Kaunietis liko be žado: Ąžuolyne žaibas prieš pat akis medį paleido į šipulius – Kas vyksta Kaune

Kaunietis liko be žado: Ąžuolyne žaibas prieš pat akis medį paleido į šipulius vaizdas – nematytas gyvenime

KAS VYKSTA KAUNE, BNS 2021/07/06 18:05
Skaitytojų nuotr., „Kas vyksta Kaune“ montažas

Kol per dalį Lietuvos slinkęs lietus gyventojams pridarė nemenkos žalos, Kaune buvo galima jaustis kiek ramiau. Tiesa, kauniečių šeimai ši diena įsimins ilgam – Ąžuolyne besivaikščioję kauniečiai asmeniškai galėjo išvysti, kokia galinga yra motina gamta.

„Žaibas medį sprogdino Ąžuolyne. Matėm žaibą ir griaustinį girdėjom, nematytas gyvenime“, – įspūdžių neslėpė kaunietis.

Kaip matyti vyro portalui atsiųstose nuotraukose, į medį trenkęs žaibas šį tiesiog paleido į šipulius. Nuolaužos pabiro visur, net į netoliese esantį vandens telkinį, ant tako užkrito šakos. Kas liko iš kamieno, labiau primena didelį dantų krapštuką, o ne medį.

Sostinėje buvo pasiektas stichinis kritulių lygis

Kaip nurodė BNS, Vilniuje iškritus stichiniam lietaus kiekiui, sulaukta per 300 pranešimų apie padarytą žalą, pažeidimus, buvo kilę sunkumų transportui, vanduo užliejo kiemus ir rūsius, pranešė savivaldybės įmonė „Grinda“.

Be to, bendrovė praneša, kad likviduodami liūties padarinius jos darbuotojai rado daug nuplautų automobilių valstybinių numerių.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento budėtojas BNS teigė, kad ir ugniagesiams gelbėtojams teko vykti į iškvietimus dėl liūties, traukti automobilius iš vandens. Daugiausia pagalbos prašymų sulaukta Vilniuje, tačiau tiksli statistika bus žinoma trečiadienį.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis (LHMT), antradienį Vilniuje fiksuotas stichinis lietus, kai per 12 val. ar trumpesnį laikotarpį iškrenta 50–80 mm kritulių. Nuo 80 mm laikoma, kad lietus yra katastrofinis.

Apie 13 val. Trakų Vokėje buvo iškritę net 79,7 mm kritulių, Vilniaus centre, Čiurlionio gatvėje esančioje VU meteorologinėje stotelėje, – apie 41 mm.

Trečiadienis su karščiais ir perkūnija

Trečiadienį stiprės aukštesnio slėgio laukas. Nakties pradžioje iš užsilikusių debesų vietomis trumpai palis, gali kartą kitą sužaibuoti ar sugriaudėti perkūnija. Po vidurnakčio kai kur suboluos rūkas. Vėjas bus vos juntamas.

Temperatūra nakties metu nesiskirs nuo antradienio ir pasiskirstys tarp tų pačių 15–20 laipsnių, skelbia LHMT.

Trečiadienio dieną prie pajūrio priartės mažai aktyvus atmosferos frontas. Vietomis truputį palis, gali sugriaudėti pavienės perkūnijos. Vėjas suksis iš pietryčių, pietų, bus nestiprus. Šią dieną oras kais iki 27–31 laipsnio karščio.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.