Kaune pristatytas reindžerių ištvermingumo reikalaujantis kliūčių ruožas – Kas vyksta Kaune

Kaune pristatytas reindžerių ištvermingumo reikalaujantis kliūčių ruožas pirmasis toks šalyje

Brigita Kuicaitė įveikinėja Kauno tvirtovės III forto kliūčių ruožą./ R. Tenio nuotraukų koliažas.

Joninių išvakarėse Kauno tvirtovės III forte pristatytas ypatingas kliūčių ruožas. Norint jį įveikti teks nemažai paprakaituoti, juolab, kad jis įrengtas atsižvelgiant į ištvermingųjų JAV reindžerių mokyklos kliūčių ruožus.

Apie Kauno tvirtovės III forte (Kauno r., Seniava, Titnago g. 23A) įrengtą kliūčių ruožą pasakoja vienas iš šiame forte veikiančio Lietuvos kariuomenės uniformų muziejaus įkūrėjų, kliūčių ruožo rengėjas Darius Ponomarenka.

Kliūčių ruožas III forte
B. Kuicaitė įveikinėja pirmąjį pratimą – bėgimą rąstu. Šalia jos – kliūčių ruožo kūrėjas D. Ponomarenka./ R. Tenio nuotr.

Kaip reindžeriai

D. Ponomarenka pasakojo, kad daugelį metų kariai ir civiliai įveikinėja įvairius kliūčių ruožus su skirtingomis užduotimis: kopia į kalnus, perplaukia upes, klampoja po pelkes ir pan. „III forte įrengtas kliūčių ruožas yra skirtas visiems, net vaikams, tiesa, mažiesiems prireiks tėvų pagalbos. Svarbiausia – noras ir motyvacija“, – įsitikinęs D. Ponomarenka.

Anot jo, III forto kliūčių ruožas yra naujovė Lietuvoje, nes kiti vieši kliūčių ruožai pritaikyti labiau pramogai, o ne sportui. „Įrenginėdami šį ruožą idėjų sėmėmės iš neįtikėtinos ištvermės reikalaujančios JAV reindžerių mokyklos, žiūrint vaizdo medžiagą su jų kliūčių ruožu man stojo širdis… Mano žiniomis, Lietuvoje būsime pirmi, nes apie panašų ištvermės taką dar neteko girdėti. Be to, kartu suteiksime gyvybės III fortui“, – džiaugėsi D. Ponomarenka.

Visos tako kliūtys skirtos paruošti žmogų ekstremalioms situacijoms, padėti peržengti savo ribas.

Kliūčių ruožas III forte pirmąkart pradėjo veikti 2019 m., kasmet jis vis sunkėja, daugėja užduočių.

Kliūčių ruožas III forte
Tunelio įveikimas./ R. Tenio nuotr.

14 kliūčių

424 m ilgio kliūčių ruožas sudarytas iš 14 pratimų visoje trasoje, tai: bėgimas rąstu, šliaužimas po tinklu, šuoliavimas tarp skersinių, tunelis, akivarai, kaskados (vadinamieji „Pragaro laiptai“), lipimas uolomis, perlipimai, sienos, tarpeklis, „turnikai“ rankutėms, „lipt-nulipt“ ir ratų vartymas. Galiausiai finišas lauks įveikus aukštas kopėčias, dar vadinamas „šlovės kopėčiomis“.

Užduočių metu patikrinama kūno pusiausvyra, lankstumas, baimė uždaroms erdvėms ir aukščiui, sparta, ištvermė.

Kliūčių ruožas III forte
Sienos įveikimui prireikia porininko pagalbos./ R. Tenio nuotr.

Įveikus pusiaukelę prasideda sunkioji kliūčių ruožo dalis. „Kur kiekvienam, net gerai pasiruošusiam žmogui pakerta ir kojas, ir rankas“, – konstatavo pašnekovas ir pridūrė: „Tarpeklis“ – viena sunkiausių užduočių, kolegos net stebėjosi, sakė, kad žmonėms bus per sunku, neįveiks. Bet įveikia, štai Brigita jau ne kartą sėkmingai perėjo visą ruožą“, – kalbėjo D. Ponomarenka.

Kliūčių ruožas III forte
Sunkusis „tarpeklis“./ R. Tenio nuotr.

III forto kliūčių ruožą išbandžiusi Brigita Kuicaitė (13 m.) pasakojo specialiai nesitreniravusi, tiesa, jau antrus metus lanko Lietuvos šaulių sąjungą, kur tenka aktyviai judėti. „Šią trasą šiandien einu trečią kartą. Pirmą kartą einant buvo trikdžių, o dabar iš visų, kurie perėjo šitą trasą, esu greičiausia. Labai sunkus pratimas buvo „Tarpeklis“, kur reikėjo kabarotis raudonomis lentomis, nes pakirto rankas, fiziškai nelengva. Bet perėjau ir džiaugiuosi įveiktu išbandymu“, – pasakojo B. Kuicaitė.

Ilgainiui ruožas ilgės, iš viso jame planuojama įrengti 24 užduotis ir prasidės jis nuo Pažėrų miško, iš kurio 1915 m. Kauno tvirtovė vokiečių buvo apšaudyta garsiąja superpatranka „Didžioji Berta“, kurios 800 kg sveriantis sviedinys nuskriedavo net apie 14 km.

Kliūčių ruožas III forte
D. Ponomarenka tuoj pasieks finišą./ R. Tenio nuotr.

Prisidės žygis iš Pažėrų miško

Ateityje, pilnai įrengus ruožą, planuojama III forto lankytojams pasiūlyti kelias ruožo įveikimo galimybes. Pirmasis variantas – išvykti iš Pažėrų miško į žygį su 10 kg sveriančia kuprine, įvykdant 4 papildomas užduotis: atminties, pastabumo, fizinės ištvermės ir sparčiojo žygio. Įveikus žygį beliktų pereiti kliūčių ruožą. Antrasis variantas – įveikti tik kliūčių ruožą.

Kliūčių ruožas III forte
Kliūčių ruožo finišas. D. Ponomarenka pažymėjo, kad vienas nesitreniravęs vaikinas kliūčių ruožą įveikė per 8 min., tad nereiktų nuliūsti, jei jūsų laikas nebus pats greičiausias./ R. Tenio nuotr.

„Minint Kauno tvirtovės šturmo datą (1915 m. rugpjūčio 8 d.) planuojama surengti specialų žygį ir į jį pakviesti Rukloje dislokuotus vokiečių karius, kad jie įamžintų vokiečių pergalę prieš Kauno tvirtovę“, – planais dalinosi D. Ponomarenka.

Kauno tvirtovės III forto kliūčių ruožą įveikinėti galima forto darbo metu, prieš tai reikia pranešti muziejaus darbuotojams ir išklausyti instruktažą. Kliūtis įveikinėti galima ir su komanda, ir vienam.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
VERSLAS
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA