Aleksote startavo nemokama vaikų techninės kūrybos akademija „Kids go tech“ – Kas vyksta Kaune

Aleksote startavo nemokama vaikų techninės kūrybos akademija „Kids go tech“

Techninės kūrybos akademija „Kids go tech“ / E. Kinaičio nuotr.

Programavimas, robotika, mados ir dizaino technologijos, aviamodeliavimas bei aviasimuliacija,  autosimuliacija, inovatyvių technologijų idėjų kūrimas ir įgyvendinimas bei informacinių technologijų raštingumas – tai net septynios disciplinos, kurias šią vasarą nemokamai galės išbandyti kauniečiai nuo 7 iki 16 metų, užsiregistravę į techninės kūrybos akademiją „Kids go tech“.

„Šios visiškai nemokamos akademijos tikslas – sukurti galimybę techninės kūrybos mokytis visiems vaikams, ypač tiems, kurių tėveliai galbūt ne visada turi galimybių brangesniems būreliams.  Norime jaunuosius talentus sudominti perspektyviausiomis ateities disciplinomis ir suteikti tvirtą pagrindą jų pažinimui ”, –  pasakoja „Kids go tech“ įkūrėjas Arūnas Samochinas.

Lėktuvo valdymo pamoka tikrame simuliatoriuje

„Kids go tech“ akademijos pagrindinis principas – leisti vaikams pažinti pasirinktą discipliną iš kiek įmanoma arčiau, kiek įmonama tiksliau suprantant ateities darbo rinkos poreikius.

„Pavyzdžiui, aviasimuliacijos pamokų metu bus naudojamas avia simuliatorius, kuriuo vaikai galės papilotuoti dvivietį lėktuvą. Toks simuliatorius – jau ne žaidimas, o reali pilotų ruošimo praktika.  Tarkime, net visiems gerai žinomų keleivinių lainerių „Boeing“ pilotai savo karjerą pradeda nuo mažiausio – dviviečio lėktuvo licenzijos, o kad ją gautų, jie taip pat treniruojasi tokiame avia simuliatoriuje.

Techninės kūrybos akademija „Kids go tech“ / E. Kinaičio nuotr.

Šiame simuliatoriuje įgyta patirtis yra nepakartojama ir labai vertinga, todėl esame tikri, kad po tokių „treniruočių“ ne vienas mokinys nuspręs pasukti piloto keliu, –  šypsosi A. Samochinas ir papildo, kad  ne ką mažiau įdomi ir kita tos pačios disciplinos dalis – aviamodeliavimo pamokos. Šių pamokų metu, naudojant 3D printerį, vaikai išmoks tiek susimodeliuoti, tiek atspausdinti, tiek valdyti mini lėktuvo modelį. „Visas procesas nuo pačios pradžios iki rezultato leis išmokti labai skirtingų dalykų ir pajusti, ką galima su įgytomis žiniomis pasiekti“.

Robotų kūrimas

Dar viena disciplina, kurios metu vaikai galės išbandyti visą technologinės kūrybos procesą nuo pradžios iki rezultato – robotika.

„Nuo programinės įrangos  iki roboto „išvaizdos“ bei mechanikos – kartu paliesime visą kelionę iki roboto „gimimo“.  Šiam tikslui pasiekti naudosime specialius robotus, kurie bus valdomi planšetiniais kompiuteriais  – kiekvienas vaikas galės sukurti ir valdyti „savo“ robotą“, – pasakoja A. Samochinas.

Techninės kūrybos akademija „Kids go tech“ / E. Kinaičio nuotr.

„Visa tai – tik dvi disciplinos iš septynių. Kiekviena iš jų – savaip įdomi ir naudinga, kiekviena iš jų suteiks ne tik teorinių žinių, bet ir padės geriau suvokti, kaip atrodo su šiomis disciplinomis susijusi ateities darbo rinka. Šias žinias „Kids go tech“ dalyviams perteiks tikri savo sričių profesionalai: ilgamečiai mokytojai, lakūnai,  programuotojai ir kiti specialistai tiesiogiai dirbantys susijusiose srityse“, – pasinaudoti unikalia nemokama galimybe ragina „Kids go tech“ komanda.

„Kids go tech“ – vienas iš kelių Aleksoto vietos veiklos grupės projektų sukurtų pagal ES struktūrinių fondų lėšas.

Daugiau informacijos rasti ir registruotis galima: www.kidsgotech.lt.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.