Bardų festivalis „Akacijų alėja 2021“: netikėtas lietus ir žinutė „antivakseriams“ – Kas vyksta Kaune

Bardų festivalis „Akacijų alėja 2021“: netikėtas lietus ir žinutė „antivakseriams“

/ M. Daleckio nuotr.

Liepos 10 dieną kurortinio Kulautuvos miestelio pušų amfiteatrą užpildė gyvos muzikos garsai. Čia jau 21-ąjį kartą vyko ilgiausiai Lietuvoje gyvuojantis nemokamas bardų, dainuojamosios poezijos ir gyvos muzikos festivalis „Akacijų alėja“.

„Muzika, kultūra ir žmonės sugrįžo į Kulautuvą“ – teigė festivalio prodiuseris, atlikėjas Kazimieras Likša, kuris pasidžiaugė, kad nei pandemija, nei netikėtai pasirodęs lietus nesustabdė žmonių vėl sugrįžti į festivalį.

Ilgametis festivalio vedėjas, aktorius Giedrius Arbačiauskas priminė visiems poeto Vytauto Mačernio šimtąsias metines ir viso festivalio metu pasirodymus palydėdavo skaitydamas poeto sonetus, rašoma „Akacijų alėjos 2021“ pranešime žiniasklaidai.

Festivalį atidarė „Mažosios akacijos“ atlikėjai – skaidraus balso savininkė Aurėja Meištaitė iš Domeikavos, kuri 2019 m. tapo Kauno miesto bei rajono moksleivių patriotinių dainų konkurso, skirto Lietuvos šaulių sąjungos šimtmečiui, laureate. Vėliau scenoje pasirodė Gitanos ir Giedriaus Morkių duetas iš Šiaulių ir neseniai karo tarnybą baigęs jaunasis bardas Ignas Lapienius iš Raudondvario.

Po „Mažosios akacijos“ pasirodymų scena atiteko projekto „Spalvos ir muzika“ menininkams Rūtai Eidukaitytei, Sigitui Kubiliui bei Laurai Slavinskaitei. Susirinkusieji turėjo galimybę ne tik išgirsti dainavusias tapytojas, bet ir pasigėrėti jų paroda „Spalvos ir muzika“.

Pasirodymus lydėjo iškilių Lietuvos poetų eilės

Kauno rajono kurortiniame Kulautuvos miestelyje gyvai savo pasirodymus surengė aktorius, atlikėjas, dainų autorius ir sodraus balso savininkas Giedrius Arbačiauskas, dainų autorius ir atlikėjas, klaipėdiečių roko grupės „Atika“ įkūrėjas ir vokalistas Darius Žvirblis, aktorius, bardas Gediminas Storpirštis, kuris savo pasirodymą dedikavo poeto Marcelijaus Martinaičio 85-osioms metinėms. Scenos grandas savo pasirodymą užbaigė Daivos Čepauskaitės iš Kauno eilėmis.

„Daina vadinasi „Burė“. Aš siunčiu jums visiems laišką ant burės“, – teigė G. Storpirštis.

Scenoje pasirodžiusi muzikos autorė ir atlikėja Raminta Naujanytė-Bjelle savo pasirodymą pradėjo nauju kūriniu „Be saiko“.

„Labas visiems. Malonu grįžti į Kulautuvą. Visada čia yra jauku, visada čia yra gera ir labai pasiilgau jūsų. Kol nesimatėm, sukūriau dainą ir prašiau visų Lietuvos muzikantų, muzikų – tiek profesionalų, tiek neprofesionalų prisijungti prie šios dainos. Ji skirta būtent mums susijungti“, – kalbėjo Raminta Naujanytė-Bjelle.

Antrą kartą festivalio scenoje pasirodęs dainų autorius ir atlikėjas Gytis Ambrazevičius drauge su smuikininku Pauliumi Vaicekausku negailėjo linksmo prieskonio viso pasirodymo metu ir pristatė savo naujausią kūrinį „Gražus“, kuris sulaukė didelio minios palaikymo.

„Įkopęs į ketvirtą dešimtį supratau, kad aš esu gražus“, – scenoje juokavo G. Ambrazevičius.

D. Razauskas: yra festivalių, kuriuose jautiesi visiškai ne vietoje

Dainų autorius ir atlikėjas, poetas, gitaristas, kompozitorius Domantas Razauskas savo pasirodymą pradėjo padėka renginio organizatoriams ir komplimentais festivaliui.

„Būsiu atviras yra festivalių, kuriuose jautiesi visiškai ne vietoje ir ne savas, ne dėl publikos dažniausiai, tiesiog tarp tų žmonių užkulisiuose. Geri, bet visiškai ne tavo žmonės, ne tas pačias knygas skaitėm, ne tuos pačius filmus mėgstam, galime galų gale pajuokauti.

O šis festivalis, o ypač šis vakaras yra absoliučiai unikalus, tu atvažiuoji į savų nuostabių, talentingų bičiulių ratą, gali su jais pokštauti, vienas kitą palaikyti, „patraukti per dantį“ ir aišku jūs, kiek jūsų. Dėl to, „Akacijų alėja“ yra labai ypatingas festivalis, ypatinga šventė“, – komplimentų negailėjo D. Razauskas susirinkusiems.

Domantas Razauskas / M. Daleckio nuotr.

„Baltasis kiras“ lyderis su humoru priminė apie vakcinacijos svarbą

Festivalį vainikavo grupės „Baltasis kiras“ lyderio Tautvydo Pauliaus Augustino pasirodymas, privertęs ir visus festivalio žiūrovus ant kojų pakėlęs hitas „Lūpytės“. Šį kūrinį atlikėjas skyrė festivalio prodiuseriui Kazimierai Likšai teigdamas, kad jei ne jo gražus kvietimas, jo nebūtų čia ant scenos.

Savo pasirodymą Tautvydas Paulius Augustinas pabaigė žodžiais: „Žinau, kad bus dienų lyg tyčia, kai viskas paimi, kažkaip slysta iš rankų, ir bus dar dienų, kai, rodos, lyg tyčia šviesa baigia užgest tunelio gale, bet kad ir kas nutiktų, nesiblaškykit, nusišypsokit, tikri draugai jie visada šalia.

Tikri draugai – neišduoda, jie niekad nepalieka, tikri draugai apkabina, apkabina stipriai, kai sunku, tikri draugai apkabina, kai gera, apkabinkit vieni kitus, juk tai nieko nekainuoja. Aišku, jeigu turit vakcinaciją, tada galit normaliai apkabint, jei neturit, tada žinot, antivakserių atskira koncertų salė „Atnivaks.lt“, ten groja žymiausi Rusijos bardai ir baltarusių kartais pakviečia, retai, bet būna“, – su šypsena ir sarkazmo krisleliu kalbėjo grupės „Baltasis kiras“ lyderis.

Bardų festivalis „Akacijų alėja 2021“ / M. Daleckio nuotr.

Papildomi koncertai Kačerginėje, Vilkijoje, Batniavoje ir Zapyškyje

Šiais metais organizatoriai taip pat paruošė papildomą „Mažosios akacijos“ festivalio programą Kauno rajono miesteliuose – liepos 17 d. lankysis Kačerginėje, kur savo pasirodymą surengs grupės „4Fun“ lyderė Julija Ritčik, rugpjūčio 7 d. – Vilkijoje savo sodriu balsu ir poezijos eilutėmis džiugins aktorius Giedrius Arbačiauskas, rugpjūčio 14 d. Batniavoje savo pasirodymą surengs aktorius, kompozitorius, dainų autorius Aidas Gyniotis, rugpjūčio 21 d. „Mažąsias akacijas“ užbaigs Zapyškio miestelyje užbaigs dainų autorius ir atlikėjas, grupės „Arbata“ lyderis Andrius Zalieska – Zala.

Visi jaunieji bardai kviečiami registruotis į „Mažosios akacijos“ koncertus parašant asmeninę žinutę į „Akacijų alėjos“ „Facebook“ paskyrą ir dalyvauti konkurse į kitais metais vyksiančią „Akacijų alėją 2022“. „Mažosios akacijos“ partneris – „Kaunas 2022“.

„Akacijų alėja“ – nemokamas dainuojamosios poezijos festivalis, nuo 2001 metų vykstantis kurortiniame Kulautuvos miestelyje. Festivalį taikliausia vadinti septyniomis valandomis ant žolės skambant prasmingiems tekstams, neužgožiamiems instrumentų gausa.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.