Kauniečiai Vienybės aikštėje giedodami himną gėrėjosi rekordine trispalve ant BLC verslo centro – Kas vyksta Kaune

Kauniečiai Vienybės aikštėje giedodami himną gėrėjosi rekordine trispalve ant BLC verslo centro

Organizatorių nuotr.

Valstybės ir Tautiškos giesmės dieną tūkstančius kauniečių į atnaujintą Vienybės aikštę sutraukė ant 13-os aukštų BLC verslo centro išskleista rekordinio dydžio trispalvė. Susirinkusieji 21 val. valstybės himną giedojo drauge su Karinių oro pajėgų kvintetu bei viena iškiliausių Kauno muzikinio teatro solisčių Nomeda Vilkanauskaite-Kukulskiene.

Naują tradiciją Kaune – liepos 6-ąją Valstybės (Karaliaus Mindaugo karūnavimo ir Tautiškos giesmės) dienos proga išskleisti rekordinę trispalvę ir drauge su viso pasaulio lietuviais sugiedoti valstybės himną – kuria SBA grupė.

„Liepos 6-ąją Tautiškos giesmės žodžiai „Vienybė težydi“ Vienybės aikštėje įgauna simbolinę prasmę. Iš čia, drauge su himno suvienytais viso pasaulio lietuviais, siunčiame žinią pasauliui, kad esame laisvi ir didžiuojamės savo valstybe. Todėl šią, naujai kuriamą visus mus vienijančią, tradiciją susirinkti Vienybės aikštėje greta Laisvės paminko ir Karo muziejaus bei sugiedoti Tautišką giesmę esame įsipareigoję tęsti, kad ji taptų neatsiejama miesto gyvenimo dalimi. Ją puoselėti paskatino ir teigiami atsiliepimai, kurių sulaukėme iš pernai šia proga gausiai susirinkusių kauniečių,“ – sako „SBA Urban“ valdybos pirmininkas Lionginas Šepetys.

Didžiulę trispalvę, kurios plotas prilygsta trims krepšinio aikštelėms, ant verslo centro išskleidė kaskadininkų komanda „Vilkas“, besifilmuojanti garsiausiose kino filmuose su žinomais aktoriais, rašoma organizatorių pranešime žiniasklaidai.

„Šiais metais rekordinę vėliavą iškelti pavyko sklandžiai ir buvo daugiau pasitikėjimo. Pačių sukurtą technologiją, kaip ant 13 aukštų pastato išskleisti beveik 1 300 kv. metrų trispalvę, sėkmingai išbandėme pernai. Nepaisant to, klaustukų dėl vėjo gūsių ir saugumo buvo. Tačiau džiaugiamės, kad šia iškilminga proga gamta nepateikė siurprizų ir susirinkusieji galėjo grožėtis įspūdingu reginiu,“ – sako kaskadininkas Tomas Ereminas

Susirinkę keli šimtai kauniečių Vienybės aikštėje šalia didžiulės trispalvės mėgavosi Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų kvinteto pasirodymu, o Tautišką giesmę giedojo drauge su viena garsiausių Kauno muzikinio teatro solisčių Nomeda Vilkanauskaitė-Kukulskienė (sopranas).

Ant BLC verslo centro išskleista rekordinio dydžio (27 m. pločio ir 48 m. ilgio) trispalvė turi simbolinę prasmę. Ji pasiūta 2000 m. minint atkurtos Lietuvos valstybės dešimtmetį. Tuo metu tai buvo didžiausia vėliava šalyje. Su ja užfiksuotas vienas rekordas nepagerintas iki šiol. 2004 m. kovo 11-ąją ji tapo didžiausia su oro balionu iškelta vėliava Lietuvoje.

Renginį transliavo ir portalas „Kas vyksta Kaune“. Įrašą galite rasti čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA