulonų pulko kario uniformą su ginkluote, Karaliaus Mindaugo husarų bataliono karys, dėvintis Lietuvos didžiosios kunigaikštystės husaro uniformą su ginkluote.

Ceremonijos metu buvo apdovanoti trys kariai, savo asmeniniu pavyzdžiu, išskirtine motyvacija, aktyvia veikla ir pasiektais aukštais rezultatais kariniame rengime yra nusipelnę geriausio 2021 metų Sausumos pajėgų kario vardo. Štai jie: vrš. Kęstutis Duoba, tarnaujantis Juozo Lukšos mokymo centre, vyr. srž. Tomas Aukščiūnas, Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono karys, ir gr. Gintaras Matukaitis, tarnaujantis Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinėje.

Ceremonijoje grojo Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendas, o ceremoniją vainikavo trys salvės iš senovinės patrankos.

Prieš iškilmingą Sausumos pajėgų dienos minėjimą Žalgirio pergalės parke (Kauno r.) Sausumos pajėgų vadas ir geriausi šių metų pajėgų kariai pasodino ąžuolą. Vėliau Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje Sausumos pajėgų vienetų kariai ir svečiai dalyvavo Šv. Mišiose.

Sausumos pajėgos yra didžiausia Lietuvos kariuomenės dalis, skirta Lietuvos valstybės sausumos teritorijos karinei apsaugai ir gynybai, dalyvavimui tarptautinėse operacijose. Sausumos pajėgos yra pavaldžios Lietuvos kariuomenės vadui.

Sausumos pajėgų diena laikoma liepos 15 d. Ji siejama su tuo, kad 1410 m. liepos 15-ąją vykusį istorinį Žalgirio mūšį aprašančiuose istoriniuose šaltiniuose pirmą kartą užfiksuotas raudonos vėliavos su Gediminaičių stulpais panaudojimas mūšyje. Būtent šios vėliavos pavyzdžiu buvo sukurta ir 2005 m. patvirtinta dabartinė SP vėliava.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA