Kauniečiai Vienybės aikštėje giedodami himną gėrėjosi rekordine trispalve ant BLC verslo centro – Kas vyksta Kaune

Kauniečiai Vienybės aikštėje giedodami himną gėrėjosi rekordine trispalve ant BLC verslo centro

Organizatorių nuotr.

Valstybės ir Tautiškos giesmės dieną tūkstančius kauniečių į atnaujintą Vienybės aikštę sutraukė ant 13-os aukštų BLC verslo centro išskleista rekordinio dydžio trispalvė. Susirinkusieji 21 val. valstybės himną giedojo drauge su Karinių oro pajėgų kvintetu bei viena iškiliausių Kauno muzikinio teatro solisčių Nomeda Vilkanauskaite-Kukulskiene.

Naują tradiciją Kaune – liepos 6-ąją Valstybės (Karaliaus Mindaugo karūnavimo ir Tautiškos giesmės) dienos proga išskleisti rekordinę trispalvę ir drauge su viso pasaulio lietuviais sugiedoti valstybės himną – kuria SBA grupė.

„Liepos 6-ąją Tautiškos giesmės žodžiai „Vienybė težydi“ Vienybės aikštėje įgauna simbolinę prasmę. Iš čia, drauge su himno suvienytais viso pasaulio lietuviais, siunčiame žinią pasauliui, kad esame laisvi ir didžiuojamės savo valstybe. Todėl šią, naujai kuriamą visus mus vienijančią, tradiciją susirinkti Vienybės aikštėje greta Laisvės paminko ir Karo muziejaus bei sugiedoti Tautišką giesmę esame įsipareigoję tęsti, kad ji taptų neatsiejama miesto gyvenimo dalimi. Ją puoselėti paskatino ir teigiami atsiliepimai, kurių sulaukėme iš pernai šia proga gausiai susirinkusių kauniečių,“ – sako „SBA Urban“ valdybos pirmininkas Lionginas Šepetys.

Didžiulę trispalvę, kurios plotas prilygsta trims krepšinio aikštelėms, ant verslo centro išskleidė kaskadininkų komanda „Vilkas“, besifilmuojanti garsiausiose kino filmuose su žinomais aktoriais, rašoma organizatorių pranešime žiniasklaidai.

„Šiais metais rekordinę vėliavą iškelti pavyko sklandžiai ir buvo daugiau pasitikėjimo. Pačių sukurtą technologiją, kaip ant 13 aukštų pastato išskleisti beveik 1 300 kv. metrų trispalvę, sėkmingai išbandėme pernai. Nepaisant to, klaustukų dėl vėjo gūsių ir saugumo buvo. Tačiau džiaugiamės, kad šia iškilminga proga gamta nepateikė siurprizų ir susirinkusieji galėjo grožėtis įspūdingu reginiu,“ – sako kaskadininkas Tomas Ereminas

Susirinkę keli šimtai kauniečių Vienybės aikštėje šalia didžiulės trispalvės mėgavosi Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų kvinteto pasirodymu, o Tautišką giesmę giedojo drauge su viena garsiausių Kauno muzikinio teatro solisčių Nomeda Vilkanauskaitė-Kukulskienė (sopranas).

Ant BLC verslo centro išskleista rekordinio dydžio (27 m. pločio ir 48 m. ilgio) trispalvė turi simbolinę prasmę. Ji pasiūta 2000 m. minint atkurtos Lietuvos valstybės dešimtmetį. Tuo metu tai buvo didžiausia vėliava šalyje. Su ja užfiksuotas vienas rekordas nepagerintas iki šiol. 2004 m. kovo 11-ąją ji tapo didžiausia su oro balionu iškelta vėliava Lietuvoje.

Renginį transliavo ir portalas „Kas vyksta Kaune“. Įrašą galite rasti čia.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.