Kauno rajonui nusipelniusiems žmonėms įteikti garbės ženklai – Kas vyksta Kaune

Kauno rajonui nusipelniusiems žmonėms įteikti garbės ženklai

Liepos 6-osios šventė Raudondvaryje
R. Tenio nuotr.

Liepos 6 dieną, švenčiant Lietuvos valstybės gimtadienį, meras Valerijus Makūnas Kauno rajono garbės ženklais apdovanojo aštuonis kraštui nusipelniusius asmenis. Meras dėkojo Kauno rajono gyventojams už bendruomeniškumą ir solidarumą įveikiant laikmečio iššūkius, tarp jų – ir pandemiją.

„Šiandien Kauno rajonas yra jaunatviškas, veržlus ir augantis, jaunos šeimos čia nori kurti savo ateitį, auginti vaikus. Tai geras ženklas“, – kalbėjo V. Makūnas.

Simboliška, kad pirmo lygio Kauno rajono garbės ženklas įteiktas Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) rektoriui Juozui Augučiui – žmogui, kuris daug metų dirba mokslo ir švietimo srityje.
Universitetą ir Kauno rajono savivaldybę sieja glaudūs bendradarbiavimo ryšiai. Ir net tik todėl, kad VDU Žemės ūkio akademija įsikūrusi Kauno rajone.

Kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, Kauno rajono savivaldybė kartu su VDU įsteigė universitetinę Akademijos Ugnės Karvelis gimnaziją ir ketina statyti naują jos pastatą. Kartu su universitetu įkurta Talentingų moksleivių akademija.

Neseniai priimtas sprendimas, kuris savivaldybei leis finansiškai motyvuoti VDU Švietimo akademijos studentus, kartu rengti naują mokytojų pamainą, kelti jau dirbančių pedagogų kvalifikaciją. „Visos šios priemonės nukreiptos į jaunąją, kartą, todėl esu dėkingas J. Augučiui už supratimą, iniciatyvas ir partnerystę“, – kalbėjo V. Makūnas.

Liepos 6-osios šventė Raudondvaryje
Apdovanojimas / Juozui Augučiui R. Tenio nuotr.

Antro lygio Kauno rajono garbės ženklu apdovanotas kunigas Antanas Gražulis. Jam tapus Kulautuvos Švč. Mergelės Marijos Vardo bažnyčios parapijos klebonu, buvo atstatyta prieš keletą metų sudeginta šventovė.

Dvasininko pasiaukojamą veiklą gerai vertina ir vietos bendruomenė. A. Gražulis sovietmečiu yra dalyvavęs rezistencinėje veikloje, platino Lietuvos katalikų bažnyčios kroniką. Nuo 1989 m. – Lietuvos skautų dvasios tėvas, pirmasis Lietuvos kariuomenės kapelionas.

Kadangi kunigas A. Gražulis tądien buvo išvykęs, jam apdovanojimas bus įteiktas vėliau.

Su Kauno valstybine filharmonija ir jos direktoriumi Justinu Krėpšta Kauno rajono savivaldybę sieja ilgi ir kūrybingi bendradarbiavimo metai. Kauno filharmonija aktyviai dalyvauja Raudondvario menų inkubatoriaus veikloje.

J. Krėpštos iniciatyva kasmet į įvairius pakaunės miestelius atkeliauja Pažaislio muzikos festivalio koncertai. Kartu su kitais partneriais įspūdingai paminėti Juozo Naujalio metai, o iš Raudondvario kilusio lietuviškos muzikos patriarcho kūryba įamžinta specialioje vinilo plokštelėje.

Kauno rajonas – gilias žemdirbystės tradicijas puoselėjantis kraštas, o Babtų seniūnijoje gyvenantis Romas Majauskas ne tik pažangiai ūkininkauja, bet ir yra pilietiškas: remia seniūnijos šventes, renginius, padeda tvarkyti kelius, telkti bendruomenę. R. Majauskui taip pat įteiktas antro lygio Kauno rajono garbės ženklas.

Liepos 6-osios šventė Raudondvaryje
Apdovanojimų ceremonija / R. Tenio nuotr.

Pilietiškumu garsėja ir verslininkė Aušra Paulauskienė – Vilkijos gimnazijos tarybos pirmininkė, Saulėtekio bendruomenės centro pirmininkės pavaduotoja, sambūrio „Gerumo ąžuolas“ tarybos narė. Moteris finansiškai rėmė Vilkijos Šv. Jurgio bažnyčios remonto darbus ir Paštuvos Šv. Barboros bažnyčios atstatymą, kultūros renginius, organizavo medelių sodinimą, istorinės atminties įamžinimą.

Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos direktorė Valė Urbelienė geba rasti būdų atnaujinti ir modernizuoti mokyklos erdves, savo veikloje diegia inovacijas. Ypač aktyviai dalyvauja projektuose, jai vadovaujant buvo įrengtas tarptautinius reikalavimus atitinkantis futbolo stadionas.

Trečio lygio Kauno rajono garbės ženklas įteiktas Zapyškio seniūnijos Kuro kaimo seniūnaičiui Simui Zareckui. Jau daug metų šis verslininkas remia bendruomenes šventes, savo ūkyje užaugintomis gėlėmis puošia seniūnijos viešąsias erdves, prisideda asfaltuojant gatves.

Garbės ženklas papuošė ir Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininko Vido Barausko krūtinę. Pulkininkas remia savanorių ugniagesių veiklą, jo iniciatyva rengiami mokymai, pratybos, dalijamasi patirtimi.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.