Ugnies šou prie Šančių seniūnijos surengę kauniečiai sulaukė bausmės: pasidegė save, nes sudegė namai – Kas vyksta Kaune

Ugnies šou prie Šančių seniūnijos surengę kauniečiai sulaukė bausmės: pasidegė save, nes sudegė namai

R. Tenio nuotr. / "Kas vyksta Kaune" montažas

Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose vakar paskelbtas nuosprendis byloje, kurioje du kauniečiai pripažinti kaltais dėl viešosios tvarkos pažeidimo, kuomet sausio 12 dieną Šančių seniūnijoje padegė vienas kitą.

S. M. ir R. Ž. veikdami bendrininkų grupėje 2021 m. sausio 12 d. apie 16.20 val., viešoje vietoje – prie Kauno miesto savivaldybės Šančių seniūnijos, būdami apsvaigę nuo alkoholio (S. M. nustatytas 2,33 promilių girtumas, R. Ž. nustatytas 1,97 promilių girtumas) sutrikdė visuomenės rimtį bei tvarką.

Kaip pranešime žiniasklaidai pažymi teismas, alkoholis turėjo įtakos nusikalstamos veikos padarymui. Kauniečiai pašalinių asmenų akivaizdoje, įžūliu elgesiu demonstravo nepagarbą aplinkiniams ir aplinkai, neturėdami leidimo įeiti brovėsi į Kauno miesto savivaldybės Šančių seniūniją, S. M. laikydamas rankoje butelį su skaidriu skysčiu, pagrasino apipilti ir padegti Šančių seniūnijos darbuotojus, po ko S. M. ir R. Ž. apsipylė ir padegė savo drabužius, S. M. plyta daužė Kauno miesto savivaldybės Šančių seniūnijos duris.

S. M. kaltu prisipažino ir parodė, kad jam ir R. Ž. buvo pažadėta suteikti laikiną būstą, kadangi namas, kuriame gyveno prieš tai, sudegė, tačiau kreipiantis į seniūniją, gavo atsakymą, kad nėra laisvų būstų, todėl su R. Ž. nusprendė nueiti į seniūniją ir save pasidegti.

R. Ž. teisiamojo posėdžio metu taip pat kalta prisipažino. Teismui paaiškino, kad taip pasielgė, kadangi jai buvo pažadėta suteikti po gaisro butą, tačiau jo negavo.

Skirdamas bausmę S. M., teismas atsižvelgė į tai, kad jis praeityje teistas septynis kartus, teistumas yra neišnykęs (nusikaltimų recidyvas), baustas administracine tvarka, nedirba, registruotas Užimtumo tarnyboje.

S. M. skirta griežčiausia bausmės rūšis – terminuotas laisvės atėmimas, kadangi S. M. nusikalto neišnykus teistumui, ankstesniais teismo nuosprendžiais taip pat buvo baustas terminuoto laisvės atėmimo bausmėmis, kurių atlikimas didesnio poveikio jo elgesio korekcijai nepadarė, baustas administracine tvarka ir nusikaltimo padarymo metu turėjo galiojančių administracinių nuobaudų.

„Pagrįstai manytina, kad tokia bausmės rūšis (terminuotas laisvės atėmimas) aštuntą kartą teisiamam asmeniui, yra vienintelė efektyvi priemonė sulaikyti jį nuo nusikalstamų veikų darymo, nubausti bei, paveiks S. M., kad laikytųsi įstatymų ir vėl nenusikalstų, užtikrins bausmės realų įvykdymą bei teisingumo principo įgyvendinimą.“- konstatavo teismas.

Nors prokuroras teismo prašė S. M. atidėti bausmės vykdymo terminą, tačiau teismas tokį prašymą laikė nepagrįstu, kadangi ankstesniais teismo nuosprendžiais už jo padarytus nusikaltimus jau buvo skirta terminuoto laisvės atėmimo bausmė, kurios vykdymas atidėtas, ir tai jokios žymesnės įtakos kaltinamojo elgesiui nepadarė.

Skirdamas bausmę R. Ž., teismas atsižvelgė į tai, kad ji neteista, tačiau 2017 m. lapkričio 20 d. nutarimu ikiteisminis tyrimas baudžiamojoje byloje nutrauktas, o Lietuvos teismų informacinės sistemos duomenimis, Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose nagrinėjama kita baudžiamoji byla R. Ž. atžvilgiu. Kaltinamoji bausta administracine tvarka, paskirtos baudos nesumokėtos, nedirba, registruota Užimtumo tarnyboje.

Teismas R. Ž. skyrė vieną iš griežtesnių straipsnio sankcijoje numatytų – arešto bausmę, atsižvelgiant į tai, kad teismas R. Ž. vertina kaip nusikalsti ir visuomenėje priimtinų socialinių normų nepaisyti linkusią asmenybę, vedančią asocialų gyvenimo būdą su neigiamų dorovinių ir vertybinių nuostatų susiformavimu. R. Ž. nedirba, išsituokusi, be pastovios gyvenamosios vietos.

S. M. už šį nusikaltimą skirta 8 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, o subendrinus – 1 metų 2 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, o R. Ž. – 40 parų areštas.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Kauno apygardos teismui, skundą paduodant per Kauno apylinkės teismo Kauno rūmus.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.