Lietuvos vaikų globėjai Kaune atliko masinį šokį: suvažiavo keliasdešimt autobusų – Kas vyksta Kaune

Lietuvos vaikų globėjai Kaune atliko masinį šokį: suvažiavo keliasdešimt autobusų

Kiekvieną pirmąjį liepos sekmadienį minima vaikų Globėjų dieną. Ta proga visoje Lietuva nuo birželio 29 d. iki liepos 5 d. vykdomos įvairios akcijos, renginiai, konferencijos, o vienu pagrindinių šventės akcentų tapo sąskrydis Kaune. Šventinės savaitės tikslas – supažindinti visuomenę su globa bei padėkoti globėjams už jų svarbų ir kilnų darbą.

Kaune Globėjų savaitės renginiai vyko nuo pirmadienio, o juos šeštadienį vainikavo nacionalinis globėjų festivalis „Vaikai yra vaikai“ S. Darius ir S. Girėno aerodrome – minia globėjų ir vaikų popiet čia atliko masinį šokį. „Kas vyksta Kaune“ žiniomis, iš visos Lietuvos į sąskrydį žmones atvežė apie 40 autobusų.

Pirmadienį Globėjų savaitės pradžia Kaune paskelbta būgnų tratėjimu, su tortu ir prizais atšvęstas 25-asis vaikų gerovės centro „Pastogė“ gimtadienis, o antradienį vyko įvairios sporto rungtynės, karatė ir zumbos šokio pamokos.

Vaikai su globėjais taip pat iškylavo VDU Botanikos sode, lankėsi Marvelės žirgyne ir plaukiojo laivu Nemunu ir Nerimi. Sekmadienį, 12 val., šv. Mišios numatytos šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje.

„Tarnyba labai džiaugiasi, kad vyksta tokia didelė iniciatyva Globėjų dienai. Šie metai yra pirmieji, kai Globėjų diena yra švenčiama visą savaitę ir labai džiugu, kad į šią šventę įsitraukė tiek daug savivaldybių ir yra skiriamas toks didelis dėmesys globėjams. Tikimės, kad šventė sudomins visuomenę ir dar daugiau žmonių įsitrauks į globėjų gretas“, – Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos (VVTAĮT) pranešime džiaugėsi tarnybos direktorė Ilma Skuodienė.

Įvairios akcijos bei renginiai, skirti globėjams – išvykos, piknikai, paskaitos – nuo birželio 28 d. vyko visoje Lietuvoje. Taip pat skirtas didelis dėmesys visuomenei: pasakota apie globą, jos svarbą vaikui, kaip reikšminga yra augti šeimos aplinkoje.

„Visą savaitę su globos centrais keliausime vaikų globos viešinimo keliu ir stengsimės pagerbti ir padėkoti jau globojantiems ar užauginusiems globoje vaikus. Visose savivaldybėse trūksta vaikų globėjų. Savivaldybių, globos centrų darbuotojai nuolat susiduria su beviltiškumu, liūdesiu, pasimetimu nerasdami vaikui jo poreikius atitinkančios globos.

Daugelis globos centrų, nepaisant ypatingos situacijos valstybėje, parodė, jog jiems ypač skauda dėl esamos situacijos ir sukūrė itin svarbias, tikslingas ir efektyvias viešinimo bei pagarbos vaikų globėjams programas“, – aiškino vaikų gerovės ir saugumo didinimui skirto projekto vadovė Rugilė Ladauskienė.

Taip pat šiuo metu šalyje vyksta institucinės globos pertvarka, kurios tikslas – užtikrinti darnią aplinką ir sąlygas kiekvienam augti biologinėje šeimoje, o likusiems be tėvų globos vaikams – globėjų, įtėvių šeimoje ar šeimynoje, gauti bendruomenės pagalbą. Šiam tikslui pasiekti reikalingi globėjai kiekviename mieste, kurie galėtų priimti vaikus pas save ir suteikti jiems jaukią namų aplinką bei šilumą.

Globėjų diena minėta visose Lietuvos apskrityse, daugiau informacijos apie renginius pateikiama čia.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.