„Kaunas 2022“ titulo metus atidarys EK pirmininkė Ursula von der Leyen – Kas vyksta Kaune

„Kaunas 2022“ titulo metus atidarys EK pirmininkė Ursula von der Leyen

Asociatyvi / DELFI nuotr.

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen LR Prezidento Gitano Nausėdos oficialiai buvo pakviesta dalyvauti „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ atidarymo ceremonijoje. Europos komisijos pirmininkė yra kviečiama atidaryti titulo metus Didžiojo Kauno mito trilogijos pirmojoje dalyje 2022 metų sausio 22 d. ir pasirinktinai dalyvauti kitose aktualiose visai Europai konferencijose ar forumuose.

„Europos komisijos pirmininkės dienotvarkėje yra itin aktuali „Naujojo Europos Bauhauzo“ kryptis – tvarios ekonomikos ir žaliojo miestų vystymo temos. Svarbu, pasitelkiant kūrybinį architektų ir dizainerių potencialą, sukurti atsinaujinančia energetika grįstą, tvarią urbanistinę ir kultūrinę ekosistemą. Simboliška, kad „Kaunas – Europos kultūros sostinės 2022” programa prasidės viename ikoniškiausių bauhauzo pastatų – Kauno centriniame pašte. Čia pristatysime Europos bauhauzo ir modernistinės architektūros menines interpretacijas ir kelsime tvaraus miesto, tvarios kultūros ir ekonomikos temas“, – teigė „Kaunas 2022“ vadovė Virginija Vitkienė.

Europos kultūros sostinė yra Europos komisijos iniciatyva, kuria siekiama per kultūrą sukurti tvarų, ilgalaikį pokytį miesto, regiono ir šalies gyvenime, socialinėje ir ekonominėje srityse. „Kaunas 2022“ programa, kuriai ruoštasi net šešerius metus, yra grįsta Europos vertybėmis, daugiakultūriniu turiniu, bendruomeniškumo ir bendrakūrybos veikimo būdais, rašoma Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022 pranešime žiniasklaidai.

Kurs šiuolaikinės sostinės fenomeną

„Kaunui kultūros sostinės titulas yra galimybė sukurti antrąjį, tik ne laikinosios, o šiuolaikinės, sostinės fenomeną – per kultūrą suaktyvinti miesto socialinį ir ekonominį gyvenimą. Įvairiapusė kultūros programa, kuri jau vykdoma Kaune nuo pat titulo suteikimo 2017-aisiais, akcentuoja tvarų dizainą, prieinamumą visiems, įtraukia miesto bendruomenes, kaimynystes į kūrybinius procesus, tarp kurių neretai – tvarūs savos aplinkos tvarkymo sprendiniai, paremti bendradarbiavimo, savanoryste“, – teigė V. Vitkienė.

Šiame kontekste galima išskirti vieną iš programų – „Modernizmas ateičiai“. Jos tikslas – miestiečių savimonės stiprinimas paveldo srityje. Įvairūs meno ir kultūros projektai – teatralizuotos ekskursijos, parodos, dizaino ir restauracijos dirbtuvės patrauks žavėtis modernistiniu paveldu, įvertinti Kauno achitektūros ypatumą. „Kaunas – Europos kultūros sostinės 2022“ atidarymo programoje su modernizmo / bauhauzo architektūra bus susiję kelios dešimtys, o per visus 2022-uosius – keli šimtai meno renginių.

Plati ir gili „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programa kitąmet miestą ir rajoną užlies daugiau kaip tūkstančio renginių banga. Kartu su 80 partnerių organizacijų „Kaunas 2022“ komanda surengs daugiau kaip 40 festivalių, per 60 parodų, daugiau kaip 250 scenos meno renginių, iš kurių daugiau nei 50 premjerų, daugiau nei 250 koncertų.

Visi jie – atviri visų Lietuvos ir Europos piliečių nuomonėms, diskusijoms, saviraiškai. Europos kultūros sostinės programa skatins atrasti, įvertinti, saugoti paveldą ir kurti inovatyvų, sveiką gyventi, visiems prieinamą dabarties ir ateities miestą. Šalia Kauno, Europos kultūros sostinės titulu 2022-aisiais dalinsis Esch-sur-Alzette (Liuksemburgas) ir Novi Sad (Serbija).

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.