Kaune pristatytas reindžerių ištvermingumo reikalaujantis kliūčių ruožas – Kas vyksta Kaune

Kaune pristatytas reindžerių ištvermingumo reikalaujantis kliūčių ruožas pirmasis toks šalyje

Brigita Kuicaitė įveikinėja Kauno tvirtovės III forto kliūčių ruožą./ R. Tenio nuotraukų koliažas.

Joninių išvakarėse Kauno tvirtovės III forte pristatytas ypatingas kliūčių ruožas. Norint jį įveikti teks nemažai paprakaituoti, juolab, kad jis įrengtas atsižvelgiant į ištvermingųjų JAV reindžerių mokyklos kliūčių ruožus.

Apie Kauno tvirtovės III forte (Kauno r., Seniava, Titnago g. 23A) įrengtą kliūčių ruožą pasakoja vienas iš šiame forte veikiančio Lietuvos kariuomenės uniformų muziejaus įkūrėjų, kliūčių ruožo rengėjas Darius Ponomarenka.

Kliūčių ruožas III forte
B. Kuicaitė įveikinėja pirmąjį pratimą – bėgimą rąstu. Šalia jos – kliūčių ruožo kūrėjas D. Ponomarenka./ R. Tenio nuotr.

Kaip reindžeriai

D. Ponomarenka pasakojo, kad daugelį metų kariai ir civiliai įveikinėja įvairius kliūčių ruožus su skirtingomis užduotimis: kopia į kalnus, perplaukia upes, klampoja po pelkes ir pan. „III forte įrengtas kliūčių ruožas yra skirtas visiems, net vaikams, tiesa, mažiesiems prireiks tėvų pagalbos. Svarbiausia – noras ir motyvacija“, – įsitikinęs D. Ponomarenka.

Anot jo, III forto kliūčių ruožas yra naujovė Lietuvoje, nes kiti vieši kliūčių ruožai pritaikyti labiau pramogai, o ne sportui. „Įrenginėdami šį ruožą idėjų sėmėmės iš neįtikėtinos ištvermės reikalaujančios JAV reindžerių mokyklos, žiūrint vaizdo medžiagą su jų kliūčių ruožu man stojo širdis… Mano žiniomis, Lietuvoje būsime pirmi, nes apie panašų ištvermės taką dar neteko girdėti. Be to, kartu suteiksime gyvybės III fortui“, – džiaugėsi D. Ponomarenka.

Visos tako kliūtys skirtos paruošti žmogų ekstremalioms situacijoms, padėti peržengti savo ribas.

Kliūčių ruožas III forte pirmąkart pradėjo veikti 2019 m., kasmet jis vis sunkėja, daugėja užduočių.

Kliūčių ruožas III forte
Tunelio įveikimas./ R. Tenio nuotr.

14 kliūčių

424 m ilgio kliūčių ruožas sudarytas iš 14 pratimų visoje trasoje, tai: bėgimas rąstu, šliaužimas po tinklu, šuoliavimas tarp skersinių, tunelis, akivarai, kaskados (vadinamieji „Pragaro laiptai“), lipimas uolomis, perlipimai, sienos, tarpeklis, „turnikai“ rankutėms, „lipt-nulipt“ ir ratų vartymas. Galiausiai finišas lauks įveikus aukštas kopėčias, dar vadinamas „šlovės kopėčiomis“.

Užduočių metu patikrinama kūno pusiausvyra, lankstumas, baimė uždaroms erdvėms ir aukščiui, sparta, ištvermė.

Kliūčių ruožas III forte
Sienos įveikimui prireikia porininko pagalbos./ R. Tenio nuotr.

Įveikus pusiaukelę prasideda sunkioji kliūčių ruožo dalis. „Kur kiekvienam, net gerai pasiruošusiam žmogui pakerta ir kojas, ir rankas“, – konstatavo pašnekovas ir pridūrė: „Tarpeklis“ – viena sunkiausių užduočių, kolegos net stebėjosi, sakė, kad žmonėms bus per sunku, neįveiks. Bet įveikia, štai Brigita jau ne kartą sėkmingai perėjo visą ruožą“, – kalbėjo D. Ponomarenka.

Kliūčių ruožas III forte
Sunkusis „tarpeklis“./ R. Tenio nuotr.

III forto kliūčių ruožą išbandžiusi Brigita Kuicaitė (13 m.) pasakojo specialiai nesitreniravusi, tiesa, jau antrus metus lanko Lietuvos šaulių sąjungą, kur tenka aktyviai judėti. „Šią trasą šiandien einu trečią kartą. Pirmą kartą einant buvo trikdžių, o dabar iš visų, kurie perėjo šitą trasą, esu greičiausia. Labai sunkus pratimas buvo „Tarpeklis“, kur reikėjo kabarotis raudonomis lentomis, nes pakirto rankas, fiziškai nelengva. Bet perėjau ir džiaugiuosi įveiktu išbandymu“, – pasakojo B. Kuicaitė.

Ilgainiui ruožas ilgės, iš viso jame planuojama įrengti 24 užduotis ir prasidės jis nuo Pažėrų miško, iš kurio 1915 m. Kauno tvirtovė vokiečių buvo apšaudyta garsiąja superpatranka „Didžioji Berta“, kurios 800 kg sveriantis sviedinys nuskriedavo net apie 14 km.

Kliūčių ruožas III forte
D. Ponomarenka tuoj pasieks finišą./ R. Tenio nuotr.

Prisidės žygis iš Pažėrų miško

Ateityje, pilnai įrengus ruožą, planuojama III forto lankytojams pasiūlyti kelias ruožo įveikimo galimybes. Pirmasis variantas – išvykti iš Pažėrų miško į žygį su 10 kg sveriančia kuprine, įvykdant 4 papildomas užduotis: atminties, pastabumo, fizinės ištvermės ir sparčiojo žygio. Įveikus žygį beliktų pereiti kliūčių ruožą. Antrasis variantas – įveikti tik kliūčių ruožą.

Kliūčių ruožas III forte
Kliūčių ruožo finišas. D. Ponomarenka pažymėjo, kad vienas nesitreniravęs vaikinas kliūčių ruožą įveikė per 8 min., tad nereiktų nuliūsti, jei jūsų laikas nebus pats greičiausias./ R. Tenio nuotr.

„Minint Kauno tvirtovės šturmo datą (1915 m. rugpjūčio 8 d.) planuojama surengti specialų žygį ir į jį pakviesti Rukloje dislokuotus vokiečių karius, kad jie įamžintų vokiečių pergalę prieš Kauno tvirtovę“, – planais dalinosi D. Ponomarenka.

Kauno tvirtovės III forto kliūčių ruožą įveikinėti galima forto darbo metu, prieš tai reikia pranešti muziejaus darbuotojams ir išklausyti instruktažą. Kliūtis įveikinėti galima ir su komanda, ir vienam.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.