Po kalinių pabėgimo – permainos Pravieniškėse: skirtos nuobaudos, keisis vadovybė – Kas vyksta Kaune

Po kalinių pabėgimo – permainos Pravieniškėse: skirtos nuobaudos, keisis vadovybė papildyta: D. Sušinskas traukiasi iš pareigų

Asociatyvi / DELFI nuotr.

Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos direktoriaus įsakymu sudaryta komisija atliko tarnybinį patikrinimą, aiškinantis aplinkybes dėl 2021 m. gegužės 14 dieną iš Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos 3-iojo sektoriaus pasišalinusių dviejų nuteistųjų. Patikrinimo metu, įvertinus laisvės atėmimo įstaigos pareigūnų ir darbuotojų veiksmus, dešimčiai pataisos pareigūnų buvo įteikti pranešimai dėl galimo tarnybinio nusižengimo.

Kaip rašoma Kalėjimų departamento pranešime žiniasklaidai, atsižvelgus į tarnybinio patikrinimo rezultatus, pareigūnų tarnybos eigą, Komisija nustatė, jog 8 pataisos pareigūnai netinkamai vykdė tarnybines pareigas ir neatliko būtinųjų veiksmų, kuriuos turėjo ir galėjo atlikti įpareigoti teisės aktų.

Komisija siūlo aštuoniems Pravieniškių pataisos namų – atvirosios kolonijos pareigūnams skirti nuobaudas. Septyniems pareigūnams siūloma skirti pastabas, ir vienam – tiesiogiai tame poste tarnybą vykdžiusiam pareigūnui – papeikimą.

Nuo 2021 m. liepos 15 d., Kalėjimų departamento direktoriui patvirtinus tarnybinio patikrinimo išvadą, Pravieniškių pataisos namų – atvirosios kolonijos direktoriaus Dainiaus Sušinsko ir l.e. Pravieniškių pataisos namų – atvirosios kolonijos direktoriaus pavaduotojo pareigas Sigito Sadonio nušalinimai nuo pareigų atšaukti ir pareigūnai grąžinami į tarnybą.

Lietuvos Respublikos Valstybės saugumo departamentas, vadovaujantis Lietuvos Respublikos valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymo 17 straipsnio 8 dalimi, atlieka papildomą Dainiaus Sušinsko tikrinimą dėl leidimo dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija. Todėl vadovaujantis LR valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymu D. Sušinskas toliau savo pareigų vykdyti negali. Jam siūlomos kitos pareigos, kurioms eiti nereikalingas darbas su slapta informacija.

Dainius Sušinskas, negalėdamas atlikti įstaigos vadovo funkcijų, nesinaudodamas įslaptinta informacija, gali būti perkeliamas į kitas pareigas, kurioms nenustatytas leidimo dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija reikalavimas, o jeigu nėra pareigų, į kurias šis asmuo galėtų būti perkeltas, arba jis su jomis nesutinka – nušalinamas nuo pareigų.

D. Sušinskas į kitas pareigas perkeliamas arba nušalinamas nuo pareigų Valstybės saugumo departamento tikrinimo terminui.

Papildyta 13.42 val.

D. Sušinskas traukiasi iš pareigų

Pravieniškių pataisos namų direktorius Dainius Sušinskas nutarė trauktis iš pareigų. Tai Delfi ketvirtadienį patvirtino Kalėjimų departamentas.

Atsistatydinimo pareiškimą įteikė ir laikinai direktoriaus pavaduotojo pareigas einantis Sigitas Sodonis. Jie abu nurodė, kad palikdami tarnybą išeina į pareigūnų valstybinę pensiją.

Prašymus dėl pasitraukimo iš pareigų jie įteikė ketvirtadienį, kai po atlikto tarnybinio patikrinimo buvo supažindinti su Kalėjimų departamento įsakymu.

Šie prašymai kol kas nėra patenkinti, įsakymus dėl pareigūnų atleidimo iš pareigų penktadienį turėtų pasirašyti laikinasis Pravieniškių pataisos namų vadovas Gintautas Šarauskas.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA