Dvyniai iš Lapių – pasaulio jaunimo irklavimo vicečempionai – Kas vyksta Kaune

Dvyniai iš Lapių – pasaulio jaunimo irklavimo vicečempionai

Domantas ir Dovydas Stankūnai / LIF nuotr.

Liepos 7-11 dienomis Reačice (Čekija) vyko Pasaulio jaunimo iki 23 m. irklavimo čempionatas, kuriame dalyvavo keturi Kauno rajono mokyklos mokiniai: Domantas ir Dovydas Stankūnai, Dovilė Rimkutė ir Justas Kuskevičius.

Dviviečių be vairininko valčių klasėje puikiai pasirodė Lapėse gyvenantys D. ir D.Stankūnai: broliai dvyniai po atkaklios kovos iškovojo sidabro medalius. Pirmasis pasaulio čempionatuose iškovotas medalis – jų sunkaus darbo, noro kovoti ir nepasiduoti rezultatas, rašoma Kauno rajono savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

„Viskas puikiai pavyko, labai džiaugiamės. Juk tai – pirmasis mūsų medalis tokio rango varžybose. Pagaliau atsipirko visas sunkus darbas“, – po pasaulio U23 irklavimo pirmenybių sakė D. Stankūnas.

Šeštadienio pavakarę vykusiame finale brolių Domanto ir Dovydo Stankūnų įgula distanciją įveikė per 06:33.46. Iki 1500 metrų žymos lietuviai buvo treti, tačiau paskutinę atkarpą puikiai įveikę broliai aplenkė turkus (Kaaną Aydiną ir Aydiną Sahiną) ir po finišo džiaugėsi sidabru, praneša Lietuvos irklavimo federacija.

„Tik išgirdau, kaip brolis už nugaros sušuko „Varom“ ir jau pridėjome, kiek turėjome jėgų – nebuvo, kur dingti“, – nusijuokė Domantas.

Aukso medaliais pasipuošė Didžiosios Britanijos įgula – Calvinas Tarczy ir Douwe’as De Graafas. Jie distanciją finale įveikė per 06:30.73.

„Pasaulio čempionato medalių laukėme jau gerus ketverius metus, – prisipažino Domantas. – Būdavome finaluose, tačiau mums vis kažko pritrūkdavo. Pagaliau pavyko. Dar prieš pirmenybes buvome įvardinti kaip vieni favoritų laimėti medalius, tačiau jokio psichologinio spaudimo nejautėme. Mūsų visi varžovai finale – jau tituluoti sportininkai, todėl, manau, jie jautė kur kas didesnį spaudimą negu mes. Jiems reikėjo ginti savo titulus, o mes atvažiavome išsikovoti savo pirmojo titulo. Žinojome, kad pagaliau turi ateiti mūsų laikas. Ta mintis mus labai motyvavo“.

D. Stankūnas pripažino, kad su broliu buvo greitesni pirmenybių pusfinalyje (06:25.89), tačiau, pasirodo, viską nulėmė oro sąlygos. „Pusfinalyje irklavome pavėjui. Tai buvo „mūsų oras“, o šiandien finale teko irkluoti prieš vėją. Čia jau truputį bandė Fortūna nusisukti, tačiau jai nepavyko. Susitvarkėme, o kitais metais niekam nepaliksime šansų distancijoje“, – sakė 21-ų D.Stankūnas.

Ilgų atostogų vaikinai neturės – gal tik savaitę pailsėti pavyks, o vėliau teks vėl griebti irklus į rankas. „Planuojame startuoti suaugusiųjų pasaulio čempionate su paviene keturviete, o dar ir Europos jaunimo čempionatas lauks rudenį – varžybų užtektinai. Neturėsime laiko ilgoms atostogoms“, – nusišypsojo pasaulio vicečempionas.

D. Rimkutė dalyvavo dviviečių porinių valčių klasėje. Pusfinalyje merginos užėmė 4 vietą ir dėl 7-12 vietų kovojo B finale, kur paskutiniuose distancijos metruose aplenkė Italijos komandą ir bendroje įskaitoje užėmė 7 vietą.

J. Kuskevičius irklavo keturviečių porinių valčių klasėje. Lietuvos atstovai galutinėje rikiuotėje liko vienuolikti.

Visi šie sportininkai yra mokytojų Antano ir Editos Lavickų auklėtiniai.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA