Kaune iškilmingai paminėta Sausumos pajėgų diena: akį traukė istorinės uniformos, aidėjo salvės – Kas vyksta Kaune

Kaune iškilmingai paminėta Sausumos pajėgų diena: akį traukė istorinės uniformos, aidėjo salvės

Sausumos pajėgų diena
Sausumos pajėgų diena / R. Tenio nuotr.

Ketvirtadienį, liepos 15-ąją, aikštėje prie Kauno pilies išsirikiavę Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vienetų kariai iškilmingai paminėjo Sausumos pajėgų dieną. Ceremonijos metu buvo apdovanoti trys kariai, pademonstruotos istorinės kariuomenės uniformos.

Renginyje dalyvavo Krašto apsaugos viceministras Vilius Semeška, Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas brigados generolas Raimundas Vaikšnoras, Lietuvos Respublikos Seimo narys dim. gen. gen. ltn. Arvydas Pocius, Lietuvos kariuomenės vadovybės, Gynybos štabo atstovai, kitų kariuomenės pajėgų ir vienetų vadai, buvę Sausumos pajėgų vadai, Lietuvoje reziduojantys užsienio šalių gynybos atašė, Lietuvoje dislokuotų sąjungininkų vienetų atstovai, nevyriausybinių organizacijų vadovai ir kiti svečiai.

„Dėkoju visiems Sausumos pajėgų kariams už kasdienį indėlį puoselėjant Lietuvos kariuomenės ir savo padalinių tradicijas, ryžtą ir atsidavimą stiprinant Sausumos pajėgas. Išlikite pilietiškumo ir patriotiškumo pavyzdžiai, nebijantys aukotis, drąsūs ir ištikimi savo priesaikai“, – sakė Sausumos pajėgų vadas brg. gen. R. Vaikšnoras.

Aikštėje visus Sausumos pajėgų vienetus atstovavo padalinių vadai, vyriausieji puskarininkiai, kovinių vėliavų grupės ir po būrį karių iš kiekvieno vieneto. Kartu su Lietuvos kariais šventinėje rikiuotėje išsirikiavo ir Lietuvoje dislokuotų sąjungininkų rotacinių pajėgų kariai, rašoma Lietuvos kariuomenės pranešime žiniasklaidai.

Sausumos pajėgų diena
Sausumos pajėgų diena / R. Tenio nuotr.

Šalia šiuolaikinių karių rikiuotėje stovėjo Garbės sargybos kuopos kariai, dėvintys rekonstruotą keturioliktojo amžiaus valdovo apsaugos aprangą ir ginkluotę, Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono karys, dėvintis antrojo ulonų pulko kario uniformą su ginkluote, Karaliaus Mindaugo husarų bataliono karys, dėvintis Lietuvos didžiosios kunigaikštystės husaro uniformą su ginkluote.

Ceremonijos metu buvo apdovanoti trys kariai, savo asmeniniu pavyzdžiu, išskirtine motyvacija, aktyvia veikla ir pasiektais aukštais rezultatais kariniame rengime yra nusipelnę geriausio 2021 metų Sausumos pajėgų kario vardo. Štai jie: vrš. Kęstutis Duoba, tarnaujantis Juozo Lukšos mokymo centre, vyr. srž. Tomas Aukščiūnas, Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono karys, ir gr. Gintaras Matukaitis, tarnaujantis Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinėje.

Ceremonijoje grojo Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendas, o ceremoniją vainikavo trys salvės iš senovinės patrankos.

Prieš iškilmingą Sausumos pajėgų dienos minėjimą Žalgirio pergalės parke (Kauno r.) Sausumos pajėgų vadas ir geriausi šių metų pajėgų kariai pasodino ąžuolą. Vėliau Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje Sausumos pajėgų vienetų kariai ir svečiai dalyvavo Šv. Mišiose.

Sausumos pajėgos yra didžiausia Lietuvos kariuomenės dalis, skirta Lietuvos valstybės sausumos teritorijos karinei apsaugai ir gynybai, dalyvavimui tarptautinėse operacijose. Sausumos pajėgos yra pavaldžios Lietuvos kariuomenės vadui.

Sausumos pajėgų diena laikoma liepos 15 d. Ji siejama su tuo, kad 1410 m. liepos 15-ąją vykusį istorinį Žalgirio mūšį aprašančiuose istoriniuose šaltiniuose pirmą kartą užfiksuotas raudonos vėliavos su Gediminaičių stulpais panaudojimas mūšyje. Būtent šios vėliavos pavyzdžiu buvo sukurta ir 2005 m. patvirtinta dabartinė SP vėliava.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.