Svečių iš Azijos nepasigailėję lietuviai užsitikrino vietą olimpinės atrankos pusfinalyje – Kas vyksta Kaune

Svečių iš Azijos nepasigailėję lietuviai užsitikrino vietą olimpinės atrankos pusfinalyje

Olimpinė atranka Lietuva - P. Korėja
R. Tenio nuotr.

Ketvirtadienio vakarą Lietuvos krepšinio rinktinė pratęsė kovas dėl Tokijo olimpinių žaidynių kelialapio. Atrankos turnyro šeimininkai „Žalgirio“ arenoje susirėmė su A grupės autsaideriais Korėjos Respublikos krepšininkais. Nuo pat pradžių dominavę lietuviai nuosekliai didino pranašumą ir svečius sutrypė rezultatu 96:57.

Pietų Korėjos starto penketas: Hyunjungas Lee, Seonggonas Moonas, Gunas Ra, Seounghyunas Lee ir Daesungas Lee. Lietuva susitikimą pradėjo su Mantu Kalniečiu, Domantu Saboniu, Jonu Valančiūnu, Mindaugu Kuzminsku ir Mariumi Grigoniu priešaky.

Šeimininkams atkovojus ginčo kamuolį, šis atsidūrė pražangą iškart provokavusio ir Lietuvos taškų sąskaitą atidariusio M. Kuzminsko rankose – 2:0. Dvitaškiu tuoj pat atsakė Pietų Korėjos vidurio puolėjas G. Ra, tempęs komandą ir kėliniui persiritus į antrą pusę sumetęs net 10 iš 12 savo ekipos taškų.

Tuo metu Lietuvos gretose po svečių krepšiu siautėjo 2+1 situaciją maksimaliai išnaudojęs J. Valančiūnas, kelią į baudos aikštelę sėkmingai skynėsi D. Sabonis, pirmąkart ketvirtadienio susitikime savo komandai suteikęs dviženklį pranašumą – 22:12. Per likusias porą minučių dar 4 taškus suvertė G. Ra, tačiau Lietuvos rinktinė ketvirtį baigė turėdama solidžią persvarą – 28:16.

Antrąjį kėlinį svečiai atidarė taikliu tritaškiu, tačiau tuo pačiu netruko atsakyti Lukas Lekavičius – 31:19. Antru mėginimu sėkmingai du prieš du žaidė Rokas Jokubaitis ir J. Valančiūnas, perdavimą baudos aikštelėje vertęs taškais – 35:23. Aštriai po krepšiu veržėsi Rokas Giedraitis, bet „kiauru“ dvitaškiu atsakė D. Lee – 37:25.

Kol Pietų Korėjos gynybą firminiais reidais laužė L. Lekavičius, svečiai žaidime laikėsi H. Lee ir S. Moon tritaškiais – 45:34. Po kelių nesėkmingų bandymų, kėlinyje ištiksėjus beveik 9 minutėms savo taškų sąskaitą atsidarė Arnas Butkevičius, privertęs Sangą Hyuną prašyti minutės pertraukėlės – 47:34. Paskutinėmis akimirkomis krepšį taikliai atakavę lietuviai į ilgąją pertrauką išsinešė 15 taškų pranašumą – 49:34.

Antrą rungtynių dalį sėkmingai pradėjo M. Grigonis, bet tinklelį iš vidutinio nuotolio plėšė iri H. Lee – 51:36. Reikalus su priešininkų pražanga baudos aikštelėje tvarkė J. Valančiūnas – 54:36. Pietų Korėjos pastangas apmažinti skirtumą braukė M. Grigonio tritaškis – 57:36. Lietuvai pamažu didinant pranašumą, sirgalių švilpimo sulaukė J. Valančiūnui skirta techninė pražanga.

Visgi trumpą nusivylimą kėliniui įpusėjus keitė ovacijos, skirtos tritaškį smeigusiam Eimantui Bendžiui – 69:41. Nepaisant didelio deficito, žvėriškai po krepšiu grūmėsi G. Ra, gavęs arbitrų įspėjimą dėl pernelyg kunkuliuojančių emocijų – 69:43. Likus kiek daugiau nei 3 minutėms, Darius Maskoliūnas ant parketo leido Gytį Masiulį, kuris tuoj pat pelnė taškus – 71:43. Priešpaskutinį ketvirtį šeimininkai baigė pirmaudami triuškinančiai – 76:43.

Tas pats leitmotyvas išliko ir lemiamoje rungtynių atkarpoje, iš toli pirmą savo tritaškį pataikė Tomas Dimša – 81:43. Rezultatyviai žaidė G. Masiulis, bet visiško kracho išvengti mėgino iš labai toli atakavęs H. Yang – 83:49. Raumenis demonstravęs G. Ra griovė G. Masiulį ant žemės, tačiau šis kitoje aikštės pusėje revanšavosi dvitaškiu su pražanga – 85:49.

Iš distancijos nevėso T. Dimšos ranka, dar porą pridėjo į aikštę sugrįžęs D. Sabonis – 90:49. Kėliniui besibaigiant aukštai kilo A. Butkevičius, provokavęs pražangą ir realizavęs vieną baudą – 91:53. Likęs laikas, kaip ir didžioji rungtynių dalis, buvo tik formalumas – Lietuvos rinktinė skynė užtikrintą pergalę rezultatu 96:57 ir žengė į olimpinės atrankos pusfinalį, kur šeštadienį susitiks su Lenkijos krepšininkais.

Olimpinė atranka Lietuva - P. Korėja
Kaip ir antradienio rungtynėse, Lietuvai naudingiausias buvo J. Valančiūnas, suvertęs 15 taškų ir nusiėmęs 13 kamuolių / R. Tenio nuotr.

Lietuva: J. Valančiūnas 15, R. Jokubaitis ir M. Grigonis po 13, T. Dimša 11, D. Sabonis 9, E. Bendžius 8, R. Giedraitis ir L. Lekavičius po 7, G. Masiulis 6.

Pietų Korėja: G. Ra 26, H. Lee 11, H. Yangas 6.

Korėjos rinktinė XXI a. FIBA olimpinės atrankos turnyruose pralaimėjo visus penkis susitikimus, iš kurių keturiuose priešininkams nusileido 10 taškų arba didesniu skirtumu. Paskutiniuose trijuose mačuose Korėjos krepšininkams varžovai sumetė daugiau nei 90 taškų. Lietuva į kovą su Azijos regiono komanda stoja pirmą kartą olimpinės atrankos turnyrų istorijoje.

Iš 2019-ųjų FIBA pasaulio krepšinio čempionato septynios nacionalinės rinktinės pateko tiesiai į 2020-ųjų Tokijo olimpines žaidynes, Japonija kelialapį gavo kaip turnyro šeimininkė. Keturios likusios vietos 12-os komandų olimpinių žaidynių turnyre rezervuotos keturių FIBA olimpinės atrankos turnyrų laimėtojams.

Šios varžybos birželio 29 d. – liepos 4 d. vyksta Kaune, Belgrade (Serbija), Splite (Kroatija) ir Viktorijoje (Kanada). A grupėje žaidžia Lietuva, Venesuela bei Pietų Korėja, B grupėje – Slovėnija, Lenkija ir Angola. Į pusfinalius pateks po dvi komandas.

Pirmą susitikimą prieš Venesuelą antradienį Lietuva laimėjo rezultatu 76:65.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.